Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Стоматіт у немовлят

Грудні діти нерідко хворіють тими ж захворюваннями, що і дорослі, але тільки переносять їх набагато важче, адже організм немовляти ще такий тендітний! Так, стоматит у немовлят завдає чимало неприємних хвилин як самим дітям, так і їх батькам.

Стоматит – це запалення слизової оболонки рота. Симптоми стоматиту – набряк слизової оболонки рота, біль, підвищене відділення слини. Іноді слизова оболонка покривається жовтим або білим нальотом, починають кровоточити ясна, з’являється неприємний запах з рота. Цьому захворюванню піддаються як діти, як і дорослі. Однак стоматит у немовлят і дошкільнят зустрічається частіше, тому що в цей віці слизова оболонка рота більш вразлива.

Стоматит у немовлят (як, втім, і у дорослих) ділиться на види залежно від причини, що викликала його. Так, один з найпоширеніших видів стоматиту у грудних дітей – кандидозний стоматит. Він викликається грибками виду Candida і в народі більш відомий як молочниця у дітей в роті. Характерний симптом цього виду стоматиту – білий наліт у порожнині рота, який не проходить з часом, на відміну від нальоту після годування.

І у немовлят, і в дітей постарше зустрічається також вірусний герпетичний стоматит, інакше званий афтозний стоматит (афти – це невеликі круглі або овальні виразки жовтого кольору з червоним обідком, що виникають в ротовій порожнині приблизно на другий день захворювання).

Цей вид стоматиту викликається вірусом герпесу. Зазвичай він супроводжується млявістю, підвищенням температури, висипом на губах, іноді – кашлем, нежиттю. Але головний симптом вірусного герпетичного стоматиту – вже згадувані вище афти.

Однак афтозний стоматит у немовлят зустрічається не так часто, зазвичай він виникає у віці 1-4 років. Нерідко цей різновид стоматиту виникає на тлі вітрянки, кору, грипу та інших вірусних інфекцій.

Іноді батькам доводиться також зіткнутися зі стоматитами мікробного походження, що виникають на тлі гаймориту, пневмонії, ангіни і т. п., травматичним стоматитом (результат травм порожнини рота) і алергічним стоматитом. Також зустрічається катаральний стоматит, пов’язаний з поганою гігієною порожнини рота.

Однак на ранній стадії симптоми всіх видів стоматиту схожі. Дитина починає відмовлятися від їжі через біль у роті, у неї погіршується сон, підвищується температура. На слизовій оболонці рота з’являються почервоніння, виразки, наліт, відчувається неприємний запах з рота.

Як лікувати стоматит у немовлят? Найбільша помилка, яку можуть допустити молоді батьки, – це вдатися до домашнього лікування стоматиту «бабусиними методами». Ні в якому разі не можна самостійно обробляти порожнину рота малюка антисептиками, наприклад, зеленкою або перекисом водню! Це може викликати опік слизової і ще сильніше посилити положення.

Тому при перших симптомах стоматиту потрібно показати дитину лікарю. Лікування стоматиту у дитини має бути спрямована на усунення основної причини захворювання. Якщо стоматит викликаний інфекційним захворюванням, потрібно в першу чергу впоратися з інфекцією. А у випадку з кандидозним стоматитом потрібно боротися з грибком Candida.

Зазвичай лікарі практикують комплексний підхід. Призначають знеболюючі ліки, щоб дитина змогла нормально їсти і спати, а також препарати, що прискорюють загоєння слизової і знімають набряк, препарати для усунення основного захворювання і засоби для зміцнення імунітету.

Як і більшість інших захворювань, стоматит у немовлят легше попередити, ніж лікувати. Дуже важливо зміцнювати імунітет дитини з самого раннього віку і ретельно стежити за гігієною порожнини рота вашого малюка. Також потрібно мінімізувати ризик виникнення мікротравм та опіків слизової, які можуть виникати, наприклад, через гарячої їжі або занадто жорсткою соски.

Стоматит у немовлят – дуже неприємне захворювання, яке може протікати досить важко. Не варто покладатися на лікування стоматиту в домашніх умовах народними засобами, обов’язково зверніться до лікаря, який призначить максимально ефективну схему лікування в залежності від виду стоматиту та ступеня тяжкості захворювання.

http://strana-sovetov.com/kids/1/6132-stomatit-u-grudnichkov.html

Comments are closed.