Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Шкода телевізора для дитини

Шкода телевізора для дитини

Розмови про шкоду, яку здатний нанести телевізор незміцнілої психіці дитини, постійно ведуться в пресі та Інтернеті. Твердження, що телевізор негативно впливає на дітей, не зовсім правильно. Необхідно мати чітке уявлення про те, які програми та передачі, в якому віці і скільки може дивитися ваш малюк.

У більшості випадків, шкоду телевізора для дитини криється саме в тривалості перегляду. На жаль, багато батьків настільки зайняті, що використовують час, поки дитина зайнята переглядом телепрограм, для роботи по будинку або відпочинку. І в цьому немає нічого поганого – всі ми люди. Найголовніше, по можливості, контролювати, що зараз дивиться дитина. Найкращим виходом в даній ситуації є придбання компакт дисків, як навчальних, так і розважальних.

Говорячи безпосередньо про телемовлення, варто уникати передач, так само як і мультфільмів, насичених сценами насильства або розлук, втрат і самотності, оскільки дитяча психіка гіперсприйнятливість до трагічних моментів. З фільмами і передачами, в яких демонструються любовні (дорослі), сюжети варто почекати до того часу, коли дитина буде в змозі адекватно їх сприймати. Якщо на екрані герой помирає, необхідно пояснити, що це «випадково, що це така гра», в іншому випадку ви отримаєте сльози, а то і нічні кошмари. Це дає зайвий привід нагадати, якої шкоди може завдати телевізор вашій дитині.
Який час перегляду можна вважати оптимальним?

Категорично не рекомендується дивитися телевізор у процесі годування немовляти. Тут, по-моєму, без коментарів! У момент великого таїнства ніщо не повинно заважати матері передавати, разом з молоком, частинку свого тепла і ніжності.

До двох місяців малюк сприймає звук телевізора як колискову, в цей період шкоду телевізора для дитини можна вважати мінімальним. У два, три і чотири місяці він уважно стежить за рухом на екрані, здатний дізнаватися окремі сюжети. До п’яти шести місяцям він може захопитися рухом на екрані досить грунтовно. І ось тут уже варто почати стежити за тим, чи не занадто багато ваша дитина дивиться телевізор.

Вік від шести до вісімнадцяти місяців – період наслідування, і ви зможете повною мірою насолодитися грою в «угадайку». Яке це тварина або вітер, а може просто скрипить двері? З вісімнадцяти місяців до трьох років ви не раз опинитеся в глухому куті перед черговим «а чому?» І «а навіщо?». Дитина як губка вбирає інформацію, знову й знову перевіряючи чи правильно він зрозумів побачене (почуте).

Розмова про шкоду телевізора для дитини буде неповним, якщо не згадати про те, що його зір, ще не сформувалося остаточно, можна легко зіпсувати, якщо дозволяти дивитися телевізор підлягає і близько.

У віці до року краще не залишати дитину перед екраном довше ніж на 15 хвилин в день. Дітям до 5 років бажано не дивитися телевізор довше 25 хвилин. Для дитини від 5 до 8 років час перегляду має бути обмежена до 1 години. І відразу після того, як малюк подивився телевізор, його очі повинні або відпочити (мається на увазі сон), або навпаки, активно попрацювати на свіжому повітрі. Дитина повинна дивитися вдалину, щоб тренувати кришталики очей на «далекий зір». Ні в якому разі після перегляду мультиків або інших передач не можна негайно приступати до навчання чи читання цікавих книжок, а також до настільних ігор!

Що стосується оптимальної відстані до екрану, то зазвичай керуются правилом 3-5 діагоналей. Мінімум 3, краще 5. Чим більше діагональ телевізора, тим далі його потрібно дивитися, тому потрібно враховувати цей момент при покупці величезних кінотеатрів в маленьку кімнату. Для більшості звичайних телевізорів нормальна відстань – 2 метри.

Телевізор може нашкодити, а може і допомогти в розвитку дитини. Головне – підходити до цього питання з розумом і розумінням усіх небезпек. Що найцікавіше, ступінь шкоди телевізора для дитини змінюється з віком. Якщо в більш ранньому віці важливо не зіпсувати незміцніле зір, то пізніше вже на перше місце виходить його мозок і психіка, куди можуть розвантажуватися гори сміття з екрану. Проблема ще в тому, що більшість батьків самі сидять на тв-голці. Це тема для окремої розмови.
Що стосується дітей, то намагайтеся виконувати прості правила при перегляді телевізора:

– слідкувати за безпечним відстанню
– стежити за тривалістю перегляду
– стежити за змістом інформації, записуваної в мозок вашої дитини
– намагатися дивитися передачі разом з дитиною, щоб пояснювати і коментувати що відбувається
-намагатися використовувати телевізор як навчальний тренажер, а не спосіб вимкнути дитини

При дотриманні цих правил, можна цілком витягувати деяку користь з телевізора, адже ми не в кам’яному столітті і дітям потрібно розвиватися набагато швидше древніх діток, тільки аби гонка за розвитком і бажання полегшити собі життя не робила їх інвалідами. Загалом, успіхів вам у цій важливій справі – перетворенні дітей у повноцінних, здорових, розумних людей.

http://bezvreda.com

Comments are closed.