Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Небезпека штучного вигодовування

Небезпека штучного вигодовування
Небезпека інфікування

При годуванні дитини з пляшечки дитяча суміш може бути заражена бактеріями, що може бути небезпечним для здоров’я дитини (не мало випадків відомо масового отруєння дитячою сумішшю). Пляшечки важко мити, їх слід кип’ятити після кожного годування. У дитячій суміші шкідливі бактерії розвиваються дуже швидко, особливо, якщо пляшка знаходиться в теплому приміщенні.
Інфекції

У дитячій суміші не міститься антиінфекційні фактори. Діти «искусственники» частіше страждають від проносу і інших інфекцій, навіть якщо суміш приготовлена ??з дотриманням всіх санітарних норм.
Тривалі діареї

У дітей «штучників» більше ймовірність захворювання діареєю (понад два тижні), лікування якої може бути ускладнене. При цьому захворюванні часто спостерігається серйозне виснаження дитячого організму.

Нестача вітамінів

У коров’ячому молоці і сумішах, а більшість сумішей зроблені на основі коров’ячого молока, може міститися недостатня кількість вітамінів, особливо вітаміну С. Тому дітям «искусственникам» раніше вводять в раціон прикорм і фруктові соки.
Недолік заліза

Залізо, що міститься у коров’ячому молоці і в адаптованих сумішах, не абсорбується повністю, подібно залозу грудного молока. У дитини «искусственники» велика небезпека розвитку залізодефіцитної анемії.
Надлишок солей

У коров’ячому молоці багато солей, які здатні викликати в крові дитини надлишок натрію, кальцію і фосфору.
Неповноцінність жирового компонента

У коров’ячому молоці недостатньо основної жирної кислоти, званої лінолевої, і може бути мало холестерину, необхідного для росту мозку.

Неповноцінність білкового компонента

У коров’ячому молоці міститься казеїн, який важко перетравлюється і викликає додаткове навантаження на недостатньо розвинений шлунково-кишковий тракт і нирки дитини. У коров’ячому молоці також мало сироваткових білків (альбумінів і глобулінів), багатих незамінними амінокислотами, які легко засвоюються. Розбавлене коров’яче молоко і штучні суміші містять недостатньо таких амінокислот, як цистин і туарін, які необхідні зростаючому мозку дитини.

Можливість розвитку диспепсії

Коров’яче молоко перетравлюється значно важче, оскільки воно не містить ферменту ліпази, що розщеплює жири. Білковий компонент коров’ячого молока, казеїн, утворюючи в шлунку дитини білковий згусток, також насилу піддається розщепленню. Так як коров’яче молоко перетравлюється повільно, воно довше, за порівняння з грудним молоком, залишається в шлунково-кишковому тракті, тому відчуття голоду у дитини настає пізніше. Стілець дитини при штучному вигодовуванні стає твердішим, нерідко спостерігається запор.

Можливість розвитку алергії

У дітей, з раннього віку вигодовують сумішами, велика ймовірність розвитку різних алергічних станів, особливо при непереносимості білків коров’ячого молока.

Проблеми з ссанням грудей

Діти, які отримують їжу з пляшечки, можуть відчувати труднощі при ссанні грудей. Вони можуть зовсім відмовитися від грудей. Іноді, достатньо кількох годувань з пляшечки, щоб дитина перестала брати груди.

Витрати

При досить високій вартості повноцінних адаптованих сумішей батьки часто не в змозі купувати їх у потрібній кількості. Тому діти або не доїдають, або отримують неповноцінне харчування.

Розумніше вигідно витратити гроші на налагодження грудного вигодовування і більше не робити вкладів в розвиток підприємств-монстрів з виробництва молочних сумішей – замінників грудного молока!

Автор: за матеріалами Царгородською Ж.В., психолог-перинатології