Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Ангіна у немовлят

Ангіна у дітей до року викликає вкрай важкий стан. І посилюється розгубленість батьків тим, що немовля не може розповісти, що його турбує. Дане захворювання у дітей до року викликає переважно стафілокок, аденовіруси або стрептокок. Ангіна – це небезпечне захворювання, яке необхідно негайно лікувати. При виникненні ангіни у немовляти, слід одразу ж викликати лікаря, щоб уникнути небезпечних наслідків, адже у дітей до року імунітет ще зовсім слабкий.
Ангіна у дітей до року викликає вкрай важкий стан

Ускладнення, які можуть бути у маленьких дітей при ангіні

Виділяють як ранні ускладнення при ангіні, так і пізні. Ускладнення ранні виникають при перебігу захворювання і зазвичай обумовлені процесом поширення запалення на тканини і органи (прилеглі). Це такі ускладнення як: синусити, перітонзілліте, гнійний лімфаденіт лімфатичних вузлів (регіонарних), отити, тонзіллогенний медиастинит, паратонзіллярний абсцес. Ускладнення пізні розвиваються через кілька тижнів і мають зазвичай інфекційно-алергічну етіологію (постстрептококовий гломерулонефрит, ревмокардит, суглобовий ревматизм).

Як визначити, якого типу ангіна у немовляти

У дітей до року найчастіше виникає вірусна ангіна. Чітко видно при огляді гортані маленькі блискучі червоні пухирці, які розташовуються по краю неба. При цьому «кидаються в очі» почервонілі мигдалини, мова обкладений. Піднімається висока температура навіть до 40 градусів. Дитина страждає від позовів блювоти. Як правило, великої небезпеки така ангіна не представляє.

При лакунарній або гнійної ангіні, збудником якої служить стрептокок, мигдалини і заднє небо усіяні білими бульбашками і сильно гіперемована. Даний вид ангіни загрожує ускладненнями, тому з усією серйозністю потрібно підійти до його лікування.

Якщо при огляді немовляти ви побачите яскраво-червоні мигдалини і товстий наліт (жовтий, брудно-сірий, білий), то негайно викличте лікаря.

Так як це може бути ознакою дифтерії, інфекційного мононуклеозу та інших хвороб, які лікуються в стаціонарі.

Це захворювання може давати різну клінічну картину і протікати по-різному. У дитини до року при виникненні ангіни різко підвищується температура тіла, збільшуються підщелепні і шийні лімфатичні вузли, червоніє горло, збільшуються мигдалики і мають наліт. А також маля часто тримається за животик, починає плакати, у нього з’являється пронос, пропадає апетит, через біль він відмовляється від їжі.

Як лікується у маленьких дітей ангіна

Слід знати, що ангіна це таке захворювання, яке не можна лікувати самостійно, особливо якщо мова йде про дітей до року. Навіть якщо у крихти стан задовільний, захворювання може ускладнитися ревматизмом, нефритами (ураження нирок), кардиту (ураження серцевого системи). Крім цього ангіна і під інші захворювання може маскуватися. Наприклад, скарлатину, інфекційний мононуклеоз, кір, тому без допомоги фахівця лікувати дане захворювання дуже небезпечно.

При найменшій підозрі на ангіну у малюка, терміново на будинок викличте лікаря. Чим раніше викличте лікаря, тим раніше він огляне дитину. Лікар в таких випадках повинен призначити деякі аналізи. Це аналіз сечі і крові, щоб оцінити ступінь важкості захворювання і виключити ускладнення. А також мазок з рота і носа на виключення дифтерії.

У сучасній педіатрії існує багато препаратів, які допомагають якісно і швидко вилікувати ангіну у немовлят. Основне правило – це суворе дотримання всіх рекомендацій свого лікаря. Ні в якому разі не можна припиняти лікування, навіть якщо маляті стало легше. Особливо не можна самостійно скорочувати обсяг прийнятих ліків. При перериванні курсу лікування можна в ротоглотці отримати мікроба, стійкого до ліків. Він може призвести до повторних, ще більш важким інфекціям.

Поряд з медикаментозним лікуванням лікарі рекомендують додаткові заходи, які можна здійснювати в домашніх умовах самостійно.

http://www.allwomens.ru/14896-angina-u-detey-do-goda.html

Comments are closed.