Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Секс після пологів

Секс, як відомо, невід’ємна частина життя більшості дорослих людей. І майбутні мами не є винятком. Але все ж під час вагітності статеве життя жінки дещо змінюється. Про те, що нове з’явиться у ваших інтимних відносинах і що залишиться по-старому, ми розповімо в рубриці «Секс … Секс? Секс! ».

Маму з малюком виписали з пологового будинку. Дитя мирно сопе в ліжечку, маму і тата переповнюють батьківські почуття. Але після того як жінка і чоловік стали батьками, вони не перестали бути подружжям. Як же розгортатимуться події на шлюбному ложі після настільки значного зміни в сім’ї, як народження дитини?

Фізіологія

Протягом довгих 9 місяців вагітності і під час пологів в організмі жінки, в тому числі і в її статевих органах, відбуваються значні зміни. Звичайно, після пологів далеко не відразу організм повертається до «добеременному» стану. Так, під час вагітності значно збільшуються розміри матки, під час пологів змінюються розміри шийки матки, піхви. Досить часто жінки стикаються і з таким ускладненням пологів, як розриви або розріз промежини, розрив стінок піхви. За перший тиждень післяпологового періоду маса матки зменшується вдвічі, потім зворотний розвиток (інволюція) відбувається дещо повільніше. Відразу після пологів дно матки розташовується приблизно на 4 см нижче пупка, а на 4-й день після пологів – на половині відстані між пупком і лобкової областю. На 8-9-й день воно визначається на рівні лобка або на 2 см вище за нього. У середньому за кожну добу дно матки опускається на 2 см. До 6-8-му тижні після пологів зворотний розвиток матки припиняється. Разом з маткою «добеременние» розміри набуває і її шийка.

Процес зворотного розвитку м’язів піхви залежить від тонусу цих м’язів; відновлення колишніх розмірів піхви можна порівняти з процесом «прибирання живота» після пологів. Якщо м’язи живота до пологів були в гарній формі, під час вагітності жінка не забувала про зарядку, то фігура після пологів швидко набуває колишні форми. Приблизно так само йдуть справи і з м’язами піхви: якщо ви регулярно виконували вправи для м’язів піхви і промежини, то після пологів вони швидше відновляться. Але і в тому і в іншому випадку роль відіграють генетичні чинники, а також вік (чим молодше жінка, тим швидше і повноцінніше відновлюються м’язи).

У пацієнток, які перенесли планову операцію кесаревого розтину, відсутні зміни з боку стінок піхви, але у всіх без винятку жінок (і після мимовільних пологів, і після операції кесаревого розтину) в матці після відділення посліду залишається ранева поверхня. Поряд з вищевказаними анатомічними особливостями післяпологового періоду, це підвищує ймовірність проникнення різних інфекційних збудників в матку. Крім того, протягом перших 6-8 тижнів після пологів мають місце вагінальні виділення, схожі на рясну менструацію, – так звані лохии, що представляють собою, по суті справи, ранової секрет; вони припиняються з остаточним загоєнням внутрішньої поверхні матки. Загальний обсяг вагінальних виділень за 6-8 тижнів становить 500-1500 р. У перші дні лохии мають кров’яної характер, поступово їх забарвлення змінюється з червоного на червоно-коричневу, коричневу, до 4-му тижні виділення майже припиняються і незабаром зникають зовсім.

Всі ці перетворення в організмі жінки в післяпологовому періоді є приводом для того, щоб сказати, що піхвовий статевий контакт протягом перших 1,5-2 місяців після пологів і операції кесарева перетину абсолютно виключений. Така заборона є профілактикою післяпологових запальних змін, а також пізніх післяпологових кровотеч.

Отже, через 6-8 тижнів після пологів ви повинні побувати на прийомі у гінеколога, який дасть добро на відновлення інтимних відносин. При відновленні статевого життя після пологів жінка може зіткнутися з такими проблемами.

У багатьох жінок навіть через кілька місяців після пологів зберігається сухість у піхві, що пов’язано з особливостями відновлення гормонального фону. Цим явищем може бути обумовлений дискомфорт і навіть хворобливість статевого акту для жінки. На цей випадок заздалегідь варто запастися спеціальним мастилом, яку можна купити в будь-якій аптеці.

