Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Соска для новонародженого.

Соски-пустушки та інші “розрадники”: так чи ні?

Кожному віку властиві свої проблеми, але жодна не викликає настільки суперечливого ставлення, як ця. Деякі діти люблять смоктати пустушки або пальці. Бабусі хитають головами, батьки не знають, що робити, психологи не хочуть висловлюватися на цю тему. У дітей існує потреба смоктати – причому в одних вона виражена сильніше, ніж у інших. Іноді дитина смокче палець, ще перебуваючи в утробі матері. Після годування і взяття на руки це – найсильніше, перевірене часом заспокійливий засіб. Навіть недоношені діти краще ростуть, якщо можуть смоктати соски-пустушки. Цим гумовим штучкам знаходиться своє місце, але ними не можна зловживати.

Загляньте в будь-яку палату для новонароджених – ви побачите немовлят, спокійно лежать в пластикових коробках з сосками-затичками. Так соска виходить на сцену. А краще б цих немовлят віднесли їх мамам.
Соска-пустушка або палець: що краще?

Ми голосуємо за палець. Його легко відшукати серед ночі, він не падає на підлогу, він смачніший, коли дитині хочеться смоктати, у нього є що. Соски губляться, брудняться, вони постійно падають на підлогу. Противники смоктання пальця можуть сказати, що, відучити дитину від соски, легше втратити її, ніж палець. Дійсно, інтенсивне ссання пальця протягом трьох-чотирьох років може призвести до неправильного росту зубів. Батьки крихітних сисун пальців, не поспішайте підшукувати їм лікаря-ортодонта. Всі діти якийсь час смокчуть палець. Більшість благополучно мине цей етап, і якщо інстинкт смоктання був задоволений в дитинстві, звичка смоктати палець забувається.
Коли соски-пустушки не можна використовувати ні в якому разі

У перші тижні грудного вигодовування. Коли дитина вчиться смоктати груди, в його ротику не повинно бути нічого, крім соска мами. Новонароджений повинен навчитися так смоктати, щоб отримувати більше молока. Дитина смокче пустушку інакше, ніж материнський сосок. Деякі новонароджені, але не всі, починають плутатися, якщо одночасно з грудьми їм дають пустушку або пляшечку з соскою. Пустушка має вузьке підставу і немовлятам не потрібно широко відкривати рот. В результаті вони смокчуть груди неправильно, жують соски, а це дуже поганий початок грудного вигодовування. Багато дітей замовкають, коли ви використовуєте будь-яку “затичку”, яку тільки можете придумати. Текстура, смак, запах – не мають значення. Є діти, які переходять від гуми до соска матері абсолютно спокійно, нічого не плутаючи і не протестуючи. Наша порада: не користуйтеся сосками-пустушками, поки новонароджений не навчиться добре смоктати і поки у вас багато молока. Якщо у вас болять соски або ви дуже втомилися, дайте немовляті ваш палець (або, ще краще, нехай це буде татів палець або ще чийсь, щоб ви отримали перепочинок). Відчуття шкіра до шкіри залишається, ваш вказівний палець або мізинець тата, поміщені в рот дитини, краще зімітують смоктання грудей. Багато наші діти заспокоювалися від дотиків мого добре вимитого пальця.

В якості замінників годування. В ідеальному випадку “розрадники” призначені для заспокоєння дітей, а не для зручності батьків (правда, мені ще не доводилося бачити ідеальних батьків або ідеальної дитини). Вставляти дитині в рот кляп і залишати його в пластиковому дитячому сидінні кожен раз, коли він заплаче – значить, надто покладатися на штучного утішника. Дитині потрібно, щоб його потримали на руках. Якщо дитину залишати наодинці з соскою занадто довго, він менше довіряє батькам, а батьки не вчаться заспокоювати його. Соски-пустушки потрібні, щоб задовольняти потребу в смоктанні, а не для того, щоб затримувати або замінювати годування. На іншому кінці “утішника” завжди повинен бути жива людина. Груди (або палець) не дають з’явитися звичкою просто затикати джерело криків чисто механічним способом. Якщо дитина заплакав і ви інстинктивно потяглися за пустушкою, а не до дитини – викинете її.
Коли використання “потішителів” виправдано

