Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Плоскі соски – що робити

Незвичайний зовнішній вигляд і форма сосків можуть хвилювати їх володарку не лише під час настання вагітності , але і задовго до цієї щасливої ​​пори. Поруч завжди знайдуться численні порадниці , які зайвий раз нагадають про те , як важко буде годувати дитину такими грудьми .

Безумовно , для майбутньої мами це тільки додаткові переживання. Важливо зрозуміти , що всупереч поширеним міфам , навіть з плоскими і втягнутими сосками дитину годувати можна !

Давайте спробуємо разом розібратися , що відрізняє плоскі і втягнуті соски від звичайних , а також як при наявності такої особливості налагодити грудне вигодовування , щоб воно приносило задоволення і малюкові , і мамі .

Як визначити плоскі соски ?

Для початку варто визначити, які соски називають плоскими , а які – втягнутими . Плоскими називають соски , що не твердіють при низькій температурі , а також не реагують на натиснення чи інший вид стимуляції. Втягнуті соски при стисканні ареоли не тільки не видаються , а й навпроти « йдуть» всередину.
Перевірити реакцію свого соска можна , обережно натиснувши на ареолу з двох сторін від соска . Як правило , це змусить сосок трохи збільшитися. Якщо реакції не послідувало , спробуйте делікатно захопити сосок пальцями. Якщо в цьому випадку сосок не відображається, а « ховається» глибше , можна говорити про те , що він втягнутий . При цьому плоскі (їх також називають « ховаються » ) соски можуть витягатися при годуванні груддю , а втягнуті ( « інвертовані » ) зазвичай не виступають за межі ареоли.
Якщо у мами плоскі соски

У ряді випадків спеціальні вправи можуть сприяти тому , що плоскі соски зможуть хоча б на якийсь час стати опуклими. Деякі з цих заходів можна вжити ще на стадії вагітності , інші – вже після народження дитини. Зверніть увагу , що майбутній мамі в будь-якому випадку неодмінно слід проконсультуватися зі своїм лікарем , щоб уникнути непередбачених проблем.
У багатьох випадках достатньо ритмічно стискати сосок біля основи великими пальцями рук. Така вправа допоможе його витягнути . Майте на увазі , що пальці повинні натискати на підставу соска , а не на край ареоли. Фахівці радять робити дану вправу на третьому триместрі протягом декількох хвилин вранці і ввечері. Для цієї ж мети можна покручивать соски трьома пальцями вправо і вліво. Не забувайте про те , що сосок вкрай чутливий – уникайте сильного натиску і користуйтеся марлевими серветками. Також можна використовувати кубики льоду , щоб соски , реагуючи на холод , ставали більш опуклими.
Існують спеціальні формують накладки для грудей з отвором в центрі. Зазвичай їх носять не довше декількох годин під бюстгальтером (краще , якщо він буде на розмір більше ) . Накладки створюють невеликий тиск на переареолярную область і тим самим стимулюють випирання соска. Не забудьте , що не варто залишати їх надовго і обов’язково слід знімати перед сном. Після народження дитини такі накладки можна носити в перервах між годуваннями .
В якості інструменту для витягування сосків частина жінок навіть користуються молоковідсосом : після створення розрідження трубочка молоковідсмоктувача затискається на 20-30 хвилин. Цей спосіб більше підходить для того , щоб витягнути сосок безпосередньо перед годуванням малюка. Для цієї ж мети можна використовувати і звичайний шприц – головне, щоб його діаметр відповідав розміру соска. Необхідно обрізати нижній вузький край шприца і вставити поршень навпаки. Потім вільний кінець щільно приставляється на те місці , де повинен бути сосок , а поршень обережно витягується вгору .

Як годувати грудьми при плоских сосках ?

Як відомо , основною перешкодою для годування дитини грудьми з плоскими сосками є впевненість матусі в тому , що такий грудьми годувати неможливо. Так що для початку повірте в свої сили. Крім того , до процесу годування дитини необхідно бути готовою психологічно. Не завадить попередньо посидіти хвилин 5-10 (можна і більше) в спокійній обстановці , послухати приємну музику , погладити груди. Це допоможе заспокоїтися і налаштуватися на процес годування. До речі , можна запропонувати вашому партнерові помасажувати груди – це активізує вироблення молока. Не забудьте і про стимуляцію сосків – це не тільки допоможе їм стати більш опуклими , а й посприяє виробленню гормонів : пролактину і окситоцину . Позитивний ефект надасть навіть масаж спини. Зовсім чудово буде , якщо якийсь час перед тим , як дати груди , ви зможете потримати малюка на руках : тілесний контакт дозволить налагодити контакт емоційний.

Дуже часто всі проблеми , пов’язані з « відсутністю » сосків , можуть вирішитися вже під час першого годування . Адже при правильному прикладанні дитина смокче НЕ сосок , а ареолу .

Перед захопленням переконайтеся , що ротик дитини відкритий максимально . Обережно натисніть на нижню частину грудей так , щоб великий палець лежав максимально близько до ареоле , але не створював дитині перешкоди для захоплення . Це допомагає втягнуті соски трохи випростатись і полегшить захоплення грудей . Переконайтеся , що нижня губа дитини захоплює нижній край ареоли , а його врехняя губа і ніс розташовані на одній лінії з соском .

У разі , якщо після пологів дитина все ж відмовляється від грудей або не може сам її взяти , можна зціджувати молоко , щоб годувати дитину з ложечки до тих пір , коли ваші спроби увінчаються успіхом. Уникайте користуватися сосками і пляшечками , поки дитина не бере груди , оскільки вони можуть збентежити малюка і ще більше ускладнити його звикання до природного способу харчування.

У рідкісних випадках втягнуті соски не дозволяють дитині отримувати молоко. Головне – не опускайте руки і не турбуйтеся, якщо з першого разу у вас не вийшло самої погодувати новонародженого. Багато жінок , яким говорили , що вони «не зможуть вигодувати дитину грудьми без сосків » , змогли вирішити свою проблему. Обов’язково зверніться до фахівця по грудному вигодовуванню і попередьте персонал пологового будинку про свою особливість .

http://mamaexpert.ru

Comments are closed.