Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Попрілості у новонароджених

Попрілості у новонароджених виникають через неправильний догляд за надчутливої ??шкірою малюка. При контакті з сечею і калом уражається ніжна шкіра малюка. Якщо вчасно не вжити заходів (змінити підгузник, підмити дитини), ураження посилюється: тепле і вологе середовище сприяє швидкому росту бактерій і грибкових мікроорганізмів, які постійно знаходяться на шкірі людини, що призводить до руйнування верхнього шару шкіри і утворення виразок мокли і ран.
Найчастіше попрілості у новонароджених виникають у пахових та шийних складках, під пахвами, за вухами, на ліктьових і підколінних згинах. Попрілості можуть посилюватися при прорізуванні зубів, прийомі ліків, зміні раціону малюка, так як все це позначається на хімічному складі калу і сечі.

Лікування
Незначні попрілості у новонароджених не вимагають спеціального лікування, достатньо профілактичних заходів. У тому випадку, якщо на місці попрілості з’явилося запалення, необхідно скористатися захисною маззю, яка містить окис цинку. Мазь захистить шкіру малюка від тертя і роздратування. Також можна використовувати дитячі присипки, які поглинають вологу, пом’якшують шкіру малюка і захищають її від натирання. Картопляний крохмаль, що використовується деякими батьками замість присипки, менш зручний, так як він скочується в грудочки і твердне.

Профілактика
– Після кожного випорожнення підмивайте малюка проточною водою.
– Після купання ретельно витирайте дитини перед тим, як його одягти.
– Витираючи шкіру дитини, промаківайте її рушником, а не тріть.
– Частіше влаштовуйте для малюка повітряні ванни.
– Вчасно міняйте підгузники і мокрі пелюшки.
– Ретельно прополіскуйте пелюшки і одяг малюка від мила і прального порошку.
– Купайте малюка в травах, які зменшують роздратування і почервоніння шкіри (кора дуба, ромашка, календула, череда).

Comments are closed.