Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Чому дитина часто гикає в животі?

Багато вагітні жінки не розуміють, що робить їх дитина в животі, коли вони відчувають ритмічні поштовхи в другому або третьому триместрі вагітності, і потім дуже дивуються, коли дізнаються, що так дитина рухається через те, що гикає. Саме так! Багато діток гикають в утробі по кілька разів на день. Виникають логічні запитання: що викликає гикавку, і з якої причини дитина гикає в животі так часто?

Спеціальні дослідження в цій області не проводилися, тим не менш, у вчених є певні припущення. Перш за все, вони вважають, що гикавка з’являється тільки в тому випадку, якщо плід достатньо розвинений, і його центральна нервова система сформувалася до такого рівня, щоб це контролювати. Плід всередині утроби періодично заковтує амніотичну рідину, яка може потрапити в легені. Коли це відбувається, діафрагма починає скорочуватися, що і викликає в результаті гикавку. Внутрішньоутробна гикавка є абсолютно безпечною для малюка і не заподіює йому шкоди. Більш того, вважається, що гикавка – деякий ознака здоров’я, а точніше здорової і розвиненою нервової системи.

Практично всі майбутні мами під час вагітності відчувають, як гикають їхні діти в утробі. Деякі навіть відчувають цілі періоди гикавки. Вагітним жінкам не варто хвилюватися з приводу внутрішньоутробної гикавки і тим більше викликати лікаря, оскільки вона не викликає ніякого дискомфорту у плода. Згідно з деякими дослідженнями, гикавка, навпаки, заспокоює дитину і зменшує тиск на зростаючі легені та інші органи. Тому, коли наступного разу відчуєте, як у животі гикає дитина, розслабтеся і порадійте того, що ваш малюк сигналізує вам про те, що він живий-здоровий, і немає приводів для занепокоєння.

До речі, якщо малюк почне гикати під час чергового обстеження, ви зможете почути, як він гикає, коли будуть прослуховувати серцевий ритм. І не дивуйтеся, якщо новонароджений теж буде гикати, – дітки не схильні змінювати своїм звичкам і після появи на світ!