Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Чим небезпечна ерозія шийки матки

Чим небезпечна ерозія шийки матки.

Ерозія шийки матки – одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань. За статистикою , з ним стикається кожна друга жінка в світі. Але не всі про це підозрюють.

Чим же небезпечна прихована ерозія ?

Що таке ерозія шийки матки?

Ерозія шийки матки – це порушення цілісності слизової ( виразки ) навколо зовнішнього зіву шийки матки. При цьому слід зауважити , що медики розрізняють справжню ерозію і помилкову .

Справжня ерозія – це безпосередньо пошкоджену ділянку слизової , який з часом покривається циліндричним епітелієм , наповзає з шийки матки. Цей епітелій не тільки захоплює нові території , а й починає вростати в пошкоджену слизову , занурюючись вглиб шийки матки. Це і є помилкова ерозія .

У чому підступність помилкової ерозії ?

Підступність помилкової ерозії в тому , що на захоплених циліндричним епітелієм територіях з часом утворюються ерозійні залози , які постійно секретують , відторгаючи новоутворений плоский епітелій. В результаті виникають ще більш великі виразки , які іноді можуть кровоточити , а іноді ніяк себе не проявляти. Роками ситуація може розвиватися приховано . І все б нічого , але нелікована ерозія може переродитися в злоякісну пухлину. Не дарма ж гінекологи вважають ерозію шийки матки провокатором раку цього органу.

Чому у ерозії немає симптомів ?

Перехід між маткою і піхвою , який медики називають шийкою матки , практично позбавлений нервових закінчень. Саме тому патологічні процеси в цьому місці не дають відчуття болю. Ерозія шийки матки , дисплазія і навіть рак можуть роками ніяк не давати про себе знати. Найчастіше ерозію шийки матки виявляють випадково , під час профілактичного гінекологічного огляду . Не дивно , що медики наполягають на регулярних гінекологічних оглядах як мінімум два рази на рік.

Причини виникнення справжньої ерозії

Провокаторів розвитку ерозії шийки матки може бути декілька. Найчастіше це :

– травми , отримані під час пологів , інструментальних абортів або ж необережного статевого акту;

гормональний дисбаланс – зниження рівня естрогену в крові і різке підвищення естрадіолу і прогестерону також викликають розпушення маточного епітелію і утворення виразок на слизовій шийки матки , хронічні запальні процеси у піхву – бактеріальні інфекції ( хламідії , трихомонади , мікоплазма і уреоплазма ) і віруси ( папіломавірус або герпес ) можуть призвести до пошкодження клітин епітелію і викликати запальну реакцію на шийці матки.

Діагностика

Виявити ерозію можна під час профілактичного огляду на гінекологічному кріслі , проте оцінити глибину ушкоджень маточного епітелію можна тільки після лабораторних аналізів :

– аналіз крові на рівень гормонів дозволить виключити гормональний чинник у виникненні ерозії ;

– бактеріологічне та цитологічне дослідження дасть можливість виявити провокатора виникнення ерозії ;

– кольпоскопія дасть лікареві можливість детально вивчити глибину ураження епітелію і його структуру;

– біопсія (призначається в тому випадку , якщо є підозра на переродження епітельних клітин) – це дослідження покаже , з доброякісними або із злоякісними клітинами доведеться мати справу.

Лікування

Встановивши причину виникнення ерозії , лікар- гінеколог в першу чергу починає боротьбу з основним захворюванням (запаленням піхви , вірусом , гормональним дисбалансом ) . Так , якщо провокатором став гормональний дисбаланс , то гінеколог намагається привести гормональний фон жінки в норму за допомогою замісної гормональної терапії. Якщо винуватцем ерозії шийки матки стало запалення слизової – проводиться протизапальна терапія . З цією метою жінці призначають антибіотики , хімічні препарати у вигляді свічок або таблеток. Якщо ж причина у вірусах , то жінці призначають противірусні препарати і засоби, що посилюють імунітет. Проте всі ці зусилля не здатні повністю позбавити від ерозії. Особливо , якщо процес зайшов глибоко або вражена велика частина шийки матки. У таких випадках гінеколог вибирає один з хірургічних методів лікування. Це може бути електрокоагуляція , кріодіструкція , лазеротерапія або методи радіохвильової хірургії. Вибір методу залежить від ступеня вираженості ерозії та стану жінки.

http://lady.tsn.ua

Comments are closed.