Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon У кожної дитини свій режим сну

Мій син перші місяці після народження спав майже цілодобово. Мені доводилося будити його, щоб погодувати. Іноді він засинав прямо під час годування. Поступово до року час сну скоротилося. Зараз, в півтора рочки, він спить 12 годин на день: 3 години вдень і дев’ять вночі. Цікаво, чи є якісь «норми» дитячого сну? Якщо сон важливий для повноцінного розумового і фізичного розвитку малюка, то хотілося б знати, яким має бути ідеальний режим.

Я прочитала багато думок з різних джерел, і всі думки зводяться до одного, ідеального режиму не існує. У кожної дитини свій режим сну. Одні новонароджені сплять майже цілодобово, інші по вісім годин, але більшість близько шістнадцяти. Чому? Загадка. Можливо, через генетичну схильність, часто діти успадковують поведінка батьків.

Якщо дитина багато спить, це ще не означає, що, ставши дорослим, він буде Сонею. У дитинстві режим сну іноді змінюється. А подорослішавши, люди вже залишаються вірні своєму режиму.

Під час сну виробляється найважливіший гормон – гормон росту. Він виробляє антитіла і усуває втому, накопичену за день. Мозок використовує ці години відпочинку для розвитку. До того ж сни виконують важливу роль дозволу конфліктів, що відбулися за день. Тому дитина повинна спати стільки, скільки йому необхідно.

Але як дізнатися, скільки йому необхідно спати? Це не так просто. Один записат рано і на світанку він вже повний сил, іншого неможливо рано заколисати, він пізно лягає і пізно встає. У віці 4-5 років деякі діти відмовляються рано лягати спати через страх самотності, або тому що хочуть у всьому наслідувати дорослим. Зрозуміти, скільки дитині потрібно спати, можна лише простеживши за ним. Відзначити, коли ввечері з’являються перші ознаки втоми, коли він починає позіхати і т.д. Якщо дитина відмовляється від денного сну, потрібно подивитися, як він веде себе ввечері. Він спокійний? Значить, денний сон йому вже не потрібен. Дитина ввечері нервовий? Йому не вистачає денного сну. Навіть якщо він відмовляється, потрібно наполягти на тому, щоб він удень поспав.