Якщо на промежину були накладені шви, то в області швів може виникати болючість. Це пов’язано з тим, що в них потрапляють нервові закінчення. Таке явище спостерігається при загоєнні будь-якого шва на будь-якій частині тіла – в тому числі і при загоєнні шва на передній черевній стінці після операції кесаревого розтину. Щоб уникнути або усунути хворобливі відчуття в області шва, потрібно вибрати позу, при якій на рубець виявляється мінімальний тиск. Якщо жінка перенесла операцію кесаревого розтину, то це може бути будь-яка поза, при якій жінка знаходиться зверху; якщо мова йде про шві на промежині, ймовірно, зручно буде вибрати позу на боці. З часом неприємні відчуття в області шва пройдуть. Щоб зробити рубці менш хворобливими і чутливими, можна користуватися медикаментозними засобами, дія яких спрямована на розсмоктування рубців (Контрактубекс, СОЛКОСЕРИЛ т.д.).

Деякі пари відзначають, що після пологів змінюється співвідношення розмірів піхви і статевого члена. Ця проблема тимчасова і повинна сприйматися з розумінням з боку чоловіка. Для відновлення тонусу піхви жінкам необхідно робити спеціальну гімнастику. Причому робити такі вправи бажано як під час вагітності, так і відразу після пологів. Вправи полягають у повільному напрузі м’язів промежини і сідниць. Відчуття має бути таким, ніби потрібно стримати позиви на сечовипускання. Напруга має наростати повільно, протягом 5 секунд, потім слідує таке ж повільне, протягом 5 секунд, розслаблення. За рахунок такої гімнастики стінки піхви стануть більш пружними, поліпшується кровообіг у статевих органах. Цю гімнастику після пологів можна робити і при швах на промежині.

Психологія

Не меншої уваги, ніж фізіологічні зміни в післяпологовому періоді, заслуговують психологічні зміни, що відбуваються не тільки у свідомості жінки, але і в сім’ї в цілому. Чоловік і жінка сприймають один одного не тільки в ролі подружжя, але і в ролі батьків, у них з’являються нові функції, обов’язки.

Почуття, які може відчувати жінка
Після пологів у зв’язку з різкою зміною гормонального фону жінка може бути піддана частим перепадів настрою. Крайнім негативним проявом змін в емоційній сфері є післяродова депресія.
Більшість жінок, особливо якщо у них були травми родових шляхів, відчувають страх перед статевим контактом. Це страх больових відчуттів і занепокоєння з приводу цілісності швів в піхву.
Всі думки жінки займає дитина. Мамі здається, що її стан «вічного побоювання за дитину» абсолютно не підтримується чоловіком. Може сформуватися відчуття самотності, ізольованості. Крім того, молода мама боїться розбудити дитину, думаючи, що малюк ось-ось прокинеться і заплаче, навіть у тому випадку, якщо немовля спить окремо – в дитячій.
Після пологів жінка може відчувати себе непривабливою, що знижує її самооцінку, не сприяє відновленню сексуального бажання.
Одним з головних чинників, що знижують сексуальний потяг, є стомлення, з яким стикаються усі без винятку народили жінки. Втома часто народжує дратівливість.

Почуття, які може відчувати чоловік
Чоловік хоче задовольнити свої фізіологічні потреби в сексуальних контактах, але теж може відчувати страх, тому що боїться завдати дружині біль.
Часто чоловіки відчувають почуття ревнощів до немовляти. Якщо дружина не дозволяє брати участь у догляді за дитиною, то чоловік також може відчувати самотність, дефіцит тепла і ласки, які він звик отримувати від дружини.

Як вирішувати проблеми

Чи не затьмарюйте сімейні відносини взаємними докорами та образами. Дайте можливість батькові включитися у догляд за дитиною, надайте йому більше самостійності в цьому.

Намагайтеся частіше бути разом, крім загальних побутових справ і турбот з догляду за малюком, знайдіть щодня хоча б 10-15 хвилин, які ви можете присвятити один одному (наприклад, за вечерею). Дійсно люблячий чоловік ніколи не буде неволити жінку, схиляючи її до сексу після пологів, поки вона сама до цього не готова. А дійсно любляча жінка не буде вираховувати, скільки годин на тиждень спала вона і скільки – її чоловік, постарається зрозуміти всі його бажання і зможе доставити йому насолоду. До речі, пара, практикуюча орально-генітальні контакти може відновлювати їх вже в найближчий час після пологів.

