Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Які потрібно вживати продукти щоб була лактація

Продукти і лактація

Часто молоді мами , які бажають годувати дитину грудьми , турбуються : чи достатньо у них молока , а раптом його не вистачить або вже не вистачає ? Насправді , хвилюватися нема чого , адже зараз досить методів для підтримання та підвищення лактації – було б бажання.

Це і годування на вимогу , прикладання малюка до грудей вночі , це і відпочинок для мами, і її повноцінне харчування . Ось про останній і поговоримо докладніше.

Скільки будемо пити ?

Дуже багато впевнено ставлять знак рівності між тим , скільки рідини випила мама , і тим , скільки у неї молока. Хоча такий прямій залежності немає. Безумовно , їй необхідно заповнювати втрату рідини , адже в середньому мама виробляє порядку 900 мл молока. І якщо ви в принципі не « водопій » , то вам доведеться збільшити добову норму споживання рідини. Якщо ж ви любителька розпивати чаї , то , швидше за все , вам і не доведеться сильно змінювати свій питний раціон .

Вважається , що годуюча мама повинна на добу споживати близько 2 л рідини , включаючи соки , супи , молоко і т.д. Надмірна кількість рідини (понад 2 л на добу) може дійсно трохи збільшити кількість молока , але тоді знижується його якість – воно стає « розведеним ». До речі , те ж саме стосується і їжі . Якщо їсти «за двох » , то зовсім не факт , що молока стане більше , зате ви самі неминуче додасте у вазі .

Грудне молоко – це таке дивовижне виробництво . Воно виробляється в потрібних кількостях і має потрібний склад , треба тільки правильно харчуватися.

Що ще важливо

Щоб молока було достатньо , харчування годуючої мами має бути збалансованим. Це означає , що не треба напирати на ту ж гречку або пити літрами кефір з молоком. У щоденному меню обов’язково мають бути присутні свіжі овочі та фрукти. Кожен день необхідно з’їдати 200 г продуктів, що містять білок тваринного походження – м’ясо або рибу. Не виключайте зі свого раціону і солодощі – адже в період грудного вигодовування жінка дуже багато витрачає вуглеводів , які необхідно заповнити.

У деяких випадках чудово допомагають трав’яні відвари : чай з м’ятою або мелісою , якщо мама напружена, сильно втомилася . Відвар кропиви корисний при зниженому гемоглобіні . Однак відвар шавлії і петрушки пригнічують лактацію !

Продукти- стимулянти

Молоко і всі продукти з нього.

Причому кисло -молочні (кефір , йогурт) – рекомендується до 600-700 мл на день. А безпосередньо молоко – не більше 200 м. Також сприяє виробленню молока сир і сир ( негострий ) . Купуючи ці продукти , зверніть увагу на їх жирність . Підвищений вміст жирів може стати причиною кольок у малюка. А знежирені продукти збіднюють складу материнського молока. Тому для молока і кефіру сама відповідна жирність 2,5% , сметана і сир – 5-9% жирності.
М’ясо.

Це головне джерело білка в нашому організмі , головний будівельник клітини , він же і допомагає підтримати лактацію. Перевагу слід віддавати нежирним сортам яловичини і свинини.
Горіхи.

Особливо корисні волоські горіхи. Вони також стимулюють лактацію. Рекомендується з’їдати по кілька ядерець протягом дня.
Мед.

З ним треба бути обережніше , оскільки він є частим алергеном. Але якщо ви дружите з цим продуктом , вам пощастило: ложечка меду , додана в чай або молоко , забезпечить приплив молока. До речі, багато лактогонние препарати створені на основі бджолиного меду.
Гречана каша.

Гречка – це просто криниця корисних речовин і вітамінів. До того ж у ній ні грама немає ні нітратів , ні інших шкідливих хімікатів. Вона – один з небагатьох продуктів , який не викликає алергію. Вже за одні ці властивості мамі варто частіше їсти гречку . А гречана каша з молоком і вершковим маслом не тільки збагатить грудне молоко мікроелементами , а й збільшить його кількість.
Фенхелевий , анісовий чай.

Ці рослини є загальновизнаними стимуляторами грудного молока. Крім того , вони ще й прекрасний засіб проти кишкових кольок у малюка.
Курага.

Вона багата кальцієм і може стати повноцінною заміною молоку , якщо ви або ваш малюк не переносите його . Але є її треба по трохи, оскільки курага посилює перестальтику кишечника. Найкраще курагу додавати в каші і сир.

http://mamaexpert.ru

Comments are closed.