Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Кольки – що за звір?

Часто на скарги мами про те, що її новонароджений малюк нестримно плаче час від часу, особливо під вечір, педіатр ставить діагноз “коліки” і прописує недешеві крапельки для животика (типу “Емпумізан”, “Бебінос”, “Плантекс” або головну панацею – укропную водичку). Але як правило після таких призначень проблема не йде.

Деякі батьки миряться з цим і чекають поки дитина цю бяку переросте (так і буває, зазвичай до 6 місяців). Інші особливо тривожні мами і бабусі продовжують ходити по лікарям або бабок за новими рецептами, тим самим прирікаючи малюка на непотрібне лікування і страждання у вигляді клізм і газовідвідних трубок.

Що ж насправді болить у грудничка?

Справа в тому, що діагноз “коліки” у новонароджених означає не болі в животі, а характерна поведінка дитини – тривалий плач в певний час доби, найчастіше ввечері, при якому дитини практично неможливо заспокоїти. При цьому малюк підтягує ніжки до живота, відмовляється від грудей, чути бурління в животі і вихід газів. Тому складається хибне враження, що у нього болить животик.

Такому стану найбільш схильні дітки другого і третього місяця життя, а також малюки з підвищеним внутрічерепним тиском (яке чомусь часто плутають з ПЕП). Особливо дітки неспокійно поводяться при зміні погоди, перед грозою, коли похмуро, вітряно або йде дощ.

Багато здивуються, якщо я скажу, що всі перераховані вище симптоми характерні насамперед для нападів головного болю або мігрені. Тому “коліки” – лише прояв груднічкової мігрені судинного походження. Будь-яка доросла, який хоча б раз переніс напад мігрені зрозуміє мене. При цьому будь-який напруга викликає посилення болю і напад нудоти, тому діти відмовляються брати мамині груди в такому стані.
Чим допомогти малюкові під час нападу кольок?
Шукати таке положення тіла і такий ритм заколисування дитини, коли його плач починає стихати.
Намагатися домогтися при такому закачуванні, щоб дитина заснула. Після 1-2 годин сну біль пройде.
Не прикладати до грудей, не класти теплу пелюшку на животик, не напувати укропной водичкою і не вставляти газовідвідну трубку.

Крім того треба пам’ятати, що для дитини, що страждає груднічкової мігренню, особливо актуально повноцінне грудне вигодовування і фізіологічно обгрунтований догляд.

Лікування коліків у новонародженого. Все про новонароджених

А якщо все-таки болить животик?

Говорячи про “коліках”, потрібно обумовити такі випадки, коли у дитини дійсно турбує животик. При так званому спученні живіт малюка стає щільним як барабан, при цьому гази не відходять. У цьому випадку дійсно може допомогти проглаженной гарячою праскою пелюшка, прикладена до живота.

Під час використання теплового компресу малюка притискають до себе животом і носять на руках. Такий захід допомагає, тому що причиною спучування є незадовільний холдинг, при якому малюк не отримує достатнього материнського тепла в буквальному сенсі цього слова.

Так, доросла людина, коли мерзне, виробляє тепло за допомогою переробки споживаних з їжею калорій. Його серце починає битися сильніше, дихання частішає до тих пір, поки не буде досягнута бажана температура тіла. Немовля робить те ж саме, але, на відміну від дорослого організму, його тіло не може утримувати тепло. Він змушений безперервно виробляти енергію, щоб залишатися теплим.

Цікавий експеримент провели дослідники поведінки тварин (етології). Вони хотіли дізнатися, яку сурогатну матір вибере новонароджений шимпанзе: ту, яка його годує, або ту, яка його гріє. Перша являла собою дротяний каркас з пляшкою молока, а друга була вовняна. Немовлята-шимпанзе вибирали завжди (!) Теплу вовняну «мати», хоча вона їх і не годувала. От наскільки важливо новонародженому відчуття тепла!

Пам’ятайте також, що грудне молоко полегшує симптоми багатьох травних розладів – і це науково доведений факт.

Постскриптум При підготовці використовувалася книга Царгородською “Новонароджений. Догляд та виховання “- якщо зможете дістати, обов’язково почитайте її.

P.P.S. Власне, чому з’явився матеріал про коліки. Якась молода мама, вочевидь, днями прийшла на блог через пошуковик за смішним запитом кріп годують груддю. Що вона шукала, можна здогадатися, але вже дуже запит смішно сформульований, ніби рецепти укропной водички для себе шукає. Хоча для немовляти це звичайно оптимальний варіант, якщо мама буде їсти кріп і пити водичку укропную сама – дивись, дійсно і грудне вигодовування налагодиться;)