Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Пліснявка у дитини

Якщо ми говорили про те, що порожнина рота здорової дитини не потребує догляду, це не означає, що в рот малюка періодично не треба заглядати. Він сам вам його покаже, висловлюючи своє незадоволення плачем або смачно позіхаючи. Майже безневинний біленький наліт на язичку вашого малюка зовсім його не турбує, але якщо на слизовій оболонці порожнини рота – мові, яснах, внутрішньої поверхні щік з’явилися білого кольору тоненькі пленочки, які при обробці рота повністю не видаляються, з цим треба спробувати поборотися.

Пліснявка є наслідком діяльності дріжджоподібних грибів, які інтенсивно ростуть у молоці, тому 1-2 чайних ложки води, які ви дасте після годування, можуть запобігти їх розмноження і не порушать мікробіологічне рівновагу кишечника вашого малюка. Після годування постарайтеся обережно обробити порожнину рота дитини марлевим тампоном, добре намоченим в 2%-му розчині питної соди; можна змастити слизову оболонку 1%-им водним розчином метиленової синьки. Не хвилюйтеся, вона не зашкодить дитині. Якщо вжиті заходи не увінчалися успіхом, а пліснявка супроводжується почервонінням слизової оболонки порожнини рота і заважає годуванню дитини, можливо, лікар призначить вам протигрибкові препарати.

Серед них є такі, які можна призначати з найменшого віку. Стійка, поширена пліснявка не тільки погіршує стан дитини, а й певною мірою свідчить про слабкість захисних сил її організму. Якщо невеликий наліт є лише мовою і ніяк малюка не турбує, не хвилюйтеся і ви: підростаючи і зміцнівши, дитина сама впорається з цією проблемою, а ви про неї просто забудете.

Comments are closed.