Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon З якого віку можна класти в ходунки

Ходунки: з якого віку в них можна садити дитину? Чи потрібні дитині ходунки: з якого віку і чи є протипоказання?

Навколо різних пристосувань, що дозволяють матері звільнити руки, ведеться багато суперечок. Слінги, рюкзаки-кенгуру, віброкресла, стрибуни і ходунки – багато хто вважає це гатжетамі для ледачих і несвідомим мам, однак, насправді, ні в одному з цих пристосувань немає нічого поганого, якщо, звичайно, батьки знають міру і дотримуються рекомендацій педіатрів. Давайте поговоримо про ходунках: з якого віку в них можна садити дитину, чи існують правила їх використання і, звичайно, протипоказання.

Ходунки: з якого віку і на скільки в них можна садити дитину?

Вважається, що у педіатрів на всі питання молодих матусь є чіткі і однозначні відповіді. Вони знають, як швидко вилікувати запор у немовляти і в який час починати прикорм, проте щодо ходунків фахівці так і не виробили єдиної думки. Багато хто вважає їх абсолютно непотрібними і навіть шкідливими, провокуючими плоскостопість і фімоз у хлопчиків, але прогресивні педіатри більш лояльні. На питання про те, з якого віку ходунки можна використовувати для активних діток, вони, як правило, відповідають, що робити це варто не раніше півроку.

Дитячі ходунки: протипоказання до використання

У цьому віці, як правило, дитина вже добре сидить і впевнено тримає спинку без сторонньої допомоги. Втім, не варто забувати про те, що для маленької дитини це пов’язано з великими навантаженнями, а тому час знаходження в ходунках потрібно ретельно дозувати. Потрібно використовувати ходунки у відповідності з віком малюка і рівнем його фізичного розвитку. Перш ніж придбати це пристосування, ознайомтеся з протипоказаннями до їх використання.

Протипоказання до застосування ходунків:

Фізична неготовність дитини, яка виражається в невмінні сидіти і самостійно тримати спинку рівно.
Локальні запалення шкіри в місцях зіткнення з сидінням ходунків.
Виражені або ледь намітилися ознаки рахіту.
Гіпер-або гіппотонус ніжок дитини.
Порушення в роботі опорно-рухового апарату дитини.
Психологічна неготовність і небажання дитини – боязнь, незручність, поганий настрій і т.д.

Починати знайомство з ходунками у віці 6 місяців потрібно з 3 хвилин не більше 2 разів на день. Поступово час використання ходунків можна збільшувати, «накидаючи» в день пару хвилин, однак 40 хвилин – це вже максимально можлива межа. В іншому випадку у малюка буде боліти спинка, а це чревато дуже серйозними проблемами в більш дорослому віці.

Ходунки: техніка безпеки

Щоб не спровокувати плоскостопість, потрібно подбати про те, щоб малюк добре ставив ніжку на підлогу. Для цього ходунки потрібно відрегулювати по висоті, а малюка взути в взуття з твердою підошвою.
В цілях безпеки ніколи не варто дозволяти дитині грати поблизу небезпечних місць: сходів і т.д. У випадку з ходунками ця проблема частково знімається наявністю порожків. Однак не варто дуже вже покладатися на них.
Ніколи не залишайте малюка в ходунках одного – в будь-який момент йому може знадобитися ваша допомога і якщо вас не буде поруч, дитина може злякатися і отримати серйозну психологічну травму.

Дарувати ходунки сім’ям з маленькою дитиною потрібно тільки за попередньою домовленістю з батьками, оскільки далеко не всі довіряють цьому пристосуванню. Якщо немає можливості порадитися, краще купити такий подарунок,який обов’язково порадує малюка і його батьків!

http://www.rebenokdogoda.ru

Comments are closed.