Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Догляд за молочними зубами

Молочним зубам малюка часто не приділяється належної уваги. «Чого з ними особливо« носитися », все одно скоро випадуть», – міркують деякі мами. Але перші зубки насправді, незважаючи на своє коротке життя, грають дуже важливу роль у розвитку дитини.

Здорові «тимчасові» зуби – запорука здоров’я зубів постійних. Крім того, вони служать для пережовування їжі і беруть участь в артикуляції. Шепелявість, наприклад, – це наслідок занадто ранньої втрати молочних зубів. І нарешті, без рівних, білих зубів не може бути чарівної посмішки. Вони ж усі розуміють, наші славні малюки, і теж хочуть бути красивими! Починати піклуватися про зубках дитини слід вже під час вагітності. Доведено, що різні патології вагітності та пологів, погане харчування майбутньої мами можуть стати причинами розвитку множинного карієсу у малюка, коли йому виповниться з року.

Бережімо зуби змолоду

Молочні зуби не будуть доставляти занепокоєння, якщо правильно доглядати за ротовою порожниною дитини, годувати малюка повноцінної, збалансованої їжею і регулярно, принаймні, 2 рази на рік відвідувати обов’язково дитячого, який отримав спеціальну освіту, стоматолога. В арсеналі такого лікаря особливі передові технології, створені саме для дітей, і спеціальна психологічна підготовка.
Коли потрібно починати чистити зуби?

Як тільки з’явився перший молочний зубок. Спочатку замість зубної щітки можна використовувати ватяний тампон або марлеву серветку, змочену кип’яченою водою.

Існують і спеціальні зубні щітки-масажери, призначені для малюків від 3 місяців до 2 років. Вони виготовлені з гіпоалергенної гуми у вигляді пристосування, що одягається на палець з рядами м’яких силіконових щетинок. Мама одягає «щітку» на свій палець і обережно чистить перші зубки малюка, а також масажує ясна, коли зуби починають прорізуватися.
Скільки разів на день потрібно чистити зуби?

До 2-річного віку можна обмежитися однією процедурою на день, краще всього вечірньої. Коли малюк підросте, чистити зубки йому потрібно буде після сніданку і перед сном. Найважливіша процедура – вечірня. Вона не дає розвиватися каріозним бактеріям. Чистити зуби рекомендується протягом 3 хвилин. Перший час допомагати малюкові доглядати за зубами повинні дорослі.

Ідеальна зубна паста

При виборі пасти для малюка слід керуватися двома критеріями:

? наскільки паста безпечна у разі, якщо дитина її проковтне під час чищення зубів;

? Наскільки добре вона виконує свої безпосередні «обов’язки» – очищає зуби від нальоту і захищає незрілу дитячу емаль від карієсу.

До 4 років. Оскільки малюк ще не вміє полоскати рот, в цьому віці йому рекомендується паста без вмісту фтору, ароматизаторів та барвників, тому більшу частину пасти малюк буде «з’їдати» під час чищення зубів.

З 4 до 6 років. У цьому віці дитина вже вміє полоскати рот, тому можна переходити на зубну пасту з вмістом фтору. Але його обсяг не повинен перевищувати 500 ррт. Фтор у великих кількостях небезпечний для дитячого організму. Краще вибирати пасти, у складі яких введено амінофторид – найбільш ефективне джерело фтору. Зверніть увагу на зубні пасту в тюбиках з дозатором – така упаковка відміряє рівно стільки кошти, скільки потрібно для чищення.

Ідеальна зубна щітка

Вибираючи зубну щітку для дитини, перш за все гарненько розгляньте її з усіх боків. Ідеальна щітка буде виглядати приблизно так: маленька головка, що відповідає розміру зубного ряду малюка, краї виробу закруглені, щоб дитина не могла поранитися. Ручка – широка, зручна для захоплення. Відмовтеся від виробів з масивними ручками, зробленими у вигляді мультгероїв. Вони занадто важкі, крихітці важко з ними управлятися. Щетинки повинні бути синтетичні. Не купуйте щітки з натуральної щетини. Вони пористі, в них можуть зберігатися бактерії. Переконайтеся, що щетинки м’які і не будуть прати емаль і травмувати ясна. Є дитячі щітки з цікавими доповненнями. Наприклад, пахнуть фруктами або мають спеціальні індикатори, дивлячись на які можна визначити, чи добре малюк чистить зуби, та й чистить взагалі. Щітинки-індикатори знебарвлюються по мірі зносу щітки.

Також хочемо звернути вашу увагу, що сучасні технології не стоять на місці і ринок зубних щіток пропонує сучасні рішення такі, як іригатор. Використовуючи іригатор порожнини рота ваш малюк при кожній процедурі проводить масаж ясен, який сприяє поліпшенню циркуляції крові, слинні залози починають працювати краще і організм швидше прокидається.

Як вибрати зубну пасту і щітку?

Купуючи дитячу щітку, звертайте увагу на упаковку. На якісному виробі повинно бути зазначено, для якого віку воно рекомендовано. Міняти зубну щітку слід кожні 3 місяці незалежно від її зносу.

Про пасти.

Перш за все, це повинна бути спеціальна дитяча зубна паста. Щоб не пошкоджувати емаль. Найкраще вибирати пасту з легким освіжаючим смаком, а не полуничним або шоколадним, щоб не викликати спокуси у малюка нею поласувати.

Зберігаємо правильно

Зубна щітка дитини буде в гарному гігієнічному стані, якщо дотримуватися кількох простих правил.

Після чищення зубів, змийте з щітки залишки їжі, обтрусіть щетинки і поставте в стаканчик або підставку для щіток ручкою вниз.

