Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Випадання молочних зубів у дітей

Коли починають випадати зуби?

Зразкові норми зміни зубів існують, але все дуже індивідуально. Однак, потрібно знати, що зміна зубів нижньої щелепи відбувається трохи раніше, ніж верхній. Центральний різець – в 4-5 років, бічний різець – у 6-8, ікло – в 10-12, премоляри – в 10-12, 1-й моляр – в 6-7, 2-й моляр – в 12-13 років. Зуби верхньої щелепи прорізуються в терміни: різець центральний – в 7-8 років, бічний – в 8-9, ікло – в 11-12, премоляри – в 10-12, 1-й моляр – в 6-7, 2-й моляр – в 12-15 років.
Якщо зміна зубів затягується, то хвилюватися не варто. Потрібно просто знати, що прорізування зубів – процес, пов’язаний із загальним розвитком організму, тому будь-які перенесені дитиною захворювання можуть призвести до змін термінів прорізування зубів. Рентгенодіагностика допоможе визначити наявність зачатків постійних зубів у щелепі і приблизний час їх прорізування.

Догляд за зубами

Якщо процес протікає безболісно, ​​то достатньо щодня чистити зуби вранці та ввечері, полоскати рот водою після кожного прийому їжі. У ситуаціях, коли при прорізуванні зубів з’являються якісь проблеми, виникає біль, можна використовувати гелі з легким знеболюючим і антисептичну дію на основі екстрактів липи або ромашки (продаються в аптеках без рецепта).

При зміні тимчасових зубів на постійні, крім обов’язкової чистки зубів (рекомендується користуватися зубною пастою, яка містить фтор або кальцій), необхідно використовувати дитячі ополіскувачі для порожнини рота після кожного прийому їжі. Можна також застосовувати для полоскання слабкий розчин харчової морської солі (0,5 ч. л. На склянку води) або відвар ромашки.

Необхідно уважно стежити, щоб молочні зуби не посипалися раніше терміну. Передчасне випадання часто стає причиною нерівного зростання корінних зубів. Справа в тому, що молочні зуби – це як би «місцеуказувателі» для постійних зубів.
Якщо ваш 4-х річна дитина говорить вам про те, що у нього хитаються зуби, слід відвести його до стоматолога, можливо причиною цьому став карієс.

Чому постійні зуби іноді ростуть криво?

Постійні зуби розташовуються в період формування в щелепи кулісообразно через дефіцит місця, але щелепа у дитини росте, і зуби при прорізуванні повертаються. Якщо їм вистачає місця і прорезиванію не заважають тимчасові зуби і їхнє коріння, то, як правило, зуби самі займають правильне положення. Часто зуби займають неправильне положення в результаті різноманітних шкідливих звичок у дитини, таких як смоктання язика, губи, щоки, пальців, кулака, сторонніх предметів і т. д. У подібних случах корекцію потрібно починати відразу ж – з моменту прорізування у дитини постійних зубів.

Відразу після прорізування емаль постійних зубів недостатньо мінералізована (незріла), тому ризик виникнення карієсу в цей період збільшується. Необхідно доглядати за зубами: ретельно чистити зубними пастами, що містять фтор або кальцій. Обов’язково полоскати рот після кожного прийому їжі (щоб слина не закісляет), не влаштовувати перекусів. Стоматолог може зміцнити емаль зубів, використовуючи лаки, гелі, ліквідує та ін, а також провести герметизацію фісур («ложбінок») жувальних зубів. Профілактичні заходи і контроль за станом зубів необхідно проводити у лікаря 2 рази на рік.

Проблеми при випаданні зубів

Чи треба видаляти коли хитаються молочні зуби? Найчастіше тимчасові зуби міняються на постійні непомітно для дитини і не вимагають видалення. Але допомога лікаря-стоматолога необхідна якщо:

молочні зуби заважають правильному прорізування постійних зубів дитини;
молочний зуб став причиною запального процесу в порожнині рота;
тимчасовий рухливий зуб «турбує», наприклад заважає прийому їжі.

Якщо зуб випав, а ранка кровоточить, то потрібно дати дитині прикусити стерильний бинт або марлю на 10 хвилин. Якщо кровотеча не зупиняється протягом 20 хвилин – треба терміново звернутися до лікаря.
Якщо тимчасовий зуб тільки що випав, бажано не приймати їжу 1,5-2 години. У цей день треба виключити дратівливу їжу (гаряче, кисле, солоне).
Якщо дитина скаржиться на біль і свербіж в період зміни зубів, то необхідно показати його стоматолога, який при необхідності призначить лікування. Але взагалі, в період зміни зубів батьки повинні контролювати гігієну порожнини рота. Бажано дочищаються зуби дитині, так як провести якісну чистку зубів йому самостійно важко. Період зміни зубів супроводжує ріст організму дитини в цілому, і витрата вітамінів і мінералів збільшується. Тому прийом вітамінно-мінеральних комплексів 3-4 рази в рік курсами бажаний. Яких саме? Це повинен вирішувати лікар. Препарати кальцію, якщо це необхідно, призначають стоматолог і педіатр.

На стійкість зубів до карієсу впливають спадковість, несприятливі умови закладки і формування зачатків постійних зубів у дитини. Запальні захворювання та травми тимчасових зубів можуть привести до порушення мінералізації емалі постійних зубів, які їх замінюють. Тому стоматологи і твердять постійно: навчіть свою дитину правильно доглядати за зубами (правильно їх чистити), стежте за харчуванням. Для профілактики карієсу у дітей часто проводять фторування зубів.

 

http://www.krokha.ru

Comments are closed.