Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Правила грудного годування

Навіть у домашніх умовах , де можливість виникнення будь-яких інфекцій мінімальна, дуже важливо , щоб грудне вигодовування малюка відбувався в умовах для цього підходящих. Не варто , звичайно , доходити в цьому прагненні до абсурду і намагатися забезпечити стерильність обстановки .

Однак елементарні правила особистої гігієни годуючій мамі дотримуватися потрібно . Перед кожним годуванням необхідно вимити руки
Грудне вигодовування – прості , але важливі правила

Перед кожним годуванням , потрібно вимити з милом руки , а потім насухо їх витерти . Ваші нігті завжди повинні бути чистими , коротко підстриженим , щоб не подряпати крихітку і не допустити інфекцій.
Якщо у вас довге волосся , то перед годуванням їх краще зібрати в хвіст або заколоти шпилькою тому , щоб вони не спускалися на личко малюка і не заважали вам обом під час годування.
Ідеальною одягом для грудного вигодовування є спеціально продумана для цього одяг: маєчки з розорюються або відстібаються кишенями , бюстгальтери для годування. Якщо її немає , підійде будь-який одяг , що забезпечує легкий доступ до грудей .
Приступивши до годівлі , зцідіть і злийте перші 2-3 краплі молочка (у них можуть бути мікроби і відмерлі частинки вашої шкіри). Потім сміливо давайте груди крихітці .
Під час грудного вигодовування намагайтеся уникати будь-яких факторів, що гальмують лактацію і заважають виробленню молока. Займіть зручну для себе позу , укутайтеся , якщо вам холодно , влаштуйте зручніше малюка , заспокойтеся і насолоджуйтеся годуванням. Уникайте стресів , тривожних думок і негативних емоцій (вони можуть знизити вироблення молока).
Якщо ви вирішите погодувати крихітку в положенні лежачи на боці , прикладайте малюка так , щоб йому було зручно вхопити сосок. Для зручності грудного вигодовування можна покласти під свій лікоть подушку або використовувати спеціальну подушку для годування.
Під рукою у вас завжди повинні бути гіпоалергенні гігієнічні серветки : вони можуть знадобитися вам у будь-який момент , щоб витерти слину або протекшее молоко з щічок вашого малюка.
Після годування змивати крапельки молока з сосків не потрібно , досить промокнути їх стерильною сухою серветкою. Грудне молоко захищає соски від інфекцій і загоює будь-які виникли ушкодження. Однак , якщо пошкодження або тріщини вже є , обов’язково стежте за тим , щоб груди була захищена від зіткнення з вашим одягом (яка може бути не стерильною ) . Для захисту сосків від можливих інфекцій використовуйте бюстгальтер для грудного вигодовування і спеціальні стерильні диски -прокладки від протікань молока та захисту сосків годуючої мами.
Малюка після кожного годування краще потримати трохи в вертикальному положенні , щоб вийшов проглинула під час смоктання повітря. Це попередить зригування і дискомфорт в маленькому животику.
Приймати душ достатньо раз на добу і краще не відразу після чергового годування . Роблячи це частіше одного разу на день , ви ризикуєте змити з сосків природну захисну плівку і можете занести в свій організм інфекцію , небезпечну , насамперед, для малюка. До того ж не варто дратувати груди механічним впливом ( мочалкою або щіткою для душу ) . Робити цього не потрібно . Під час грудного вигодовування до своїх грудей потрібно ставитися особливо дбайливо.
Під час всього періоду грудного вигодовування не користуйтеся косметичними та парфумерними засобами ( гелями для душу , молочком для тіла , скрабами і пр. ) З парфумерними отдушками . Вони можуть не сподобається малюку: викликати у нього сильну алергію , викликати неспокій , плач і навіть спричинити за собою повну відмову від грудей. Пам’ятайте це і не допускайте прикрих помилок!
* Використовувати будь дезінфікуючі засоби для сосків можна тільки за призначенням лікаря. І обов’язково проконсультуйтеся у лікаря: після закінчення якого періоду часу після їх застосування можна годувати малюка.
Ніколи не використовуйте для обробки сосків жирні дезінфікуючі засоби: вони легко вбираються і можуть потрапити з молоком в шлунково -кишковий тракт малюка. Для профілактики тріщин грудей змащуйте соски власним молоком . Це найкраще для загоєння сосків засіб , придумане самою природою.

Всі ці прості правила грудного вигодовування дуже важливі. Однак не варто на них зациклюватися і думати лише про можливі небезпеки , що підстерігають вас з малюком всюди. Ви і до цього були дуже акуратною , а зараз ви просто стали трохи відповідальніше за своє і ще одне дуже рідне здоров’я . Просто заспокойтеся і насолодитеся цієї нової і дуже теплою турботою про свого малюка . Оберігайте його . І нехай грудне вигодовування доставляє вам лише задоволення.

Comments are closed.