Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Проблеми грудного годування

лактостаз

В одне з годувань ви раптом відчули біль в одній грудей. Вона злегка почервоніла і в цьому місці затверділа. До вечора може злегка піднятися температура , груди може боліти вже настільки відчутно , що годувати неможливо. Не думайте , що це мастит . Подібні симптоми свідчать про лактостазі – закупорці молочної протоки . Молочна залоза складається з декількох часток , у кожної свій протока, яка веде до соска . Іноді протоки пережимаються , і тоді відбувається закупорка , і молоко застоюється. Причина може полягати в тому , що при годуванні дитина захоплює не весь сосок з ареолою . А відбувається це через те , що в деяких випадках мама , притримуючи груди під час годування , таким чином перетискає протока . До застою молока призводять також рідкісні годування , звичка спати на животі , передчасний відбирання грудей або навіть мікротравми .

Оскільки лактостаз – це застій молока в протоці, то груди необхідно расцедіть . Продовжуйте годувати дитину , в тому числі і хворий грудьми , стежачи за тим , щоб він захоплював і хворобливу ділянку молочної залози. При цьому можна під час годування злегка масажувати його , щоб поліпшити відтік молока.

Зняти набряк , почервоніння і невелику температуру допоможе компрес , для якого використовуйте прохолодний капустяний лист – але не холодний , щоб не застудити молочну залозу , і не зігріваючий – він блокує вироблення окситоцину .

Зціджувати можна хворі груди лише при дуже сильному застої , з великими ділянками ущільнення , і між годуваннями , коли дитина просто не може стільки з’їсти. Ще одна часта помилка – посилений масаж молочної залози , щоб «розбити» грудочки. Це може призвести до того , що розбивши одні грудочки , ви мимоволі спровокуєте освіта інших «пробок ». У народі популярний спосіб : попросити відсмоктати молоко з грудей чоловіка. Але , по-перше , доросла людина не вміє робити це правильно , як це робить грудничок . По-друге , може статися банальне інфікування , яке додасть ще проблем. Якщо температура піднімається вище , тримається більше 2 днів , ущільнення , почервоніння і набряклість не проходять – терміново викликайте лікаря. Якщо відразу застій не ліквідовувати , то лактостаз може перейти в мастит .

тріщини

Ще в пологовому будинку у вас потріскалися ареоли навколо сосків. Медсестра може порадити вам помазати соски зеленкою або спеціальним кремом і не припиняти годування. Але вам адже боляче! Тріщини на сосках дійсно можуть з’явитися в перші дні грудного вигодовування. Відбувається це найчастіше з однієї причини – неправильне прикладання малюка до грудей. Наприклад , коли він захоплює лише сосок без ареоли. Це може статися і якщо різко відняти дитину від грудей , коли він ще смокче її . Шкіра навколо сосків дуже ніжна , тонка і легко травмується . Якщо малюк продовжує неправильно захоплювати груди , то соски і ареоли будуть постійно травмуватися і не встигати гоїтися . У результаті може виступати кров і початися нагноєння ранок. Рада мазати ранки зеленкою давно застарів. Зеленка дезінфікує травмований сосок , але при цьому пересушує шкіру , яка починає тріскатися.

Як тільки навколо соска з’явилися тріщини , купіть в аптеці спеціальні креми на основі вітаміну В. Вони захищають шкіру від пересихання , роблять її більш еластичною , знімають запалення . Якщо тріщинки невеликі , не відмовляйтеся від грудного годування. А після нього обов’язково нанесіть навколо сосків цей крем і легкими рухами вмасируйте його в шкіру. Якщо тріщини досить великі і кровоточать , краще пропустити 1-2 годування цієї грудьми і у відповідність з інструкціями змащувати ареоли кремом.

лактаційний криз

У вас раптом пропало молоко. Обидві молочні залози м’які , перед годуванням з’являється специфічне поколювання , а почуття наповненості немає. Насамперед не потрібно панікувати. Лактаційний криз часто відбуваються в перші 6 тижнів життя малюка , а потім повторюються в 3 , 6-7 , 11-12 місяців. Це тимчасове зменшення вироблення молока , воно триває не більше тижня , потім лактація відновлюється.

У першу чергу , переконайтеся , чи справді дитина недоотримує молока. Потримайте один день малюка в пелюшках і порахуйте , скільки разів вам довелося їх міняти. Якщо не менше 8 разів – то все в порядку , малюк отримує достатньо молока. Незважаючи на кількість молока , продовжуйте годувати малюка грудьми , обов’язково чергуючи їх. Постарайтеся дотримуватися тимчасового інтервалу в 2-3 години , необхідних для виробництва молока. Близькість з малюком посилює лактацію , тому частіше беріть його на руки , кладіть з собою спати. У лактаційний криз мамі особливо важливо повноцінно відпочивати , висипатися , побільше гуляти і не нервувати. І молоко повернеться.

 

 

http://mamaexpert.ru

Comments are closed.