Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як робити масаж дитині

Робити масаж здоровій дитині можна з 1,5-2 місяців. Він виконується щодня не раніше ніж через 40 хвилин після їжі або за 25-30 хвилин до їжі. Не треба робити масаж перед сном.

Проводити масаж потрібно в світлій провітреній кімнаті, температура повітря в якій не повинна бути нижче 22 градусів. У теплу пору року масажувати дитини можна оголеним, а взимку, восени і ранньою весною тіло дитини потрібно прикрити, залишивши відкритим лише масажована в даний момент ділянку. Краще не використовувати при масажі креми і присипки.

Масаж необхідно робити м’яко і ніжно, дитині це має подобатися. Якщо дитина погано реагує на масаж, то його треба припинити і з’ясувати причину такої реакції.

Руху при виконанні масажу повинні бути спрямовані по ходу кровоносних судин. Область печінки при масуванні живота необхідно обходити. Також потрібно обходити при масажі статеві органи дитини, а при масуванні спини не можна застосовувати ударні прийоми в області нирок. Проводити масаж і гімнастику дитини слід протягом 6-7 хвилин.

При невеликих почервоніннях на шкірі дитини в результаті діатезу масаж потрібно проводити обережно, уникаючи ділянки з висипаннями. Якщо ж висипання стали значними, масаж в цей час проводити не слід.

Не можна проводити масаж при різних інфекційних захворюваннях, рахіті у період загострення, при пахових, стегнових і пупкових грижах, уроджений порок серця, а також при різних запальних шкірних захворюваннях.

Не рекомендується проводити гімнастичні вправи при гострих гарячкових станах, тяжких захворюваннях шкіри, загострене туберкульозі, розладах травлення, вадах серця з явищами декомпенсації, тяжких захворюваннях крові, рахіті у період загострення.

Перед початком сеансу слід налагодити контакт з дитиною, доброзичливо і ласкаво поговорити з ним, тільки після цього можна починати масаж. Починати масаж і гімнастику слід з простих прийомів і вправ, а з часом процедуру можна ускладнити, поступово вводячи нові елементи. Не можна сильно захоплювати і здавлювати тканини і суглоби дитини, так як це може заподіяти йому біль. Всі прийоми і рухи повинні виконуватися з обережністю.

При виконанні всіх масажних прийомів і вправ кінцівки дитини і його головку потрібно берегти від різких рухів і поштовхів, в іншому випадку можуть виникнути різні порушення суглобово-зв’язкового апарату. Всі прийоми і рухи повинні виконуватися точно і професійно. Дуже важливо в ході масажу і гімнастики спостерігати за дитиною, виділяючи ті прийоми й вправи, які доставляють йому позитивні емоції. Наступні сеанси масажу і гімнастики слід починати саме з них.
Масаж грудної дитини. Масаж дітей (дитини) до року

Масаж дитини першого року життя включає основні прийоми: погладжування; розтирання; розминка; вібрація.

Так як шкіра немовляти дуже ніжна і тонка, спочатку слід застосовувати щадні прийоми масажу (погладжування), а потім поступово можна буде ввести і інші прийоми (розтирання і легку вібрацію у вигляді потряхіванія і струшування), а також розминання.

Погладжування виконується на початку будь-якого сеансу масажу і проводиться в цілях підготовки масажованих області до інших елементів і прийомам масажу. Погладжування активізує кровообіг і тим самим покращує кровопостачання тканин і органів. Погладжування заспокоює нервову систему, викликає розслаблення м’язів, допомагає зняти біль. Виробляти погладжування потрібно долонею або тильною поверхнею кисті по напрямку лимфотока до найближчих лімфатичних вузлів. На нижніх кінцівках рухи виконуються від стопи до паху, а на верхніх – від кисті до пахвових западин. Виконувати погладжування потрібно повільно, плавними і легкими рухами, злегка натискаючи на масажованих поверхню.
Погладжування рук: масаж грудного дитини (дітей)

Дитину слід покласти на спину, масажист повинен встати до його ніг. Ліву руку дитини підняти правою рукою, потім лівою рукою провести поглажування внутрішньої і зовнішньої поверхонь руки, рухаючись від кисті до плеча. Таким же чином виконати погладжування правої руки дитини.

Погладжувати внутрішню і зовнішню поверхні можна одночасно, використовуючи прийом обхоплює поглажування, при якому внутрішня поверхня руки масажується великим пальцем, а зовнішня – іншими пальцями.
Погладжування ніг: масаж грудного дитини (діти)

Початкове положення дитини при виконанні погладжування ніг – лежачи на спині. Покласти праву ногу дитини на долоню лівої руки. Правою рукою справити поглаживание зовнішньої і задньої частини гомілки і стегна. Рухи слід направляти від стопи до стегна. Погладжування колінної чашечки не рекомендується робити. Потім виконати поглажування лівої ноги таким же способом.

Масаж нижніх кінцівок можна зробити за допомогою обхоплює поглажування, в цьому випадку великий палець буде погладжувати бічну поверхню ноги дитини, а решта пальців – задню поверхню.
Погладжування живота: масаж грудного дитини (дітей)

Початкове положення – лежачи на спині. Масаж починається з кругових погладжувань за годинниковою стрілкою. Погладжування можна виробляти долонною поверхнею кисті або її тильною стороною. При виконанні слід уникати натискання на область печінки (ділянку правого підребер’я). Після цього необхідно провести погладжування косих м’язів живота дитини, погладжування повинні бути спрямовані в бік хребта і в бік пупка.

Після погладжування живота слід перейти до поглаживанию грудей, яке потрібно виробляти долонями або тильними поверхнями пальців обох рук. Рухи повинні виконуватися кругообразно (правою рукою за годинниковою стрілкою, а лівою – проти годинникової стрілки) навколо сосків.

http://www.inmoment.ru

Comments are closed.