Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як годувати грудьми двійнят чи трійнят?

Годування двійні. Як же годувати малюків грудьми, особливо якщо малюків троє?

Народження дитини – це велика радість у родині, а якщо в сім’ї з’явилася двійня або навіть трійня – це подвійна і навіть потрійна радість. В даний час народження близнюків і «трійнят» не така вже й рідкість. Пов’язано це із застосуванням нових, допоміжних репродуктивних методів.

Кожна мама щасливого сімейства задається одним питанням – «Як же годувати малюків грудьми, особливо якщо малюків троє? І чи завжди народження двійні позначає штучне вигодовування? »

Двійню і навіть трійню можна і потрібно годувати грудьми, відомі випадки, коли матері з успіхом годували грудьми близнюків до двох років, і довше. Годувати двійню, і особливо трійню без сторонньої допомоги досить складно, найчастіше такі дітки перебувають на змішаному вигодовуванні, але варто пам’ятати, що частку материнського молока, в цій ситуації можна значно збільшити.

Що необхідно перед годуванням?

В першу чергу необхідна правильна, повна та об’єктивна інформація про процес годування, про особливості. До речі буде допомога мам близнят, які вже завершили успішне грудне вигодовування, або продовжують його. Саме такі мами випробували на собі всі можливі проблеми і труднощі і зуміли їх вирішити, їхній досвід і мудрі поради будуть безцінні. Крім того, на допомогу прийдуть і консультанти з грудного вигодовування, які допоможуть правильно прикласти до грудей і надати будь-яку допомогу касаемо природного вигодовування. Спільно з консультантами можна вибрати ту позу, яка буде найбільш зручна як для мами, так і для малят.

По-друге, кожній годуючій жінці, а тим більше мамі близнюків, необхідне правильне харчування, спокійна обстановка в будинку і відпочинок в достатньому обсязі. Головне завдання жінки на даний момент – це успішне годування дітей. А домашніми справами можуть займатися родичі або близькі знайомі.

Годує мамі протипоказані різні дієти, це збитково для дітлахів. Необхідно їсти по апетиту і повноцінно, саме в цьому випадку покриються всі енергетичні витрати. У раціоні харчування жінки повинні бути свіжі овочі та фрукти, молочні продукти, обов’язково м’ясо. Незбиране молоко в деяких випадках може бути алергеном, з цим продуктом необхідно бути обережніше. Крім того стати причиною алергії у малюків можуть консервовані та пряні продукти.

І тільки після дотримання всіх цих правил, необхідно приступати до організації годівлі крихт.

правила для годування двійнят – це годування на вимогу. Завдяки цьому малюки зможуть висмоктувати груди до заднього молока, і груди зможе налагодити той темп роботи, який необхідний. Молока буде виробляти стільки, скільки потрібно малюкам і відпаде необхідність у зціджуванні.

Годувати малюків можна відразу, або по черзі, але тоді необхідно строго стежити за тим, щоб малята отримували різні грудей, неприпустимо годувати кожної дитини з однієї і тієї ж грудях. У тому випадку, якщо дітки смокчуть молочко тільки з однієї груді, то розміри грудей можуть бути різними, що приносить безліч незручностей матері.

Якщо дітки слабенькі, то необхідно зціджувати молочко для догодовування. Догодовувати зцідженим молоком можна тільки з ложки, чашки, шприца, спеціальної системи СНС. Категорично заборонено давати докорм з пляшки, для смоктання у малюків є тільки груди мами. Використання пляшечки багато в чому псує докладення і техніку смоктання малюка, закінчується це, як правило, плачевно.

Іноді, один з малюків слабше і гірше їсть, в такому випадку слабшому маляті необхідно давати перевагу. Неприпустимо давати переваги малюкам, якщо вони однаково здорові і рівні. Якщо тільки один малюк хоче прикластися до грудей, а другий не виявляє жодного інтересу, консультанти з грудного вигодовування радять прикладати до грудей і другої дитини.

Створюємо умови

Перед фактичним годуванням необхідно створити умови. Про деякі нюанси необхідно подбати ще до пологів. На перший час необхідно заручитися допомогою чоловіка або близьких родичів, вперше складно почати грудне вигодовування і все передбачити. Після того як жінка зрозуміє і визначить все необхідне для годування, вона вже зможе з легкістю обходитися і без допомоги сторонніх, але от без їх підтримки складно.

Для самого годування можна облаштувати диван, підлогу, ліжко, велике крісло, підійде будь-яке місце з достатньо великим простором і з рівною поверхнею. Найголовніша умова – це комфорт матері та малюків під час годування. Всі необхідні предмети повинні перебувати в зоні досяжності.

Поряд з собою найкраще поставити склянку теплої води або спеціального лактаційного чаю, практика показує, що жінки, які годують двох діток відразу, потребу у великій кількості води. Є навіть не дуже добрі поради, з приводу обсягу води. Часто можна зустріти інформацію про те, що годуючій жінці необхідно випивати не менше 3 літрів на день. Це твердження не вірно, пити необхідно стільки, скільки хочеться, виключно по спразі.

Необхідно заздалегідь приготувати два махрових рушники, і перед кожним годуванням прикладати їх до грудей. Попередньо рушники необхідно змочити в теплій воді. Така процедура допоможе грудей легше віддавати молоко, і її обов’язково необхідно виконувати при зціджуванні молока.