Якщо їх використовувати розумно і для дітей з сильною потребою смоктати – в додавання, а не замість батьківського розради, вони доречні. Якщо у вас така дитина, і бувають моменти, коли ви вже не в силах його заспокоїти, тому що занадто втомилися, – дайте дитині пустушку, але не зловживайте нею. Коли ви перебуваєте в громадських місцях, наприклад у церкві під час служби або в театрі, соска також доречна, якщо дитина нагодована, а смоктати палець він не хоче.

Занепокоєння батьків з приводу того, потрібно чи не потрібно використовувати пустушку, завжди перевищує можливу шкоду для дитини. Зізнаюся, коли я оглядаю дитину і мені потрібно бачити його обличчя, мені хочеться, щоб цієї штучки не було. Крім того, пустушки не дозволяють з’являтися чарівним посмішкам. На захист цих “потішителів” можна сказати, що я змінюю своє негативне ставлення до пустушкам, коли дитина під час всього огляду мирно смокче.
Як вибрати пустушку і користуватися нею?

Вибрати цільну пустушку, яка не розвалиться на дві частини, і дитина не подавиться відірвався шматком. Крім того, вона повинна легко митися.
Гурток соски повинен мати вентиляційні отвори. Він не повинен бути дуже великим, щоб не закривати носові ходи, коли дитина втягує соску під час інтенсивного смоктання.
Розмір соски повинен відповідати віку дитини. Для перших місяців підійдуть соски меншого розміру, короткі, – спеціальні соски для новонароджених.
Випускаються пустушки з бульбашками самої різної форми. Деякі з них круглі, як соски для пляшечок. Інші імітують витягнутий і сплющений з боків під час смоктання сосок. Не всі пустушки зручні для немовлят, пустушки особливої ​​форми можуть неправильно обернутися під час смоктання чи їх можна неправильно вставити. Деякі виробники рекламують свої вироби як безпечні для розвитку зубів, але це сумнівно.
Випробуйте пустушки різної форми, і хай дитина сама вибере.
Не прив’язуйте до соски тесемку або стрічку для надягання на шию, не прикріплюйте соску на тасьмами шпилькою до одягу дитини – це чревато задушенням. “Але вона завжди падає на підлогу”, – скажете ви. Відповідаємо: за дитиною і за соскою треба стежити. (Або прикріплюйте кільце пустушки безпосередньо до одягу дитини.)
Можливо, дітей взагалі не можна залишати без нагляду, якщо у них в роті щось є. Безпека та нагляд не віддільні один від одного.
Не треба робити саморобних пустушок з сосок для пляшечок і набивати їх ватою: дитина може засмоктати її з дірочки в сосці.
Чиніть опір спокусі підсолодити пустушку, занурюючи її у мед або цукровий сироп. Якщо у дитини ще немає зубів, він занадто малий для меду і сиропу. Якщо у нього вже є зуби, він занадто великий, щоб давати йому солодощі, які їх псують. Якщо дитина вже звик смоктати підсолоджену пустушку, можна спробувати відвернути його, поміняти обстановку, вийти з ним на свіже повітря, грати, обіймати, заколисувати перед сном, зробити так, щоб він втомлювався більше звичайного і т.д.

Наша порада: у перші тижні в роті у дитини повинен бути тільки мамин сосок. Якщо ваша дитина дійсно потребує соску, користуйтеся нею, але не зловживайте, і намагайтеся швидше позбутися від неї.

http://www.ourbaby.ru/article/Soski-pustyshki-i-drugie-uteshiteli-da-ili-net/

Comments are closed.