Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Чи потрібен дитині манеж?

Чи потрібен дитині манеж?

Дитячий манеж являє собою якийсь простір, обгороджений стінками з м’якого матеріалу. Призначений він для дитини, яка вже досягла чотиримісячного віку, тобто того моменту, як малюк починає активно перевертатися з живота на спину і назад. У манежі дитина може деякий час знаходитися без пильної нагляду дорослих, будучи наданий самому собі. Він може в ньому вільно повзати, грати з іграшками, вставати на ніжки, пересуватися по периметру (або кола) манежу. Може навіть і спати.

Він йому просто необхідний. Точніше, манеж скоріше більше потрібен матері, ніж самому малюкові. Тільки завдяки настільки нехитрої конструкції мама зможе зробити хоч якісь домашні справи. А в поїздці на дачу або на природу манеж просто незамінний. Та й в машині він багато місця не займають завдяки своїй компактності.

Який манеж вибрати?

Cовременная промисловість надає величезний вибір товарів для дітей. Потрібно тільки зорієнтуватися, які з них необхідні конкретно вашому малюкові. Ось та манежі бувають різні за формою, конструкції, матеріалу, з якого вони виготовлені.

Матеріали, з яких виробляються дитячі манежі, обов’язково повинні бути виготовлені з м’яких тканин, клейонок, сіток, які легко миються. У них не повинно бути ніяких твердих і гострих деталей, які можуть стати загрозою для безпеки малюка.

Манеж складаний для ігор має найбільший попит серед батьків. Такий манеж складається з днища з ніжками і перегородками, обтягнутими м’якими матеріалами, щоб малюк не отримав травму при падінні. За формою манеж може бути як круглим, так і квадратним. Зустрічаються ще манежі і у формі шестикутника. Багато манежі мають додаткові деталі у формі кілець, які розташовуються по периметру всієї конструкції. Вони виконують функцію помічника для малюка, який прагне стати на ніжки і робити перші кроки. Існують моделі рухомих манежів, забезпечені коліщатками для вільного переміщення з одного приміщення в інше. Це дозволить постійно тримати дитину в полі зору. Основна перевага складних манежів полягає в їх компактності. У зібраному вигляді вони займають мінімум місця.

Манеж дитячий кутовий найбільш зручний при малогабаритних розмірах кімнати. Його можна розташувати в кутку приміщення. Він обладнаний м’яким дном, кільцями, ручками. У такому манежі цілком достатньо місця для вільного пересування малюка і метушні з іграшками.

На жаль, буває, що немає можливості придбати і розташувати в квартирі манеж і дитяче ліжечко. На цей випадок передбачена така цікава модель, як манеж-ліжко, який виконує відразу дві функції. Вдень його дуже зручно використовувати в якості манежу, а вночі – в якості ліжечка. Найчастіше такі моделі забезпечені додатковими функціональними пристосуваннями: ящик для дитячих речей та іграшок, нічне підсвічування. Розміри такого манежу наближені до розмірів звичайної дитячого ліжечка. Це дозволяє використовувати його з самого народження малюка аж до чотириріччя.

При виборі манежу для дитини слід проявити інтерес до його розмірів, оскільки крім малюка в ньому будуть перебувати ще й іграшки. А якщо врахувати, що кожен малюк любить активно рухатися, то слід перевірити манеж на стійкість і міцність.

Але яким би зручним не представлявся батькам манеж, ні в якому разі не можна допускати, щоб малюк перебував у ньому тривалий час. Дитині необхідно пізнавати навколишній світ. А як же це можна зробити в обмеженому просторі? Малюкові необхідно живе спілкування і дотики дорослих. Його потрібно брати на руки і розмовляти.

Comments are closed.