Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Ангіна у дітей

Ангіна – це захворювання інфекційної природи, при якому відзначається запалення піднебінних мигдалин. Діти хворіють на ангіну досить часто, особливо в холодну пору року. За частотою зустрічальності у дітей ангіна поступається тільки респіраторним вірусним інфекціям.

Причини ангіни:

Ангіну у дітей найчастіше викликають стрептококи, стафілококи, пневмококи. Ці бактерії потрапляють в глотку повітряно-крапельним шляхом при контакті з хворим.

Однак ангіна у дитини може бути викликана і іншими збудниками, наприклад, вірусами. Буває, що горло у дитини запалюється внаслідок інфікування вірусом простого герпесу. Така ангіна називається «герпетична». У дітей буває і ще один різновид ангіни вірусної природи – герпангіна. Вона схожа на герпетичну за назвою, але її причина – зовсім інші збудники з групи ентеровірусів.

Встановити діагноз «ангіна» і виявити її точну причину не завжди просто навіть лікаря. Потрібна спеціальна діагностика в лабораторії. Після цього можна підібрати правильне лікування.
Симптоми у дітей

Діти зазвичай хворіють ангіною раптово. Дитина починає вередувати, відмовляється від їжі, йому боляче ковтати. З’являється озноб, потім температура тіла підвищується і може доходити до 39-40 ° С.

Якщо заглянути дитині в горло, видно почервонілі збільшені мигдалини, на них може бути білий або жовтуватий наліт. Ви можете також промацати збільшені шийні і підщелепні лімфатичні вузли. При появі таких симптомів у дітей необхідно викликати лікаря.

Батьки не повинні навіть намагатися вилікувати ангіну у дітей самостійно. Для правильної діагностики та лікування ангіни в дітей необхідний огляд лікаря, оцінка мазка з горла в мікробіологічній лабораторії. Важливо також зробити аналізи крові та сечі. Треба розуміти, що неправильне лікування ангіни може призвести до переходу гострого запалення мигдалин в хронічний тонзиліт. А з ним впоратися досить складно.

Лікування ангіни в дітей.

Ангіна заразна. Тому діти, хворі на ангіну, повинні бути ізольовані від інших. У них має бути окремий рушник і посуд. Хворому маляті необхідно забезпечити постільний режим. Їжу дітям потрібно пропонувати тільки теплу, в рідкому або напіврідкому вигляді. Але якщо дитина не бажає або не може їсти, насильно годувати його не варто.

При температурі вище 38,5 ° С до приходу лікаря дітям можна давати тільки жарознижуючі ліки. Зараз рекомендується застосовувати спеціальні дитячі форми парацетамолу або ібупрофену, але не аспірин. Дітям краще всього вибирати ліки у вигляді сиропу або в свічках.

Якщо дитина вже досить великий, йому можна проводити також місцеве лікування за допомогою полоскань горла теплими настоями лікарських трав.

Решта лікарські препарати повинен підібрати і виписати лікар. Якщо ангіна має бактеріальну природу, у дітей, як і у дорослих, обов’язково лікування антибіотиками. Тривалість курсу лікування зазвичай становить від 7 до 10 днів. Навіть якщо дитина відчуває себе добре, переривати курс можна. Лікування вірусної ангіни проводиться противірусними та імунними препаратами. Призначити правильне лікування і остаточно вирішити, видужав малюк чи ні, теж може тільки лікар після оцінки стану дитини та її аналізів.

http://www.herpesclinic.ru/zabolevanija/angina-u-detey/

Comments are closed.