Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Гикавка у немовлят.

Гикавка у новонароджених. Що робити?

Часто можна спостерігати картину, як новонароджений малюк невтомно починає гикати. Спочатку це смішно, а потім дивно. Хочеться зрозуміти, чому ж він гикає? Може йому погано?

Якщо гикавка нетривала і швидко закінчується, це не страшно. Вона виникає в результаті судомного скорочення діафрагми (розташованої між черевної та грудної порожнини) коли закривається голосова щілина. Через це й виходить відповідний ікающій звук і рух. У новонароджених дуже легко порушити цей процес, тому він і виникає майже кожен день.

Причини виникнення гикавки

Вона може з’являтися, якщо неправильно годувати дитину, коли у нього спостерігається переїдання, дуже швидкий темп їжі, заковтування повітря під час годування. Або ж причиною може послужити банальне переохолодження грудничка, спрага і перезбудження.
Як припинити гикавку у немовляти

✓ Якщо він вже довго гикає і це не проходить саме по собі, дайте йому трошки води. Можна ще раз прикласти до грудей і спокійно поговорити з дитинкою, він заспокоїтися, зігріється і перестане гикати.

✓ А коли гикавку викликає надмірна активність, то його потрібно втихомирити і відвернути від предмета збудження.

✓ Добре допомагає спосіб, коли малюкові під язичок капають трохи лимонного соку або ромашки.

✓ У немовлят ще порушена терморегуляція, і вони легко замерзають. Поява гикавки один з таких ознак. У цьому випадку потрібно терміново зігріти маленького. Якщо це сталося на вулиці, то бажано повернутися додому і прикласти до теплих грудях.

✓ Годівля потрібно проводити так, щоб дитина не ковтала повітря. Просто потрібно стежити за ним. Якщо він швидко їсть, краще трохи призупинити його дії і підняти малюка “стовпчиком”, притиснувши животиком до себе, так вийде зайве повітря. Ісскуственнікі теж можу страждати від цієї проблеми, тому отвір в сосочку необхідно робити маленьке і частіше її міняти на нову.

✓ Всі годування повинні бути своєчасними і не створювати перегодовування дитини. Якщо гикавка починається відразу після годування, краще зупинитися і погладити малюка, дати йому можливість заспокоїтися. Іноді допомагає зміна положення сидіння матері, можливо, дитині просто так незручно.

✓ У разі появи гикавки, як реакції на бурхливий пригода, краще захистити немовля від подібних подій. У будинку тимчасово не приймати гостей і не включати гучну музику.

Рідко, але трапляється так, що гикавку можуть викликати якісь серйозні захворювання. Тоді вона триває довго і викликає хворобливі відчуття у новонародженого. Тут вже потрібно втручання лікарів, аж до госпіталізації. Але це дуже рідкісний випадок.

Так що не варто турбуватися з приводу гикавки у свого малюка. Просто визначте її походження та усуньте причину.

А нашим татам нагоді стрейч плівка при переїзді або бажанні зберегти якісь речі від впливу зовнішнього середовища. Та й матуся теж вона придатися.

Comments are closed.