Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Ерозія шийки матки

Ерозія шийки матки

лікування захворювань шийки маткі

Ерозія шийки матки – це захворювання , при якому на слизовій оболонці шийки матки з’являються невеликі ранки (ерозії ) . При цьому , ерозія не рахується передракових захворюванням , хоча і підвищує ризик виникнення раку шийки матки.

Що таке ерозія шийки матки?

Шийка матки з’єднує матку і піхву і представляє з себе циліндричну порожнину , яка заповнена слизом. Слизова оболонка шийки матки складається з плоского епітелію з боку піхви і призматичного епітелію в каналі шийки матки.

Прийнято виділяти псевдоерозію і справжню ерозію шийки матки.

Псеводерозія частіше зустрічається у молодих жінок і у жінок з підвищеним рівнем естрогену в крові і полягає вона у виході призматичного епітелію за межі каналу шийки матки.

Справжня ерозія шийки матки – це ранка у піхвової частини шийки матки , яка виглядає , як червона пляма на тлі світло рожевою здорової слизової оболонки .Ерозія може бути вродженою (яка , як правило , являє собою псевдоерозію , або ектопію ) і придбаної (наслідок інфекцій або травми) .

Найпоширеніші причини виникнення ерозії шийки матки :

ЗПСШ ( захворювання, що передаються статевим шляхом) – урогенітальний хламідіоз , трихомоніаз , мікоплазмоз і уреаплазмоз , гонорея , папіломавірусна інфекція , вірус герпесу другого типу , або генітальний герпес ;
інші запальні захворювання жіночих статевих органів ;
запальні захворювання піхви ( вагініти , кольпіти , бактеріальний вагіноз , молочниця ) ;
механічне пошкодження слизової оболонки шийки матки (пологи , аборти , грубий статевий акт).

Розвитку ерозії можуть сприяти такі фактори:

гормональні розлади ;
порушення менструального циклу ;
ранній початок статевого життя і часта зміна статевих партнерів;
зниження імунітету.

симптоми

Як правило , ерозія шийки матки протікає безсимптомно , виявити її можна при плановому відвідуванні гінеколога . Але в деяких випадках , ерозія може проявляти себе рожевими або коричневими , мажучі виділеннями , які можуть з’являтися після статевого акту або спонтанно. Також може виникати біль під час статевого акту. Крім того , можуть виникнути симптоми супутніх захворювань , які й призвели до розвитку ерозії.

діагностика

Поставити діагноз лікар- гінеколог може на підставі гінекологічного . При огляді , ерозія виглядає як ділянка запаленої (більше червоної) слизової оболонки , вона починає кровоточити після дотику до нього гінекологічним зондом. Щоб уточнити діагноз лікар може призначити додатково обстеження – кольпоскопію .
Лікування захворювань шийки матки

Лікування ерозій шийки матки може бути медикаментозним і немедикаментозним .

Медикаментозне лікування включає в себе призначення протизапальних засобів і засобів , які впливають на причину появи ерозії і сприяють відновленню пошкоджених тканин. Якщо ерозія викликана інфекційними захворюваннями піхви ( хламідіоз , мікоплазмоз , трихомоніаз та ін ) , Те ефективне лікування можливе тільки після усунення цих захворювань.

Щоб швидше відновити пошкоджені клітини , можуть бути призначені вагінальні свічки та інші препарати. Ці препарати надають протимікробну дію і сприяють відновленню пошкоджених клітин слизової оболонки шийки матки.

Однак , призначити правильне лікування і вибрати необхідний препарат може лише лікар на підставі даних , отриманих при обстеженні. Займатися самолікування ерозії шийки матки не рекомендується , так як для ефективного лікування всього спочатку необхідно усунути причину виникнення хвороби.

Немедикаментозне хірургічне лікування захворювань шийки матки грунтується на методах впливу на ушкоджену слизову оболонку шийки матки за допомогою :

рідкого азоту ( кріодеструкція ) ;
лазерного випромінювання ( лазеродеструкція ) ;
електричного струму (припікання ) ;
діатермокоагуляції (термічне припікання) ;
радіохвильове лікування ерозії шийки матки.

Однак , призначити правильне лікування і вибрати необхідний препарат може лише лікар на підставі даних , отриманих при обстеженні. Займатися самолікування ерозії шийки матки не рекомендується , так як для ефективного лікування всього спочатку необхідно усунути причину виникнення хвороби.

http://www.rami-spb.ru

Comments are closed.