Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Ходунки для дітей. За і проти.

Ходунки – за і проти

Ходунки – шкода або користь? У наш час вже неможливо уявити собі життя мами без всяких пристосувань для дитини, полегшують її життя, особливо без ходунків. Ходунки дуже виручають мам, коли дитина починає переміщатися по квартирі самостійно, щоб навчити його ходити без допомоги рук батьків. Але у них, як і у будь-яких дитячих приналежностей є свої переваги і недоліки.

Ходунки – За

Плюси ходунків:

1. Вони частенько допомагають молодим мамам, яким немає з ким залишити дитину, без проблем зготувати вечерю або забратися в квартирі, так як при цьому їх руки залишаються вільними. Можна поставити в них дитину, яка буде сам себе розважати, а в цей час зайнятися корисними справами, попутно спостерігаючи за малюком і розмовляючи з ним.

2. Діти дуже люблять ходунки, так як в них вони відчувають себе більш самостійними чоловічками, адже таким чином можна легко дістатися у будь-яку точку квартири.

3. Будучи в ходунках в положенні стоячи, дитина може отримати більше інформації про навколишній його світі, ніж в положенні лежачи.

4. Ходунки допомагають дитині здійснювати різноманітні дії, які він не міг зробити без них – ходити, повертатися, нахилятися, дивитися в різні боки, присідати. Таким чином, всі його м’язи задіяні в роботі.

5. Діти в ходунках отримують купу позитивних емоцій і задоволення.

Ходунки – Проти

Мінусами ходунків можна назвати такі:

1. Зазвичай діти, які користувалися ходунками, починають ходити помітно пізніше за своїх однолітків, не користувалися ними. Це відбувається через те, що вони не прагнуть самостійно пересуватися, а ходять виключно в ходунках.

2. Якщо малюка надовго залишати в ходунках, то вони заподіюють шкоду його незміцнілий організм. А саме, відбувається викривлення ніжок і хребта.

3. Ходунки мають властивість зупинятися у вузьких дверних отворах, чіпляючись за перешкоди. При цьому дитина буде то і справа підкликати на допомогу маму гучним криком.
Критерії покупки ходунків

Якщо ж, незважаючи ні на що, ви захочете купити ходунки для свого чада, то потрібно серйозно поставитися до їхнього вибору, адже від цього залежить здоров’я вашої дитини.

 

При їх купівлі в першу чергу потрібно врахувати наступні моменти:

1. Підстава. Ходунки повинні мати його широке й стійке, щоб дитина не могла з них випасти. Також добре, якщо вони забезпечені бампером, обробленим гумою, для пом’якшення ударів.

2. Колеса. Чим їх більше, тим маневреннее і стійкіше ходунки. Також вони повинні легко повертатися на всі боки.

3. Сидіння обов’язково повинне бути глибоким, щоб малюк не міг самостійно вилізти з ходунків. Також воно має бути досить м’яким і не жорстким, щоб не травмувати шкіру між ніжок дитини. У нього обов’язково повинна бути жорстка спинка, щоб не травмувалася спинка малюка. Наявність м’якого обмежувального бампера спереду тільки вітається. Добре, якщо сидіння буде миється або легко знімаються.

4. Висота в ходунках обов’язково повинна регулюватися під ріст дитини, так як всі дітки різні. В іншому випадку в дитини може неправильно розвинутись опорно-руховий апарат.

5. Безпека. Ніколи не саджайте дитину в ходунки, якщо його зріст і вага перевищує гранично можливі параметри, вказані в паспорті.

6. Компактність. Дуже добре, якщо ходунки можна легко і компактно скласти, щоб вони займали в квартирі менше місця.

7. Додаткові можливості. Багато ходунки оснащують додатковими знімними столиками, ігровими панелями, що дуже подобається дітям.

Ходунки можна сміливо купувати для дитини після шести місяців, коли він вже самостійно може сидіти.

 

Не використовуйте ходунки якщо:

– У нього рахіт;
– У малюка низький або навпаки високий тонус ніг;
– Він ще не може сам сидіти досить тривалий час;
– Є ушкодження шкіри в області стикання з ходунками;
– У дитини порушений опорно-руховий апарат;
– Малюк не хоче або вередує в них.

Залишати дитину в ходунках слід ненадовго від 15 до 40 хвилин в день, поступово збільшуючи час перебування в них. При цьому вони повинні бути правильно відрегульовані по висоті, а дитина взутий.

Обов’язково стежте за дитиною, коли він знаходиться в ходунках, так як він може дотягнутися до безлічі предметів, які не були йому доступні раніше. І найголовніше, ходунки ніколи не замінять дитині батьківську теплоту і турботу.

http://www.rebenokdogoda.ru

Comments are closed.