Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як відучити від нічного годування малюка

У якому віці можна відучувати малюка від нічних годувань ?

У кожному випадку по- різному. Але до 4-6 місяців більшість дітей отримують достатньо калорій днем і не потребують нічних годівлях . Хоча нерідкі випадки , коли зовсім маленькі дітки ночами сплять довше і міцніше , а ті , що постарше , прокидаються , щоб перекусити.
У той же час у вашого малюка є не менш важливі потреби , ніж годування у мами на руках. Якщо ви нещодавно повернулися до роботи і отсутствуете більшу частину дня , ваш малюк може просити ночами груди або пляшечку , просто щоб відчути , що мама поруч , щоб возз’єднатися з вами. Крім того , ви, напевно , помічали , що крихітка гірше спить , коли у нього ріжуться зубки або він активно зростає.
Виходячи з усього вищесказаного , важливо скорочувати кількість нічних годувань м’яко і поступово. Пам’ятайте про те , що ваш малюк ще зовсім маленький , і йому необхідний комфорт , відчуття безпеки і тепло рідної людини , особливо ваше.

Як дізнатися , чи готовий мій малюк до відучування від нічних годувань ?

Якщо вашій дитині вже виповнилося 4-6 місяців , ви можете спробувати поступово відучувати його від нічних годувань. Навіть якщо ваш малюк не хоче їсти в середині ночі , він все одно може прокидатися і просити груди або пляшечку. Діти , яких мами годували кілька разів за ніч , прокидаються за звичкою. Знадобиться час , щоб привчити їх до іншого режиму сну.
Важливо пам’ятати і про власне здоров’я і хорошому самопочутті – для вас згубний хронічний недосип . Тому , перш ніж припиняти нічні годування малюка , оцініть , як процес отучения позначається на вас.
Якщо вам приносить задоволення годування грудьми , якщо для вас радість встати вночі і дати малюку пляшечку , немає причин щось змінювати. Рано чи пізно дитина сама перестане прокидатися . Але коли ви відчуваєте , що змучені і роздратовані через постійні нічних чувань , а ваш малюк фізично готовий до зміни режиму , можливо , пора діяти.
Якщо ви не впевнені , чи готовий ваш малюк до змін , порадьтеся з педіатром.

Що кажуть експерти про нічні годівлі

Педіатри вважають , що зайві нічні годування можуть викликати проблеми зі сном. Якщо малюк прокидається кілька разів за ніч , щоб поїсти , потім він може прокинутися через мокрий підгузника або болів в животику і знову вимагати молока або суміші , таким чином виходить замкнуте коло .
З іншого боку , фахівці підкреслюють користь нічних годувань , так як вони зміцнюють зв’язок між батьками та малюком. Деякі педіатри радять не відмовлятися від годувань ночами , поки ті не стануть занадто обтяжливими для всієї родини. Такі фахівці рекомендують спільний сон для мами і малюка , що значно полегшує годування ночами .

Способи відучити малюка від нічних годувань

– Відучуйте крихітку повільно і поступово. Почніть скорочувати час кожного годування Гдуд або кількість молока в пляшечці . Спробуйте збільшити інтервали між годуваннями – допоможіть малюкові знову заснути без молока , наприклад , похитуючи або погладжуючи його .
– Забезпечте малюкові достатній раціон протягом дня. Оскільки малюк росте і більше рухається , не варто позбавляти його грудного молока або суміші вдень , інакше він захоче відшкодувати їх нестачу вночі . Виділіть час у вашому денному розкладі для того , щоб погодувати крихітку грудьми або з пляшечки. Робити це треба в спокійній обстановці , щоб ніщо не відволікало вас і малюка.
– Дайте малюку побільше з’їсти за вечерею , щоб він не зголоднів вночі . Ви навіть можете розбудити його і погодувати перед тим , як самі підете в ліжко.
Якщо ваш малюк їсть з пляшечки і йому вже виповнилося 6 місяців , під час нічних годувань ви можете поступово розбавляти вміст пляшечки водою. Спочатку змішайте воду і молоко в співвідношенні 1:03 . У кожну наступну ніч збільшуйте кількість води і зменшуйте кількість молока , поки в пляшечці не залишиться лише вода . Можливо , прокидатися тільки , щоб попити водички , вашому малюкові не захочеться.

Не варто відучувати дитину від нічних годувань в перехідний період його життя , наприклад , коли ви тільки що вийшли на роботу або відправилися всією сім’єю у відпустку. Якщо ви повернулися до роботи і не можете приділяти малюку увагу вдень , постарайтеся якомога частіше брати його на руки , обіймати і пестити , коли знаходитесь вдома . Малюк відчує міцний зв’язок між вами , і , швидше за все , йому не доведеться шукати заспокоєння вночі .
– Нехай вночі плаче крихітку заспокоїть тато. Адже якщо до малюка завжди встаєте ви , ваш запах або запах грудного молока може викликати у нього апетит. Якщо ж ви спите разом з дитиною , укладіть тата посередині – між вами і малюком.
– Поступово виключіть нічні годування. Коли малюк прокинеться , щоб поїсти , м’яко заспокойте його , поясніть , що зараз час спати , а не їсти. Скажіть , що мама погодує його вранці . Говоріть з малюком наполегливо , але м’яко , погладжуючи його по спинці або по животику . Навіть якщо малюк занадто малий , щоб зрозуміти ваші слова , поступово він здогадається , чого від нього хочуть , а ваша присутність заспокоїть його . Швидше за все , малюк трохи поплаче ніч або дві , а потім звикне до нового режиму .
Якщо ж у процесі відучування від нічних годувань ваш малюк безутішно плаче кілька ночей поспіль , поверніться до колишнього ритму життя , а через тиждень або два спробуйте знову.

http://www.babycenter.ru

Comments are closed.