Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Тріщини сосків у годуючої мами

Тріщини сосків
Часто в перші тижні годування мами страждають від саден і тріщин на сосках. Як правило, проблема починається з того, що жінці боляче протягом усього годування, а біль все посилюється і посилюється. Через кілька годувань на соску з’являються пошкодження шкіри або глибокі кровоточащие тріщини. Іноді малюк навіть сригивает зі слідами крові. Тріщини ще небезпечні тим, що вони можуть стати причиною занесення інфекції в груди.
Чому травмуються соски?

Тріщини з’являються зовсім не тому, що шкіра грудей така ніжна, а рот малюка такий грубий. І вони бувають не у всіх годуючих мам. Щоб уникнути тріщин, не потрібно під час вагітності натирати груди жорсткої тканиною.
Садна і тріщини на сосках – результат того, що малюк неправильно ссе груди. Ось деякі ознаки неправильного ссання:
мамі боляче протягом усього годування;
малюк цокає і чмокає, коли ссе;
в роті малюка тільки сосок, ареолу він не захоплює;
малюк підвертає губи всередину, коли ссе;
мама не відчуває, що груди добре звільнилася від молока після годування;
груди під час смоктання ковзає туди-сюди в ротику малюка з кожним смоктальним рухом.

Коли малюк ссе груди неправильно, шкіра на деяких ділянках соска багаторазово треться, а сам сосок деформується, що і призводить до травм. З кожним годуванням стан все посилюється і поглиблюється, а хворобливі відчуття посилюються.
Чи врятують накладки?
Іноді силіконові накладки для годування пропонуються як найкращий вихід в разі травмування грудей під час ссання. На жаль, накладки не є вирішенням проблеми, хоча і захищають ніжну шкіру грудей.

Звичайно, накладка візьме на себе всю ту навантаження, яке при неправильному прикладанні бере на себе шкіра на соску. Однак це тупиковий шлях, тому що малюк буде продовжувати смоктати груди неправильно, і це призведе до наступних наслідків:
поганому спорожнення грудей;
низькою набирання ваги у малюка;
зменшення лактації;

справа в тому, що через накладку, та ще й з неправильним прикладанням, малюк не зможе ні висмоктувати досить молока, ні ефективно стимулювати груди для нормальної вироблення молока. У результаті мама буде схильна до лактостаза через погане спорожнювання грудей, а в перспективі потрібно докорм, так як кількість молока буде зменшуватися, а малюк погано набирати у вазі. З цього правила є винятки, і іноді жінкам вдається досить довго годувати через накладки, але це саме рідкісні винятки.
Чи потрібно обмеження смоктання?
Ще один поширений, але неефективний спосіб усунення тріщин – зменшення кількості годувань і їх тривалості.

Дійсно, якщо годувати рідше і не тримати малюка на грудях досить довго, груди буде трамвіроваться менше. Однак і в цьому випадку ми отримуємо небажані наслідки:
малюк не може висмоктати достатню кількість молока;
груди не спорожняється;
груди не можна використовувати для втіхи малюка;
лактостаза;
зменшення лактації.

Ясно, що обмеження малюка в ссанні грудей теж виявляється небажаним і призводить до проблем і з грудьми, і з надбавкою, і з кількістю молока, і в підсумку грудне вигодовування припиняється передчасно.
Зціджуватися і годувати з пляшечки?
Коли малюк неправильно ссе груди, годувати грудьми може бути дійсно нестерпно боляче. Ще один уявний вихід – перестати давати малюкові груди, а замість цього зціджуватися і годувати своїм молоком з пляшечки. У цьому випадку:
мама витрачає багато часу на зціджування;
необхідно придбання додаткових аксесуарів
зціджування теж може травмувати груди;
лактація поступово зменшується;
малюк не отримує ніяких переваг, пов’язаних з ссанням грудей.

Словом, відмовляючись від грудного вигодовування на користь зціджування і годування з пляшечки, жінка сильно ускладнює собі життя, і все одно не отримує можливості годувати малюка своїм молоком досить довго.
Єдиний правильний вихід
В дійсності, правильне рішення існує. І воно полягає в тому, щоб усунути причину виникнення тріщин: неправильне прикладання до грудей!

Коли малюк ссе груди правильно, його щелепи не стосуються соска, а розташовуються на ареолі, сосок виявляється глибоко в роті у малюка, і там він не травмується. Груди не ковзає туди-сюди в ротику дитини, і не натирається. Малюкові легко і зручно смоктати, він ефективно спорожняє груди і добре її стимулює на вироблення молока.

Як тільки мама з малюком освоять правильне прикладання, проблема почне сходити нанівець. Зазвичай на перший час мама підбирає таку позу для годування, щоб при правильному прикладанні тріщини не нагадували про себе під час смоктання. Оскільки груди більше не травмується знову і знову, тріщини швидко заживають, іноді буває потрібно невелике місцеве лікування.

При правильному прикладанні до грудей все буде в порядку:
малюк висмоктує досить молока і добре набирає вагу;
груди добре спорожняється, і мамі не загрожують лактостаза;
за допомогою правильного смоктання малюк добре стимулює груди для вироблення молока, і молока буде стільки, скільки потрібно;
мама може годувати малюка так часто і так довго, як йому потрібно;
годувати не боляче.
Нехай тріщини не з’являться!
Дуже хочеться, щоб мами годували без болю і дискомфорту. Все, що для цього потрібно:
дізнайтеся заздалегідь, як правильно прикладати малюка до грудей;
терпляче навчайте малюка правильно смоктати груди;
забирайте груди і прикладайте малюка знову, якщо бачите, що він смокче неправильно;
якщо ви не впевнені в правильності прикладання, зверніться до фахівця в пологовому будинку або запросіть консультанта на будинок;
не мийте груди частіше разу на день;
після годування дайте соскам можливість обсохнути на повітрі.

Приємного вам грудного вигодовування!