Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як довго годувати грудьми

Це питання задає собі кожна мати . І це саме те питання , відповідь на який повністю залежить від матері і її дитини. На жаль , іноді старше покоління у вигляді сестер , матерів і бабусь не можуть дати однозначну відповідь – до скількох дитину годувати грудьми . І це на додаток до незнання процесу материнського годування грудьми деяких лікарів , які сприяють тому , щоб мати годувала дитину меншу кількість часу , ніж він цього потребує . Тривалість материнського годування грудьми – питання особисте , і від його рішення прямо залежить здоров’я дитини.

Якісь матері помічають , що даючи своїй дитині груди , крім оптимального способу нагодувати малюка , вони отримують величезне задоволення від цього процесу . Бачити , як дитина росте , харчуючись материнським молоком – велике щастя для мами. Усвідомлення того , даючи дитині груди , ти допомагаєш своєму малюкові заснути і заспокоїтися , передаючи йому , таким чином , всю свою любов , робить мати по-справжньому щасливою.
ВООЗ скаже , скільки годувати дитину грудьми

У самої великої медичної асоціації – «Всесвітньої організації здоров’я » є своя точка зору щодо того , скільки потрібно годувати дитину грудьми .

Наприклад , Всесвітня організація здоров’я (ВООЗ ) , стверджує в документі щодо харчування дитини про переваги материнського вигодовування грудьми і стверджує :

В якості глобальної світової рекомендації , діти повинні виключно вигодовувати груддю у свої перші 6 місяців життя , щоб отримувати оптимальні розвиток , здоров’я і зростання . По закінченню шести місяців , щоб задовольнити поживні вимоги дитини , які еволюціонують , мати повинна давати малюкові додаткові живильні речовини і безпечні продукти харчування , продовжуючи в той час вигодовування грудьми до дворічного віку або більше ».

Переваги грудного вигодовування

Варто відзначити , що деякі люди , через брак відповідних знань та інформації , можуть стверджувати , що починаючи з якогось віку , материнське молоко втрачає свої поживні характеристики . Це зовсім не так.

1 . Діти , які вигодовуються грудним молоком більше року , продовжують отримувати змістовне кількість його калорій і мікроелементів (залізо , кальцій , вітаміни ) молока , яке передається їм з молоком матері.

2 . Молоко матері завжди набагато краще , ніж молоко тваринного походження.

3 . Годування грудьми – це особистий акт між матір’ю і дитиною.

4 . У перший рік бажано , щоб груди матері давалася дитині перед решті їжею , щоб підтримувати годування грудьми, і , принаймні , до другого року Рекомендовані пропонувати дитині груди до чотирьох разів на день , після їжі , вночі і т.д. Якщо навіть ваша дитина трохи пріболеет , материнське молоко стане для нього тим вигодовуванням , від якого він точно не відмовиться.

Захист від захворювань.Інтересно відзначити , що кожен хвороботворний мікроорганізм , що вражає матір , стимулює вироблення імуноглобулінів , присутніх у молоці і одержуваних дитиною. Концентрація ці речовин в молоці збільшується з віком дитини і з скороченням числа годувань , що дозволяє дітям постарше отримувати сильну імунну підтримку. Імуноглобуліни покривають слизову оболонку кишечника подібно ” білій фарбі ” , роблячи її недоступною для хвороботворних мікроорганізмів , і забезпечують унікальний захист від інфекцій та алергії. Крім того , білки жіночого молока стимулюють розвиток власної імунної системи дитини. Також у жіночому молоці містяться речовини , що стимулюють ріст корисних бактерій ( біфідо -і лактобактерій ) , в кишечнику , які протидіють заселенню його хвороботворними бактеріями. Інші білки молока також важливі. Наприклад , білок лактоферин , що зв’язує залізо , здатний запобігти зростанню ряду бактерій , що засвоюють залізо.

мама годує дитину грудьми

Нагадаємо , що материнське молоко – ідеальне харчування для дитини протягом перших 6 місяців. Він не потребує ні в якому іншому харчуванні.

Як довго потрібно годувати грудьми власну дитину ?

Після 6 місяців і до двох років , груди продовжує залишатися чудовим вигодовуванням , разом з іншими продуктами харчування , які будуть додані в раціон дитини.

Два роки – це мінімальний термін для грудного вигодовування. Просто зрозумійте , що немає сенсу замінювати материнське молоко , на яке або інше . Підходячи до питання харчування своєї дитини , задумайтеся про причини , за якими ваша дитина потребує материнському молоці , і навіщо його необхідно замінювати молоком тварини. Хіба ссавці віднімають від грудей своєї дитини , щоб дати йому молоко іншої тварини ?

 

Коли не варто припиняти грудне вигодовування
При будь-якому захворюванні , нездужанні дитини , в тому числі і під час проносу , оскільки грудне молоко дозволяє маляті знайти додаткові захисні фактори, що допомагають впоратися з хворобою. Помічено , що діти, які отримують грудне жіноче молоко на другому і третьому роках життя , під час нездужання швидше одужують . У літній час , так як влітку через високі температури продукти харчування швидше псуються , і вище ризик розвитку кишкових інфекцій. Але навіть якщо таке захворювання виникло , то продукти прикорму доведеться тимчасово відмінити і харчуватися тільки маминим молоком , що буде не тільки харчуванням, а й найціннішим природним ліками . До того ж припинення грудного вигодовування – завжди стрес для організму , в тому числі і для шлунково – кишкового тракту ( ШКТ) . Влітку змінюється активність ферментів шлунково – кишкового тракту за рахунок переважання в раціоні овочів і фруктів , а не м’ясних і кисломолочних продуктів , та й висока температура повітря не розташовує до більш калорійної їжі . Таким чином, скасування грудного вигодовування і повний перехід на дорослу їжу створює додаткові умови для розладу травлення. Не припиняйте грудне вигодовування безпосередньо перед важливими , значними подіями у вашому житті і в житті малюка , так як ці події – наприклад , зміна місця проживання , подорож , вихід мами на роботу чи на навчання , початок відвідування дитиною ясел і т.д. є стресовим фактором для маленького організму . А взагалі , продовжуйте грудне вигодовування стільки часу , скільки вам підкаже материнська інтуїція. Залежно від стану здоров’я малюка і ваших внутрішніх відчуттів саме вона допоможе вам прийняти правильне рішення.

 

http://milkmagic.ru

 

Comments are closed.