Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Запор у новонародженого

Запор у новонародженого і дитини до року – що робити?

Запор – це важко відбувається спорожнення кишечника або спорожнення відбувається рідше 2-3 доби. Частота спорожнення залежить від віку дитини і від індивідуальних особливостей. У Новонароджених дітей на грудному вигодовуванні випорожнення кишечника відбувається два рази (може і більше) на добу. Стілець у немовлят рідкуватий консистенції, з зернятками нагадують гірчицю. У дітей перебувають на штучному вигодовуванні стілець більш густий і спорожнення відбувається рідше (1 раз на добу).

Як відбувається випорожнення:

Їжа проходить по кишечнику і з неї вбираються всі необхідні поживні речовини та вода, а інші не переварені відходи виводяться з організму з калом. Щоб кал на виході залишався м’яким і виходив легко, в ньому має залишитися достатньо води, а м’язи в нижньому відділі кишечнику повинні нормально скорочуватися і розслаблятися. Тоді кал виходить добре сформованим і виходить легко. Якщо щось з перерахованого вище працює слабо – з’являється запор.

Чому дитина плаче коли какає або відмовляється какати.

Дитині страждає запорами какати боляче. Твердий кал сприяє появі болю. Тому він починає його стримувати, і чим довше він його стримує, тим щільніше стає кал і його важче вивести. Кал накопичується в кишці у великій кількості і вона починає розтягуватися, а м’язовий тонус стає слабкішим. Плюс до всього коли твердий кал виходить через вузький прохід, в ньому з’являються маленькі тріщинки і може з’явиться кров. Це ще одна з причин чому дитина відмовляється какати або плаче під час випорожнення.
Запор у новонародженого і дитини до року – Ознаки запору:
Новонароджена дитина спорожняється рідше ніж 1 раз на добу, кал виділяється з натугою і має тверду консистенцію.
Новонароджена дитина під час спорожнення тужиться, пихкає, червоніє і підтягує ніжки до живота. Кал виходить галькообразний, твердий.
На поверхні калу трохи крові.
Нерегулярний стілець у поєднанні з неприємними відчуттями в животі.

причини запору у дітей

На появу запору можуть впливати споживання нової їжі дитиною або годує мамою. А може ви дитину почали догодовувати сумішшю, або перевели на коров’яче або козяче молоко? Цілком можливо що це і стало причиною запору і слід повернутися до колишнього вигляду вигодовування. Якщо у вас дитина ісскуственнік, знайдіть таку суміш яка більш позитивно позначається на стільці малюка. Крім усього іншого обов’язково поїть дитину протягом дня водичкою.

Причина запору може бути і емоційного характеру. Якщо дитина, та й будь-яка людина засмучений, у нього і кишкові функції можуть засмучуватися, що в свою чергу призводить до запору або проносу.
Запор у новонародженого і дитини до року – лікування:

Обмежте споживання їжі яка “зміцнює” – це рис, молоко, сир, банани, варена морква, хоча на всіх дітей різна їжа робить різний вплив.

Давайте дитині протягом дня побільше води – це найдешевший і ефективний засіб для пом’якшення стільця.

Гліцеринові свічки – Допомогти дитині впорається з запором можна за допомогою гліцеринових свічок. Вони продаються в аптеці без рецепта. Введіть її в задній

прохід і проштовхніть її подалі (чистими руками), потім стисніть ягодички дитини на деякий час, поки свічка не розсмокчеться. Гліцеринова свічка змаже пряму кишку і у малюка легше вийде твердий кал.

Натуральні проносні. Для маленьких дітей краще використовувати натуральні проносні засоби, такі як: Чернослівовийсок (розведений 1:1 з водою) і дайте випити 1-2 ст. ложки. – До 4х місячного віку і 1 склянку для дитини від 1 року. Спробуйте дати дитині пюре з чорносливу.
Продукти які володіють проносним ефектом: чорнослив, персики, абрикоси, груші, сливи. Якщо введення в раціон дитини ці продукти не допомагають впоратися із запором, ось ще один спосіб:
Висівки добре пом’якшують стілець, їх можна давати з фруктами, кашею або йогуртом.

Клізма: Якщо дитину мучить сильний запор, і перераховані вище засоби не допомагають поставте йому клізму. Дитячу клізму можна купити в аптеці.

Обов’язково продовжуйте пробувати різні види їжі та проносні натурального походження, щоб у дитини не було залежності від свічок або клізм. А мудрий організм дитини обов’язково навчиться більш швидко реагувати на сигнали які подає кишечник і проблема піде в минуле.

Comments are closed.