Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як правельно відучити дитину від грудей

Як відучити дитину від грудей без стресу.

Немає єдиної думки , в якому віці варто відучувати дитини від грудей. Одні мами роблять це у віці до року , інші планують рівно на рік , треті годують до півтора і далі. Все залежить від ваших особистих переваг .

Ми об’єднали практичний досвід багатьох мам , які зуміли успішно відвернути дитину від грудного вигодовування , коли настала в цьому необхідність.

Пропонуємо вам 10 порад, як відучити дитину від грудного вигодовування:

1 . Якщо немає показань до термінового припинення грудного вигодовування , мамі не варто припиняти його рано . Чим більше малюк отримує мамине молоко , тим здоровіше він буде. Починати процес відлучення від грудей потрібно в той період , коли малюк до цього вже готовий.

2 . Не повторюйте помилок тих , хто попросту перев’язує груди і різко позбавляє дитину молока. Це найсильніший стрес , який здатний вивести малюка з душевної рівноваги . У процесі відлучення від грудей не повинно бути різких кроків – тільки послідовність у діях.

3 . Не слід сліпо довіряти тим , хто хвалиться , що відучив дитини від грудного вигодовування буквально за тиждень. Якщо і так , це черства матуся , інтереси малюка для якої не мають значення. Відучувати необхідно поступово , щоб дитина звикала , що годувань стає менше.

4 . Грудне годування для дитини має велике емоційне значення . Скорочуючи кількість прикладань , проводите більше часу з малюком : грайте з ним , обіймайте . Дитяча психологія влаштована таким чином , що дитина може подумати , ніби мама любить його менше. Ваше завдання – демонструвати маляті , що в його житті нічого не змінюється і він як і раніше найдорожчий і улюблений для вас чоловічок .

5 . Якщо під час процесу відлучення від грудей малюк став неспокійним , прикладіть його ненадовго. Це допоможе йому заспокоїтися.

6 .  Не недооцінюйте дитячу пам’ять . Малюк відмінно знає , де ви зазвичай сиділи , коли годували грудним молоком. Тому в процесі припинення грудного вигодовування перенесіть ваші спільні ігри в інше місце , щоб не дезорієнтувати крихітку .

7 . Якщо дитина звикла засинати тільки з грудьми , знайдіть компроміс. Делегуйте ваші повноваження з заколисування крохи татові. Чоловіки дуже зворушливо заколисують дітей , іноді співають їм пісеньки власного твору. Це буде добре і з тієї точки зору , що тати рідко проводять з дітьми багато часу. Відволікаючись на спілкування з тим , кого бачить порівняно мало , дитина може не панікувати з приводу того , що перед сном його годували не немовлям молоком , а іншою їжею .

8 . Діти які підросли, забувають про те , що в той чи інший час вони зазвичай їли мамине молоко , якщо чимось зайняті. Придумайте дитині захоплюючу гру , гуляйте з ним на свіжому повітрі , водите в гості до однолітків. Відволікайте малюка , і він непомітно для себе відвикне від грудей і почне дорослішати.

9 . Купуйте малюкові красиві столові прилади – безпечну тарілочку , ложку , поїлку. Яскравий посуд стане приводом придумати захоплюючу казку , яка може перетворити процес годування в справжнє дійство . Ваше завдання – проявити тут максимум креативу .

10 . Психологи радять поговорити з дитиною і на доступній їй  мові і пояснити , що він стане менше їсти мамине молочко , бо « ​​ням-ням поїхала, пішла у відпустку » чи ще-щось в такому дусі. Щоб процес відлучення від грудей пройшов безболісно не тільки для дитини , але і мами ,

варто застосувати на практиці такі поради :

Як відучити дитину від грудей

11 . Якщо в грудях з’являються неприємні відчуття і важкість , прикладайте до неї лід , загорнутий у рушник . Такий компрес протягом 10-15 хвилин здатний усунути дискомфорт.

12 . Груди стали горбистими ? Молоко приходить і ви не знаєте , як його позбутися ? Зцідіть , але лише небагато, щоб відчуття комфорту знову повернулося . Якщо зцідите багато , наступного разу молока буде більше і ви таким способом погіршите ситуацію .

13. Цілодобово носіть зручну щільну білизну і не перетягуйте груди щільно . Адже це вірний шлях до маститу .

14. Поступово зменшуйте кількість зціджування на день. Організм звикне до такого стану , і молочні залози почнуть виробляти молока все менше і менше.

15 . Не відчувайте себе зрадницею по відношенню до дитини. Ваш малюк вже отримав в достатку ті корисні елементи , які були у вашому молоці. А зараз їй час подорослішати .

Сподіваємося , що ці поради допоможуть вам у непростій справі відлучення грудей. Бажаємо провести його максимально комфортно і безболісно.

http://www.parenting.ru/

Comments are closed.