Крім того, знадобитися і дві серветки, які стеляться на плече. Після кожного годування малюка необхідно потримати в позі «стовпчик / солдатик» – це допоможе відійти повітрю, який був проковтнутий під час годування. З повітрям може виходити і частина молочка, і щоб не забруднити мамин одяг, краще використовувати дві серветки. Такі заходи є відмінною профілактикою кольок у немовлят.

Для зручності мами необхідно кілька подушок, ці подушки можуть використовуватися як «підстилка» для малюків, або створювати комфорт для мами. Маленькі подушки зручно підкладати під поперек, або шию.

Деякі жінки ще під час вагітності купують кілька маленьких подушок, і за допомогою них створюють комфортні умови для сну. Підкладаючи їх під шию, поперек, і проміж ніг. Згодом ці подушки з успіхом використовуються і під час грудного вигодовування.

Останнім часом набирає обертів популярності спеціальна подушка для годування грудьми двійнят. Вона представляє із себе подушку довгастої форми, яка має форму літери «П» і одягається на талію мами. Деякі, більш дорогі, моделі можуть міняти свою конструкцію за бажанням господині. Оббивка таких подушок виконана з натуральних, гіпоалергенних тканин.

Крім того, необхідно поклопотатися про покупку молокоотсоса. Це може бути ручний і механічний молоковідсмоктувач. Але варто пам’ятати, що не завжди він буде потрібен, можливо, він знадобитися всього лише кілька разів.

Методики годування

Деяким мамам зручно годувати відразу двох малюків, а деяким по черзі. Визначитися з цим питанням можна практично відразу після декількох годувань. Фахівці стверджують, що переважніше годувати малят одразу, саме таким чином організм матері отримує сигнал про необхідність вироблення подвійної дози молока.

Крім того, небажано щоб у діток була «своя» груди, після кожного годування необхідно міняти груди. У більшості випадків, близнюки різні за своєю вагою та розвитку. Один з малюків буде міцніше, і він смокче груди більш інтенсивно, ніж його братик чи сестричка. Тому у жінки може формуватися асиметрія грудей. Від того, одночасно чи годувати грудьми обох відразу чи ні, буде залежати спосіб годування.

Якщо було вирішено годувати двох малюків одночасно, то можна використовувати кілька методик.

Найбільшою популярністю користується методика «з під руки». Тут дуже допоможе спеціальна подушка для годування. На ній необхідно розташувати малюків животиками до боків матері, а ніжки при цьому виявляються за спиною мами. Мама руками притримує головки малюків.

Можна використовувати позу «колиска» один малюк притиснутий до грудей мами, а інший до спини свого брата або сестрички. Можна комбінувати перші два способи годівлі, але в такому випадку не зовсім зручно використовувати півшеляга для годування.

Деякі мами годують діток стоячи, розташовуючи їх на пеленальному столі, і просто нависають над ними. Така методика підходить не всім, і іноді досить важко вистояти весь процес годування. Малюки можуть тривалий час смоктати, іноді більше 40 хвилин.

Якщо вирішено годувати малюків окремо, то перед мамою стоїть питання хто з малюків буде першим? Саме в цій ситуації, необхідно поступатися пальмою першості ослабленому малюкові. Зазвичай у близнюків відбувається все одночасно, їдять вони одночасно, прокидаються і засинають вони також разом. Саме тому так необхідний помічник, який на час годування першого малюка займе другого малюка – переповити його і постарається його хоч трохи заспокоїти. Істотним мінусом почергового годування близнюків, є обмежений час припровадження біля грудей матері.

Складніша справа з нічними годуваннями. Методики нічного годування також залежать від того, чи відразу вирішено годувати малюків, або окремо. Нічні годування дуже важливі, оскільки саме в цей час відбувається активне вироблення гормону стимулюючого лактацію. Найкраще хоча б вночі годувати малюків одночасно.

Можна поставити ліжечко малюків до батьківського ліжка впритул, і як тільки малюки виявляють занепокоєння, необхідно прикласти їх до грудей. Для того щоб годувати малюків одночасно найкраще прийняти напівсидяче положення, а малюків розташувати буквою «V», голова і тіло малюків при цьому розташована на плечах, передпліччях і животі матері. Якщо вирішено годувати малюків окремо, то підійдуть будь-які способи годівлі, які використовуються і вдень.

А чи достатньо молока?

Один з найпоширеніших питань у мам – це достатньо молока діткам? Для того щоб переконатися в достатності молока, необхідно провести простий тест – «мокрі пелюшки». Необхідно підрахувати, скільки змінили пелюшок у малюка – скільки разів він помочився за добу. У добу у дитини має бути не менше 8 – 12 мокрих пелюшок. Деякі батьки відмовляються проводити цей тест і вдаються до більш спрощеним, але не точному методу – підрахунок по підгузнику. Якщо рахувати за памперсам, то їх повинно бути не менше 6 наповнених.

Оцінка тільки кількості випорожнень не може в повній мірі вказати на недостатність в харчуванні малюків, крім того необхідно враховувати і темпи зростання і збільшення у вазі. Якщо малюк пройшов тест на «мокрі пелюшки» і добова надбавка у вазі складає на менше 20 грам, то малюкові достатньо харчування.

Якщо є підозри на недостатність харчування, то найкраще заручитися допомогою фахівців. Це може бути як педіатр, який підтримує грудне вигодовування, так і консультант з грудного вигодовування. Після опитування та з’ясування обставин, фахівці зможу точно сказати чи має місце бути недостатність харчування, і як вирішити проблему, що склалася.

http://puzkarapuz.ru

Comments are closed.