Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Денний сон для дитини. Навіщо дитині спати в день

Денний сон дитини необхідний для його нормального розвитку. Результати різних досліджень і спостережень педіатрів та батьків свідчать, що хороший денний сон сприяє більш тривалої концентрації уваги у малюка, благотворно впливає на його психічний стан. Виспався він спокійний, не потребує стороннього уваги та схильний розважатися самостійно. Настільки благотворний вплив робить не тільки денний сон немовляти, а й денний сон дитини після року. Денний сон також заслужено вважається головним засобом профілактики неврологічних і поведінкових проблем дітей старшого віку. Про це і поговоримо в жіночому журналі Charla.

Не варто сподіватися, що не спав вдень дитина легше засне з вечора і довше поспить вночі. Швидше навпаки: перевозбуділся малюк довго не може заснути, а потім неспокійно спить, що є наслідком перевтоми нервових клітин.

Як правильно зазначає відомий педіатр Б.Спок, тільки в дитинстві можна бути впевненим, що дитина спить стільки, скільки він хоче. Вже до 2 років його психіка ускладнюється, і сон може скорочуватися через порушення, занепокоєння й інших причин. Постійне недосипання, незалежно від викликають його причин, негативно позначається на здатності до навчання дитини, на стані його імунної системи і на поведінці – він стає примхливим і дратівливим. А тому важливе завдання батьків – правильно організувати денний сон дитини, щоб забезпечити його нормальний фізичний та інтелектуальний розвиток, а також, що важливо, – нормальне життя всієї родини.
Скільки дитина повинна спати?

Молоді батьки завжди цікавляться, скільки годин на добу повинна спати їх дитина. Правильна відповідь на це питання дає тільки сама дитина. Все це дуже індивідуально: один спить багато, а інший – зовсім мало. Якщо ви впевнені, що ваше чадо не голодне, не мокра, досить буває на свіжому повітрі, а в кімнаті, де дитина спить, свіжо і прохолодно, дозвольте йому спати стільки, скільки він хоче, і не турбуйтеся з цього приводу.

Згідно доктору Є.Комаровський, в сучасній педіатрії за норму прийнята наступна середньодобова потреба дітей в сні: до 3-х місяців – 16-20 годин; 6 місяців – 14,5 годин; 12 місяців – 13,5 годин; 2 роки – 13 годин; 4 роки – 11,5 годин; 6 років – 9,5 годин; 12 років – 8,5 годин.

Діти молодше 3-х років і сплячі менше 12 годин на добу – явище досить рідкісне. Зазвичай така дитина компенсує недостатній денний сон нічним або навпаки. Але якщо все ж тривалість сну вашого малюка явно не дотягує до рекомендованої норми, а в той же час він залишається бадьорим, веселим і допитливим, значить, у нього інші норми.

Ситі та здоровенькі новонароджені, як правило, сплять від годування до годування. З віком малюк спить все менше. Зазвичай, спочатку немовля починає спати в другій половині дня, з 4-5 годин вечора. Потім кількість таких періодів збільшується, і денний сон дитини до року стає дворазовим, а до півтора років – одноразовим тривалістю близько 2,5 – 3 годин. До 3-4 років деякі діти взагалі відмовляються спати вдень, але більшість зберігає цю звичку до 6-7 років. Тривалість їх денного сну приблизно 1 годину.

Як організувати денний сон дитини?

Якість сну вашого малюка безпосередньо залежить від його способу життя – як він харчується, де і скільки гуляє, як одягнений, в якій кімнаті спить і т.д. А тому не шкодуйте часу на правильне харчування, на ігри на свіжому повітрі, на вологе прибирання приміщення, на турботу про те, щоб постіль дитини була м’яка, суха і чиста.

Дуже допомагає організувати денний сон дитини дотримання режиму дня. Його організм звикає є, грати, гуляти, спати у відведений для цього час. З його настанням спрацьовують внутрішній годинник, і в звичний час дитина легше сприймає перехід до сну. Дотримуватися режиму дня з скрупульозною точністю не потрібно і навіть не можна. Якщо дитина виглядає втомленим, покладіть його трохи раніше звичайного, якщо ж він захоплений грою або оглядає «мультик», дайте йому можливість затриматися, щоб піти в ліжко без сліз і істерик. Не варто утримувати малюка в ліжку, якщо він прокинувся раніше звичайного, як і не треба наполегливо будити, якщо його денний сон дуже міцний. Більше орієнтуйтеся не на години, а на його поведінку.

Категорична відмова дитини взагалі спати вдень означає, що він недостатньо втомлюється фізично або ж дуже збуджений. Збільшіть тривалість прогулянок у першій половині дня, більше займайтеся спортом, подбайте, щоб його заняття та ігри перед сном були спокійними: порісуйте з ним, почитайте книгу.

Щоб не порушити позитивне ставлення дитини до денного сну, ніколи не використовуйте ліжечко або сон як покарання. Виберіть м’яку іграшку, яка буде «спати» разом з дитиною. Її присутність з часом буде допомагати малюкові заснути. Зробіть традицією виконання перед сном певних дій: поїсти, помити ручки, лягти в ліжко і послухати казку. Так виробляється звичка.

Оптимальна для міцного сну температура повітря в спальні малюка – 18-20 °. Перегрів сприяє частому пробудженню, викликає спрагу. Якщо його не усунути, часті пробудження закріплюються як рефлекс, і відпочинок стає менш повноцінним.

Не використовуйте в спальні опалювальні прилади, краще одягніть дитини тепліше.

І пам’ятайте, що дитина – не заводна машинка, яку можна вимкнути, уклавши в ліжко. Час засипання залежить від віку дитини: дошкільнята 3-4 років засипають за півгодини, а 3-льоткам для цього потрібен іноді цілу годину. Так що не дратуйтеся і не хвилюйтеся, що ваша дитина ворушиться і довго не засинає. Від вас вимагається спокійна наполегливість, любов і терпіння.

 

vagitna.if.ua/wp-admin/post-new.php

Comments are closed.