Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Відновлення жінки після пологів

Ось і відбулася довгоочікувана зустріч з малюком! Весь організм працював над тим, щоб виконати нелегке завдання – допомогти з’явиться на світ довгоочікуваної крихті. Новоспечена мама відчуває одночасно щастя і біль. Пологи забирають у жінки багато сил, тим не менш, вже через 2-3 години організм молодої мами набирає обертів і починає поступово повертатися до того стану, в якому він перебував до вагітності.

Перші шість-вісім тижнів після пологів можна назвати критичними. Як правило, при їх нормальному перебігу загальний стан організму більш, ніж хороше: серце приймає звичайне положення, пульс стає ритмічним, температура тіла не перевищує 37, разом з тим, через необхідність грудного вигодовування різко зростає функція молочних залоз. Груди збільшується в об’ємі, стає більш чутливою, починається виділення молозива. Найважливіші і значні відновлювальні процеси після пологів відбуваються у статевій системі. За два-три тижні матка зменшується, і до кінця післяпологового періоду її маса не перевищує 50 р. З дозволу лікаря жінка може відновити статеве життя.

Перший місяць після пологів для жінки особливо стомлюючий, тому поновлення домашньої роботи відбувається поступово. Приблизно через 6 тижнів дозволяються лише незначні навантаження, так як пружність м’язів помітно знизилася. Протягом перших 12 днів слід надати жінці можливість займатися тільки дитиною, цілком віддатися материнському почуттю, насолодитися радістю материнства, – таке близьке спілкування буде сприяти швидкому відновленню молодої мами і поліпшить її самопочуття.

На жаль, вагітність не у всіх випадках закінчується природними пологами, у деяких випадках лікарям доводиться вдаватися до кесаревого розтину. Незалежно від того, чи було хірургічне втручання плановим або екстреним, після пологів за допомогою кесаревого розтину жінці потрібно більш тривалий час для повного відновлення.

Хоча кесарів розтин на сучасному етапі вважається надійною і безпечною операцією, в окремих випадках виникають ускладнення хірургічного плану, а також ускладнення, викликані невдалим вибором анестезії. Крім того, іноді жінок, які перенесли кесарів, турбують гнійно-септичні ускладнення, які лікуються за допомогою короткого курсу антибіотиків. Молодій мамі слід дотримувати обов’язкову дієту протягом перших трьох діб, щоб налагодити роботу організму. Більш того, жінці доведеться змиритися з деякими обмеженнями гігієнічного плану, а також тимчасовими незручностями через складність вибору пози для годування грудьми. Протягом 42 днів народила жінка повинна дбайливо ставитися до свого здоров’я, не піднімати нічого важкого і не виконувати утомливих фізичних вправ. Відновити статеве життя можна через півтора місяця, отримавши дозвіл гінеколога. Жінці, яка перенесла кесарів розтин, потрібно допомогти боротися з хірургічним стресом, оскільки він може стати причиною післяпологової депресії.

Поганий настрій, фізичне нездужання, втрата контролю над своїм організмом і самовладанням, відчуття боротьби зі сном, страх відповідальності перед новою роллю заважають молодій мамі відчувати всю красу материнства, сіють в її душі розгубленість і тривогу. На щастя, післяпологова депресія виліковна, існує безліч способів лікування. Безсумнівно, жінкам, які страждають від післяпологової депресії, допомагає позитивний психологічний настрій. Своїми переживаннями недавно народила може поділитися з близькими людьми або знайомими молодими мамами, які переживають подібні почуття.

Жінці слід зрозуміти, чим саме викликана депресія. Понад 90 відсотків молодих мам посилаються на всепоглинаючу втому, викликану нестачею сну, а також тим, що жінці доводиться весь свій час цілком і повністю присвячувати дитині. Потрібно постаратися зробити сон хорошою і незамінною звичкою в розпорядку дня. Заняття своїм зовнішнім виглядом будуть тільки заохочуватися улюбленим чоловіком і оточуючими.

Відновити свої жіночі радості допоможуть гаряча ванна або екскурсія по магазинах, захоплююча книга або улюблена музика. Відвідування спортивних клубів принесе масу задоволення і відчуття душевної рівноваги, а також матиме благотворний вплив на організм. Зовсім не обтяжливим буде комплекс вправ, спрямований на зміцнення м’язів преса, зменшення болю в попереку. Слід віддати належне істині, яка говорить про те, що здоров’я людини знаходиться в його власних руках. Теоретично, жінка може впоратися сама, але на практика показує, що відновлення після пологів проходить ефективніше і швидше за активної підтримки близьких.

Після пологів починається новий період в житті батьків. Всі попередні труднощі забуваються, жінка цілком присвячує себе домашнім справам і малюкові, а чоловік з ще більшою силою намагається забезпечити комфорт і захист своєї родини. Немає нічого краще післяпологового відновлення в колі люблячих людей, тому після пологів не затримуйтеся у пологовому будинку, а скоріше поспішайте додому зі своїм дорогоцінним дивом!