Дитячу зубну щітку зберігайте окремо від дорослих чи покрайней мірою стежте, щоб її щетинки були направлені в інший бік. Така проста процедура запобіжить передачу інфекції від старших до молодших.
Зберігати щітку у футлярі можна тільки під час подорожі. Постійно цього робити не можна, тому в замкнутому просторі щетинки довго не висихають, а на вологій поверхні активно розмножуються мікроби.

Чистимо правильно

Навчіть малюка основним рухам правильного чищення зубів.

При очищенні зовнішніх і внутрішніх поверхонь зубів робочу частину зубної щітки розташовують під кутом 45о до зуба і виробляють вимітаючі рухи від ясен до зовнішнього краю зуба.

Для очищення жувальних поверхонь щітку розташовують горизонтально і проводять зворотно-поступальні рухи. При очищенні внутрішніх поверхонь жувальних зубів проводите короткі рухи, розташовуючи щітку під кутом до вертикальної осі зуба.

При очищенні внутрішніх поверхонь передніх зубів ручка зубної щітки розташовується вертикально, напрямок руху – від ясен до ріжучого краю зуба.

Після очищення всіх зубів слід стулити щелепи і завершити чистку вертикальними рухами на фронтальному ділянці і круговими – в області жувальних зубів. Не слід залишати без уваги і мову, адже на ньому накопичується наліт, що містить патогенну флору. Його потрібно видаляти щоранку після того, як будуть почищені зуби. Для цього підійдуть спеціальні гумові щіточки для чищення язика, або зубні щітки з гумовими накладками на зворотному боці.
Не покривайте зубною пастою всю поверхню щітки. Невеликої кількості зубної пасти (приблизно з горошину) буде цілком достатньо.

А що в тарілці?

Догляд за молочними зубаміЕслі ви хочете, щоб у дитини не було проблем із зубами, стежте за тим, що він їсть. Його раціон повинен бути повноцінним і збалансованим, містити вітаміни і мікроелементи. Зуби «люблять» кальцій, магній, фосфор, цинк, марганець, мідь. Найбільш збалансовані за вмістом кальцію і фосфору козяче молоко та його продукти. Багаті кальцієм, фосфором і магнієм агрус, редис, гарбуз, квасоля, білокачанна і квашена капуста. Цинк є в м’ясі і морській рибі. Найбільша кількість марганцю міститься в вівсі, пшениці, жита, цибулі та малині. Міді найбільше у бобових, буряках, лимонах і чорній смородині. Не забувайте, що захворювання карієсом зростає пропорційно збільшенню споживання дитиною цукру. Скоротіть до мінімуму вміст у раціоні маляти солодощів, а також солодких і газованих напоїв. Корисні для зубів свіжі фрукти і овочі, молочні продукти. Не привчайте дитину «кусочнічать» між основними прийомами їжі. Малюк повинен харчуватися регулярно. Бажано в один і той же час.

Йдемо до лікаря. Прості поради

Фахівці стверджують, що якщо показувати малюка дитячого стоматолога регулярно, починаючи з першого зубка, дитина буде рости не відаючи, що таке зубний біль. Сучасні технології дозволяють виявити карієс на ранніх стадіях і обійтися без пломбування. Наприклад, коли на зубок утворюється непомітне плямочка, а дефекту на емалі ще немає, зуб можна зберегти здоровим. Визначити хворобу в зародку більш ніж в 90% випадків допомагає лазерна діагностика.

Не потрібно виробляти у дитини страх перед зубним лікарем. Фрази «не боляче!», «Не страшно!» Змушують кроху думати, що в кабінеті стоматолога його чекає щось жахливе, якщо вже мама так тривожиться. У цьому випадку візит до стоматолога може завдати дитині психологічну травму, що, звичайно ж, знизить якість лікування.

Поговоріть з дитиною-ком. Розкажіть йому, що йдете на огляд до лікаря-стоматолога, і робити це будете віднині 2-3 рази на рік, щоб бути здоровим і красивим. Нехай він зрозуміє необхідність профілактики і лікування. Назвіть ім’я лікаря і скажіть, що він (вона) дуже хороший лікар і людина.

Записуючи малюка на прийом, постарайтеся вибрати час, коли він зазвичай знаходиться в хорошому настрої, після їжі і сну.

Заохочуйте малюка, якщо він добре поводився в кабінеті лікаря. Не даруйте подарунків, якщо дитина закочує істерику і вередує.

Обов’язково повідомте стоматолога про хронічні захворювання і протипоказання до певних лікарських препаратів.

Завдання батьків – виробити в дитини ставлення до лікування зубів, як до звичайної процедури, важливою для його здоров’я.

Чому молочні зуби слід лікувати, а не видаляти?

Раннє видалення молочних зубів веде до ряду серйозних порушень:

? До утруднення прорізування постійного зуба. Сусідні зуби зсуваються, заповнюючи порожній простір, і постійний зуб може прорізатися не на своєму місці. У підлітковому віці доведеться вирівнювати зуби і виправляти неправильний прикус.

? Негативно впливає на нормальне пережовування їжі, а адже перетравлювання їжі починається в роті.

? Відбувається порушення розвитку прикусу, дикції, лицьового скелета, формуються косметичні недоліки. Якщо молочний зуб все ж доводиться видаляти, на його місце рекомендується ставити спеціальний удержіватель простору. Існують також коронки для молочних зубів або маленькі знімні протезікі. У цьому випадку зуб зберігає свою жувальну функцію, у дитини правильно формується лицьовій скелет, і не порушується дикція.

http://karapuzik.org.ua

Comments are closed.