Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Чи потрібно удаляти молочні зуби

Видалення молочного зуба – це завжди хвилююча подія як для дітей, так і для їх батьків. Напевно, багато хто пам’ятає з дитинства цю лякаючу, прямо-таки варварську процедуру. Сьогодні в сучасної дитячої стоматології видалити зуб можна в затишній обстановці за переглядом улюбленого мультика. Але, незважаючи на комфортабельні умови, поспішати розлучитися з дитячими зубками все ж не варто. Про те, чому молочні зуби краще зберегти, ніж видалити, і піде мова.
Видалення молочних зубів

Чому важливі молочні зуби?

Приблизно в три роки у дитини коріння молочних зубів починають розсмоктуватися, змушуючи молочні зуби хитатися, а потім відбувається їх випадання. Таким чином, молочний прикус змінюється на постійний. Це природний процес зміни зубів і в більшості випадків він протікає без ускладнень, не вимагаючи лікарського втручання. Роль молочних зубів у ньому дуже велика – вони допомагають постійним зубам правильно прорізатися і розміститися в роті. До того ж вони стимулюють ріст і розвиток щелепної кістки.

Чим загрожує раннє видалення молочних зубів?

Передчасною втратою молочного зуба вважається, якщо до появи нового залишається більше року. Якщо дитина втратила зуб раніше покладеного часу, що залишилися його «побратими» прагнуть зайняти вільне місце. В результаті цього постійні зуби прорізуються хаотично, що в подальшому може призвести до розвитку неправильного прикусу у дітей, який вимагатиме тривалого і складного ортодонтичного лікування. Ще один негативний наслідок – зниження темпу розвитку щелепи, яке також веде до деформації зубного ряду – зубам не вистачає місця, і вони заходять один на інший. Тому видалення молочного зуба, – це процедура, яку досвідчені стоматологи проводять вкрай рідко і тільки за особливими показаннями.

Що робити, якщо довелося видалити кілька молочних зубів?

Якщо передчасне видалення молочного зуба у дитини все ж неминуче, то необхідні зубні протези. Найчастіше це знімні пластинки зі штучним зубом. При великих втратах лікарі ставлять коронки з пластмаси або металу. Це необхідно для того, щоб запобігти зсуву зубного ряду. І тоді нові зуби виростуть на потрібному місці.
Коли видалення молочних зубів у дітей необхідно?

Бувають ситуації, коли без видалення зуба все ж не обійтися. Для цього є відносні і абсолютні показання. До абсолютних показань належать наступні випадки:

Молочний зуб зруйнований карієсом настільки, що його неможливо відновити;
Зуб, який з якихось причин неможливо лікувати;
Постійний зуб вже видно, а молочний навіть не хитається;
Освіта кісти на коренях зуба;
Свищ на яснах у дитини;
Важкий періодонтит або пульпіт, особливо якщо запалення загрожує загибеллю зачатка постійного зуба;
Розсмоктування коренів відбувається із затримкою, що перешкоджає прорізування постійного зуба;

Крім абсолютних показань для видалення молочного зуба існують ще й відносні. Найпоширеніше відносне показання до видалення: молочні зуби хитаються, але ніяк не випадають, або хитаючийся зуб доставляє дискомфорт, провокуючи початок запального процесу ясен, від чого дитині боляче є. У цих випадках не варто чекати, поки зуб випаде сам. Краще зверніться до фахівця. До відносних показань також відносяться переломи зуба, хронічний періодонтит або пульпіт.

Молочні зуби бувають і у дорослих. Якщо є зачатки постійного зуба, то варто подумати про видалення тимчасового зуба і “витягуванні” постійного.

Які особливості видалення молочних зубів?

Процедура видалення молочних зубів вимагає великої обережності та вміння, тому що має ряд особливостей, зумовлених будовою дитячих зубів. Вони мають тонкі альвеолярні стінки, більш тонкі і в той же час більш довгі, ніж у постійних зубів, корені. Анестезія проводиться у випадках серйозних запалень, як наприклад, при пульпіті у дитини або пародонтиті. Якщо потрібно видалити вже хитний зуб, то в знеболюванні немає необхідності. Вартість видалення одного молочного зуба в приватних клініках Москви не перевищує 1000 рублів. У державних поліклініках процедура проводиться безкоштовно.

Як вирвати молочний зуб без допомоги лікаря?

Якщо процес зміни молочних зубів протікає без ускладнень, то втручання лікаря вам не знадобиться. У цьому випадку хай дитина сама розхитує зуб, поки той не випаде. Це вважається фізіологічним і природним. Радять ще їсти тверду їжу, наприклад, яблука. Якщо після випадання молочного зуба ясна кровоточать, прикладіть до неї ватний тампон з дезинфікуючим розчином. Уважно стежте за станом зубів в цей період, чистите їх більш обережно.
Як видалити зуб і не травмувати психіку дитини?

Як вирвати молочний зуб у чинив опір і плаче малюка – дуже актуальна проблема. Тут багато що залежить від професіоналізму лікаря і настрою батьків. Хороший спеціаліст видалить зуб швидко і безболісно. Завдання батьків при цьому не боятися самим і не обхаживать своє чадо з охами і ахами. Дитина, побачивши вашу метушню, моментально вирішить, що зараз має статися щось страшне. Спробуйте привести йому в приклад інших, більш поступливих дітей, або зіграти на прагненні бути сміливіше, ніж інші його однолітки. І звичайно ж, ваша присутність в стоматологічному кабінеті разом з дитиною просто необхідно.

Молочні зуби відіграють важливу роль у формуванні постійного прикусу, саме від них залежить здоров’я корінних зубів. Тому видаляти їх передчасно можна, тільки в самому крайньому випадку. Лише батьки в змозі вберегти своє чадо від подібних неприємностей, регулярно відвідуючи з ним профілактичні огляди і контролюючи дотримання дитиною правил гігієни порожнини рота.

http://www.startsmile.ru

Comments are closed.