Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Режим дня для дітей

Режим дня для дітей.
Кожен день одне і те саме. Вашому малюку потрібен чіткий режим дня. Він допоможе вашому малюкові почувати себе впевненим і спокійним в цьому новому для нього світі. Але як же правильно розробити режим дня?
Новонароджений малюк живе в своєму ритмі. Він засинає і їсть тоді, коли вважає чи має в цьому потребу. А ви повинні поспостерігати уважно за діями і бажаннями малюка і скласти зручний для вас і нього зручний режим дня.
Про сон.
Деякі малюки просинаються на світанку, а інші люблять поспати трішки довше. Важливим є те, щоб малюк просинався кожного дня приблизно в один і той же час. Завдяки цьому у дитини не виникатимуть проблеми з засинанням , і він добре відпочине за ніч. Зробіть початок нового дня радісним і приємним для вашого малюка: підійшовши до нього усміхніться, поцілуйте, візьміть на руки. Далі не забуваємо про заміну підгузків, умивання, одягання. У дитини поступово формується розуміння опре ділених поступових подій: просинаємся, умиваємся, одягаємся, розчісуємо волосся. Якщо дитина встає зранку дуже швидко, а вам це не зручно, то спробуйте ставити дитя спати ввечері на пів години пізніше. Не вставай з ліжка зразу як тільки малюк почне крутитися. Він ще зможе заснути якщо ви не звертатимете увагу на його дії.
Харчування.
Перших шість місяців, дітей годують по їх бажанню. Одні їдять що години, другим вистачає поїсти один раз за три години. Та коли ви починаєте вводити прикорм, то починайте пропонувати сніданок, обід і вечерю у визначений вами час. Перерви між прийманням їжі повинні бути не великими, щоб малюк не відчував сильного голоду.
Денний сон.
Час денного сну повинен вибрати сам малюк. А вам залишається тільки підстроїтися під цей графік і слідкувати за тим, щоб режим кожного дня дотримувався. Навіть якщо дитина сама вибрала собі час коли засинатиме, то це ніяк не означає, що він засинатиме без проблем. Якщо ви бачите, що підходить час денного сну, дитя втомилося і вередує, то постарайтеся укласти його спати, навіть якщо йому це не сподобається.
Прогулянки .
Дитина повинна проводити на свіжому повітрі як мінімум дві години в день. Час прогулянки не має великого значення. Важливо те, щоб ви виходили гуляти в один той самий час кожного дня тому, що для дитини дуже важлива послідовність подій.
Граємося.
З малюком можна гратися в любий час. Та дитя активніше розвиватиметься, коли він ситий та не замучений. Бажано для гри вибрати той час, коли він поїв і коли виспався. Добре було б уникати активних ігор перед сном, а краще відказатися. Тому що малюку буде важко заснути і він прокидатиметься у ночі і плакатиме. Граючись з малюком, повністю з концентруйте свою увагу на грі. Нівякому разі не поєднуйте гру разом з тим і миючи посуд, дивлячись телевізор чи говорячи по телефону. На той момент, вся ваша увага повинна приділятися тільки дитині і вашому спільному заняттю.

Приймаємо ванну.

Це обовязковий режиму дня. Найкраще купати дитину перед сном. Тепла вода містить в собі розслабляючу і заспокійливу дію. Щоб малюк швидше заснув після теплої вечірньої ванни, використайте засоби для купання на основі лаванди.

Засинаємо.

Булоб добре, якщоб дитина лягала спати приблизно у 20:00 – 21:00. Це найоптимальніший час. Якщо малюк не хоче засинати, а ви бачите що він замучений, не піддавайтеся на його сльози, капризи і протести.