Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Перші зуби. Прорізування зубів у дитини

До народження

Зачатки зубів у дитини з’являються ще на четвертому місяці вагітності. У цей період дитина отримує з організму матері всі необхідні поживні речовини і мікроелементи, у тому числі і кальцій. Тому не варто, занадто турбуватися про його зубах в період вашої вагітності. Досить дотримуватися здорову збалансовану дієту, щоб дитина отримувала кальцій з вашої їжі, а не з ваших кісток! Однак не варто зловживати кальцієм під час вагітності – його надлишок в організмі може навіть приносити шкоду (привести до передчасного закриття джерельця у дитини).
Після народження

Через деякий час після народження у дитини починають розвиватися не тільки молочні зуби, але і деякі корінні, хоча всі вони поки приховані в яснах. Також необхідно пам’ятати, що дитині не слід давати тетрациклін та інші антибіотики тетрациклінового ряду – це може привести до фарбування зубів. Будь-які антибіотики слід приймати лише за рецептом лікаря.
Прорізування зубів у дитини

Як правило, перші зуби у дитини прорізуються з 6-8 місяців, хоча буває, що дитина народжується з одним-двома молочними зубами. Якщо ці зуби викликають проблеми з годуванням, їх видаляють.

У 3 місяці у дітей може виникнути рясне слиновиділення. Швидше за все, це не ознака раннього прорізування зубів – просто в цьому віці починають активно функціонувати слинні залози, а глитати слину дитина ще не вміє.

В першу чергу у дитини прорізуються центральні різці (передні зуби в нижній щелепі), потім 2 верхніх. До 1 року зазвичай у дитини вже 8 зубів.

Прорізування зубів у дитини іноді супроводжується підвищенням температури або нестійким стільцем. Малюк неспокійний, погано спить. Щоб зменшити біль, який викликає ці симптоми, можна застосовувати знеболюючі препарати або спеціальні гелі для порожнини рота.

Найголовніше – не прийняти інше захворювання за прорізування зубів. Якщо у вас є сумніви – краще покажіть дитину лікарю.

Інколи під час прорізування зубів у дитини на яснах можуть з’являтися пухирці, наповнені кров’ю. Зазвичай після того, як зуб здасться назовні, вони розкриваються самостійно.
Якщо зуби довго не з’являються

Довга відсутність перших зубів у дитини або, навпаки, занадто раннє їх поява не привід для занепокоєння. Можливо, це пов’язано з індивідуальним розвитком або спадковістю.
Допомога при прорізуванні зубів у дитини

При прорізуванні зубів у дитини, перш за все, батьки повинні проявляти подвоєну ласку і турботу. Не потрібно побоюватися зайве, розпестити малюка – в цей період він як ніколи потребує уваги. Також для полегшення появи перших зубів можна дати дитині спеціальні гумові кільця-Прорізувачі, які попередньо краще злегка остудити. Подібні кільця та іграшки-прорізувачі добре відволікають дитину і піднімають йому настрій.

Догляд за зубами дитини

Як тільки у дитини з’являються перші зуби, і він починає отримувати прикорм, виникає необхідність піклуватися про гігієну порожнини рота. Намагайтеся при введенні прикорму уникати солодких продуктів – це їжа не тільки для вашого малюка, але і для бактерій, що виділяють кислоту, яка може руйнувати емаль зубів.

Звичайно, дитина першого року життя ще не може чистити зуби самостійно. Про видалення зубного нальоту і шматочків їжі необхідно подбати батькам. Для цього потрібно обернути вказівний палець злегка змоченим кип’яченою водою марлевим тампоном або м’якою серветкою з натуральної тканини. У дорогу або подорож можна придбати вже готові тканинні стерильні серветки у формі напальчники, просочені спеціальним антибактеріальним розчином – вони так само призначені для ефективного очищення та догляду за ротовою порожниною малюка. Сьогодні можна знайти спеціальні зубні щітки для чищення перших зубів дитини. Вони виконані так щоб було максимально зручно чистити зубки малюкові, наприклад, вони можуть мати форму «напальчники» з м’якими пластинками, або з м’якою щетиною і довгою зручною рукояткою.

При чищенні зубів дитині зубну пасту необхідно наносити на щітку в невеликій кількості – не більше горошини, так як дитина може її проковтнути. Однак, це не небезпечно, якщо використовувати спеціальні пасти, призначені для чищення самих перших зубів. Вони не містять шкідливих сполук і мають м’який приємний запах і смак.

Чищення зубів з раннього віку корисна ще й тим, що здійснюється масаж ясен. Заохочуйте дитину, якщо вона спробує вам допомогти, навіть якщо спочатку в нього це не буде виходити.

Зрозуміло, продовжувати чистити зубки малюкові слід до тих пір, поки він не почне чистити зуби самостійно.

Якщо дитина з самого раннього дитинства звикне до того, що йому чистять зуби, дитина буде без страху ставитися до дотиків в порожнині рота і, згодом, він буде спокійно реагувати на огляди стоматолога.