Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Рік невдалих спроб зачати дитини – чи є ще надія?

Діти роблять нас безсмертними

Дивно часом, коли читаєш форуми і стрічки новин. Аборти, кидають дітей. А от коли люди хочуть, так часом не виходить. Кількість безплідних пар величезна. Особливо важко це переносять жінки. Адже нам так треба дбати. Так хочеться, щоб хтось сказав “мама”. Коли приходить чергова менструація, у жінки пригнічений стан.

Але, стоп, геть похмурі думки! Це – перший крок. Завжди пам’ятайте, що все можна змінити! Вір собі і природі!

Швидше за все, справа в чинниках, які знижують вірогідність зачаття, але не виключають його! Порушений гормональний фон, небагато, але погіршилася прохідність труб. Чоловік сидить сиднем на роботі і машині, та ще нервує і курить як паровоз. Трохи знижується якість сперми – рухливість сперматозоїдів або їх кількість. А як результат – рік немає дітей.

Перше. Треба розслабитися. Будь-яке нервове напруження, а особливо на тему того, що “у мене все не так як у людей”, веде зменшення ймовірності настання вагітності. Моя мама гінеколог розповідала, що максимальна кількість вагітних привозять діточок з відпочинку. Та й серед знайомих повно людей, які вже зневірилися завести дітей, потім поїхали або до моря, або в будинок відпочинку. Робити там було зовсім нічого, окрім як відпочивати і насолоджуватися товариством один одного. При цьому про дітей зовсім не думали. А в результаті якась симпатична ляля вийшла. Це перший народний рецепт.

Так, світ змінився, стало багато стресових факторів. Погіршилася екологія. Але і медицина пішла вперед!

Після року спроб зачати дитину, треба спокійно взяти чоловіка за руку і марширувати на лікаря. Треба знайти причину. Причин буває безліч. Вам проведуть комплексне обстеження. У жінки беруть багато аналізів, у чоловіків для початку тільки один – спермограмму. Найпростіші причини – інфекції, ендометріоз, дисфункція яєчників і ін. Це не вирок, а просто привід почати діяти. Цілком ймовірно, що лікування скоро дасть хороший результат.

За статистикою в половині випадків причина безпліддя в чоловіку. Але чоловіки не люблять досліджень, будучи упевненими з своєю винятковою мужності. Будьте поблажливі до дружину і забороніть собі фразу “Я не винна, вина в тобі”. НІХТО НЕ ВИНЕН! Ми просто хочемо зрозуміти, що нам робити далі?

Дай Бог, щоб так воно і було. Тоді пролікувати, пропийте вітаміни, посадіть чоловіка на протеїнову дієту. Визначте свої дні овуляції і не забувати спокушати чоловіка в цей момент. А потім хвилин 3-5 постійте в позі “берізка”. Дивишся, скоро на тесті з’являться довгоочікувані дві смужки.

Буває в 5-10% випадків, що справа серйозніша. Наприклад, повна непрохідність труб або генетична несумісність подружжя (мізерні частки відсотка). Але якщо ви повні рішучості мати дітей, то й тут вам немає перешкод. У складних випадках звертайтеся до центру репродукції. Виберете найкращий. Але бажано близько до будинку. Коли піде програма, їздити доведеться часто до певного часу. ЕКО – це зараз вже рядовий метод обзаведення діточками. Але не обов’язково відразу ЕКЗ. Можливо лікарі запропонують інший метод.

Надія є завжди. Але не треба тільки сподіватися. Треба діяти.