Часто жінці після пологів хочеться не сексу, а ласки, і це цілком нормально. Жінка повинна відчувати любов чоловіка не тільки в ліжку, але і поза нею. Це необхідна складова стосунків. Чоловікові не треба соромитися проявляти своє ласкаве ставлення до дружини – наприклад, погладити її по голові або поцілувати в чоло або шию, так як це анітрохи не применшує його чоловічої гідності, а якраз навпаки – підвищує його в жіночих очах.

Пам’ятайте, що секс – це не послуга партнерові, а те, що потрібно вам обом, вашій родині, і настроюйтеся на те, щоб витягти з нього тільки позитивні емоції. Жінці важливо пам’ятати, що її нинішня фігура – це «витрати» величезної зробленої справи і що всі негативні зміни – явище тимчасове. Тому надайте вашому партнерові самому вирішувати, наскільки ви привабливі.

Розпочинати статеве життя після пологів потрібно так само, як після знайомства: поступово, потихеньку дізнаючись один одного. Багатьох жінок турбує можливість появи з грудей молока під час статевого акту. Діяти в такій ситуації необхідно не поспішаючи, зберігаючи при цьому деяке почуття гумору. Краще всього вибирати час через годину після годування дитини, тоді можливість появи молока з грудей найменша, але якщо цього все-таки не вдається уникнути, варто мати під рукою рушник, щоб ваше сексуальне спілкування не перервалося «на найцікавішому місці».

Після пологів жінці знову необхідні романтика і ніжність, а чоловікові – загравання і виражене словами бажання жінки. Подружжю дуже важливо розуміти, що народження дитини не означає того, що в їхньому житті більше немає місця закоханості. Більш того, закоханість між подружжям повинна культивуватися ними – це важливо не тільки для них самих, але і для малюка, який виросте і буде будувати своє сімейне життя за тією ж схемою, що і його батьки. Крім усього іншого, що люблять один одного щасливі батьки можуть дати дитині набагато більше, ніж батьки скривджені і постійно незадоволені один одним. Секс після пологів повертається не відразу, він може бути не настільки яскравим і темпераментним, як до вагітності, але значно більш глибоким, зворушливим і ніжним. Навіть самий ніжні? батько не захоче забувати про те, що мат! його дитини – це ще і його дружина. Пам’ятайте, що труднощі, які виникають зараз Е ваших взаєминах, переборні, м після народження дитини ваші подружні стосунки наповняться новим змістом. Потрібно сказати ще й про те, що багато жінок після пологів не мають жодних проблем з сексом – навіть, навпаки, говорять про те, що потяг до чоловіка стало сильніше і оргазм – яскравішим.

Контрацепція після пологів

Незважаючи на грудне вигодовування, вже через 1,5-2 місяці після пологів можливе відновлення роботи яєчників, в результаті якої відбудеться овуляція – вихід яйцеклітини з яєчника і може відбутися запліднення. Щоб застрахувати себе від небажаної вагітності, раціонально з моменту поновлення статевого життя використовувати засоби контрацепції.

Бар’єрні методи. Найчастіше використовують презервативи, діафрагми, шеечние ковпачки. Ці кошти не впливають на процес грудного вигодовування і на стан дитини.

Гормональна контрацепція. Годує, не можна використовувати комбіновані протизаплідні таблетки (КОК), які, можливо, вона використовувала до пологів. Заборонена екстрена контрацепція за допомогою гормональних таблеток, які містять велику кількість гестагенів (ПОС-ТІНОР). Можна використовувати міні-пілі, ін’єкційні контрацептиви (уколи), кошти, вживлюються під шкіру (всі перераховані засоби містять гестагени, які надходять в організм жінки в невеликих кількостях). У цьому випадку разом з материнським молоком дитина все ж таки отримує мінімальну кількість гормонів, але вони не мають жодного шкідливого впливу. Перераховані кошти не зменшують кількість молока – навіть, навпаки, збільшують його. Ці кошти можна використовувати з б-го тижня після пологів.

Внутрішньоматкові засоби (спіралі). Вони не впливають на утворення молока. Введення внутрішньоматкових засобів через б тижнів після пологів після відповідного обстеження – досить безпечна процедура.

Хірургічна стерилізація – перев’язка маткових труб. Найчастіше проводиться в ході операції кесаревого розтину. Рекомендується для жінок старше 35 років та / або при наявності двох і більше дітей.

Увага! Для підбору методу контрацепції необхідно звернутися до лікаря.