Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як правельно годувати грудьми

Як правильно годувати грудьми новонародженого

Початок грудного вигодовування збігається з новим етапом в житті вашої молодої сім’ї, який наповнений кардинальними змінами. Перші місяці грудного вигодовування у кожної мами складаються по-різному.

В одних мам, виходить відразу годувати свого новонародженого малюка, а в інших можуть виникнути різні труднощі. Як буде у вас – покаже час. Ми ж постараємося розповісти, як годувати грудьми новонародженого, щоб цей процес приносив задоволення і вам, і малюкові.

Налаштуйтеся позитивно, вірте в свої сили і в своє дитинча, озбройтеся знаннями, і ви зумієте впоратися з проблемами, якщо вони виникнуть при налагодженні грудного вигодовування.

Коли ви подолаєте хвилювання перших тижнів і всі перешкоди, ви усвідомлюєте, яким великим даром вас нагородила природа – щастям вигодовувати свою дитину грудьми.
Як правильно годувати грудьми новонародженого?

Є деякі правила успішного вигодовування. Дозвольте зауважити, що це не чітка інструкція, а швидше за все рекомендації, підкріплені досвідом молодих матусь і спостереженнями фахівців.

Давайте познайомимося з основними рекомендаціями:

годування новонароджених грудьми повинне відбуватися на вимогу малюка;
дуже важливі нічні годування, оскільки саме вночі виробляється гормон, який стимулює лактацію;
не потрібно обмежувати тривалість годування, нехай малюк насититься і сам відпустить мамині груди;
годуєте малюка грудьми, намагайтеся максимально обмежити годування з пляшечки;
якщо ви допоювати малюка водичкою, то краще це робити з ложечки, щоб крихта не відмовився від грудей на користь пляшечки з соскою;
постарайтеся не привчати малюка до соски-пустушки, є багато способів того, як заспокоїти новонародженого і без неї;
правильно прикладайте малюка до грудей;
стежте за своїм харчуванням і зберігайте душевний спокій, це надзвичайно важливо для тривалого грудного вигодовування.

Як потрібно прикладати новонародженого до грудей?

Щоб годування грудьми новонародженого не викликало у вас дискомфорт і втому, потрібно правильно прикладати дитину до грудей. А для цього, насамперед приготуйте собі місце для годування: виберіть затишний куточок, поставте туди улюблене крісло, покладіть зручні маленькі подушечки, поставте поруч лавочку для ніг. Загалом, створіть собі комфортну обстановку.

В якому б положенні ви не годували, тримайте крихту лицем до себе, а його ротик повинен бути навпроти вашого соска. Малюк повинен глибоко захоплювати груди, а для цього потрібно навчитися правильно її подавати.

Як правельно подавати груди дитині для годування:

тримайте свої пальці за межами ареоли;
безіменний палець і мізинець повинні притискатися до грудної клітки, великий палець зверху грудей над ареолою, вказівним підтримуйте груди знизу;
щоб малюк швидше відкрив ротик, видавіть крапельку молозива і поводите соском біля куточка рота дитини;
потім, коли малюк відкриє свій ротик, спробуйте вкласти сосок як можна глибше, він повинен стосуватися неба малюка і тоді дитина почне смоктати молочко.

Як зрозуміти, що дитина правильно смокче груди?

Слідкуйте за тим, щоб новонароджений правильно захоплював груди, інакше він буде захоплювати з молочком повітря і погано спустошувати груди.

Ознаками того, що все йде “як треба” будуть наступні моменти:

” будуть наступні моменти:

малюк захоплює і сосок, і область навколо нього;
губки вивернуті назовні, дитина захопив груди як рибка;
його підборіддя і носик притискаються до вашої грудей;
ви можете чути, як малюк ковтає.

Якщо дитина часто відволікається, засинає біля грудей, це означає, що він наївся. Обережно вийміть сосок і поносіть малюка “стовпчиком” для того, щоб він відригнув зайве молочко і повітря.

Якщо ви будете робити все правильно, то грудне вигодовування буде доставляти вам і вашому малюкові тільки радість. Що дуже важливо, адже коли новонароджений ссе мамині груди, він не тільки отримує харчування, він також задовольняє свої емоційні потреби.

Дитина розуміє, що в цьому світі він потрібен, його люблять і про нього піклуються.

http://kidbe.ru

Comments are closed.