Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Причини плачу дитини

Причини плачу дитини

Причини плачу ребенкаКрік немовляти змушує вас зробити все, щоб його заспокоїти. Так влаштувала природа, піклуючись про безпорадному створенні. Але за характером плачу можна дізнатися ще й характер крихти! Здається, що новонароджений не має індивідуальності? На самому дяни спокій, дратівливість, захопленість, повільність або поверхневість вже закладені в нервовій системі. Вони залежать від сили, урівноваженості і рухливості процесів збудження і гальмування нейронів.

Будь-якому немовляті притаманний один з чотирьох типів темпераменту: слабкий, сильний урівноважений, урівноважений рухливий і урівноважений інертний. Це така ж даність, як колір волосся і форма носа. Тому перш ніж заздрити сусідці, у якої донька практично не плаче (на відміну від вашого крикуна), або звинувачувати себе в батьківській некомпетентності через те, що ваш малюк плаче з найменшого приводу, з’ясуйте, який його тип нервової системи. І враховуйте це при догляді за ним. Спостерігайте за тим, як карапуз поводиться в трьох ситуаціях, найчастіше провокують крик. Уважайте, що його заспокоює. Заодно і самі перемкнетеся з тривожного стану на діловите.
Голод

Подумаєш, 3:00 не їв! Який же це голод? Так приблизно такий же, як якщо б у вас за цілий день і ріски в роті не було. Не забувайте, що малюк за перші півроку збільшує свою вагу вдвічі! Словом, голод він відчуває зовсім не по-дитячому. Тому й кричить сердито щось, схоже на «ма» або «ня», і крутить головою в пошуках грудей.

✓ СЛАБКИЙ ТИП. Просить їсти частіше, ніж середньостатистичний крихітка. Але якщо мама довго не відгукується, то нерідко перестає плакати і засинає (в результаті насилу набирає вагу). Він погано засвоює годування за розкладом. Такого немовляти слід прикладати до грудей практично після кожного писку, до чотирьох разів на годину.

✓ Сильні урівноважені. Він теж вимагає груди при перших же ознаках голоду. Не заспокоюється до тих пір, поки його не докладуть. Але й опинившись у грудях, якийсь час продовжує кричати, оскільки процеси збудження у нього переважають над гальмуванням. Відразу все пробачити і почати смоктати молочко йому складно. Потримайте крихітку у грудях, ласкаво похитуючи і розмовляючи з ним … Наситившись, він довго перебуває в гарному настрої!

✓ урівноважений рухливий. Сигналізує про почуття голоду, коли дійсно хоче їсти. Миттєво заспокоюється біля грудей і приступає до трапези. Схильний до надмірної ваги, так як після їжі недовго перебуває в стані захвату: крім хліба йому необхідні і видовища! А ви можете вирішити, що він знову вимагає груди.

✓ урівноважений інертний. Це та сама донька сусідки, якій ви заздрили. Вона здатна довго терпіти голод, і зазвичай мама здається першої, пропонуючи малюку поїсти, тому що вже «давно пора». Їсть не поспішаючи, грунтовно. Потім любить подрімати. На особливі розваги не претендує.

ФАКТ! Жінки Ботсвани не розуміють, що таке голодний плач немовляти. Його носять в слінгу і прикладають до грудей кожні 15-30 хвилин. Відмінний приклад для наслідування!
Нудьга

Всупереч усталеній думці, другий за поширеністю причиною плачу є не мокра пелюшка, а бажання поспілкуватися. І це не примха, а життєво важлива потреба. Нелі її не задовольняти, то дитина відстане в психомоторному розвитку!

✓ СЛАБКИЙ. Потребує постійного присутності мами. А ще для засвоєння нового йому потрібно перебувати в спокійній атмосфері і не відчувати ніяких незручностей.

✓ Сильні урівноважені. Вкрай бурхливо реагує на маму, комплекс пожвавлення яскраво виражений. Чи не перестімуліруйте його нервову систему: часта зміна обстановки, осіб, іграшок та режиму крихітці протипоказана.

✓ урівноважений рухливий. Радіє мамі, але швидко звикає до її присутності і відволікається. Йому необхідна постійна зміна вражень.

✓ урівноважений інертний. Здатний підлягає сам себе розважати. Через це з карапузом спілкуються менше, ніж з іншими дітьми інших. Тому у нього злегка запізнюється мова. Спокійний малюк теж хоче бути з мамою!

РАДА! Підходьте крихітці не тільки тоді, коли він плаче, але і коли весел!

А нашим дорогим матусям для вже підросли діток ми рекомендуємо купити крісло грушу, яка безсумнівно сподобається і вам і вашому малюкові.
Біль

Коли малюк страждає, плач починається різко. Він пронизливий, безперервний і нагадує звук «а». Як правило, буває ближче до ночі, коли больові відчуття загострюються. Ваше завдання – з’ясувати причину та усунути (наприклад, натер шов сорочечки). Причина плачу не очевидна? Виміряйте температуру (вірусна інфекція, цистит), прослідкуйте, не соває Чи ніжками (коліки), не крутить Чи головою (отит). Викличте лікаря. А поки очікуєте, облітає стан малятка.

✓ СЛАБКИЙ. Таку дитину можна заколисати: він засне. Але це не означає, що біль і | юшла. Незабаром малюк прокинеться і знову заплаче. Він заснув не тому, що йому стало легше: так реагує його організм на тривалий і сильний подразник (біль). Візит доктора необхідний! Не плаче чи він перед тим, як сходити по-маленькому або по-великому? Температури немає і хірург не виявив патологій? Вся справа в підвищеній чутливості до найменшого незручності.

✓ Сильні урівноважені. Кричить при перших ознаках дискомфорту і деякий час продовжує плакати, вже не відчуваючи болю. До речі, часто плаче перед сном, так як не може інакше розрядити накопичилася за день збудження.

✓ урівноважений рухливий. На незначний біль плачем не реагує. Немає і кричить, то справді страждає! А поки відволікайте небудь дуже цікавим: звуком побутового приладу, новою іграшкою.

✓ урівноважений інертний. Буде терпіти до останнього. Але і не заспокоїться, поки не допоможете. Заколисування і всякі від вл екал окуляри не діють!

РАДА! Карапуз вигинається, при плачі чується звук «и»? Швидше за все у нього коліки. Допомагають грілка на животик, погладжування навколо пупка, підтягування ніжок до живота, ваше тепло і ніжність, а також спеціальні препарати.

http://karapuzik.org.ua/novorozhdennyiy/prichinyi-placha-rebenka.html

Comments are closed.