Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Що таке зачаття?

Ви – живете! І Вашій появі на світ сприяли двоє – тато і мама. Процес продовження роду не є чимось особливим для жителів землі, а навпаки бажаним і приємним. Дивує інше – диво зачаття. Якщо озирнутися навколо, можна зустріти сім’ї в яких дитина роілся заплановано, в інших, не тоді, коли планували, треті взагалі ще в очікуванні. Хоча вчені і намагаються вивести формулу чіткого зачаття, але до цього дня, воно відбувається в основному по волі випадку. Це не означає, що майбутні мами і тата не повинні докладати ніяких зусиль. Будь старання, в тому числі і зачаття дитини в один прекрасний день увінчається успіхом. Тільки, головне – чітко виконувати зовсім нескладні правила і мати уявлення про фізіологічному будові чоловіка і жінки.

Напевно, деякі представниці прекрасної статі, відчували і відчувають дуже сильні переживання, в очікуванні вагітності. Особливо, якщо докладаючи всіх зусиль, проходить місяць за місяцем, а результат все негативний,
Якщо виходити зі статистичних даних, ситуація з відсутністю вагітності в здорових сім’ях, вважається цілком нормальною.

Був помічений такий результат, що з 100 сімей:

60 могли зачати дитину вже в перші шість місяців;
80 могли зачати дитини протягом року;
90 могли зачати дитину в період від 1 до 2 років.

Але це не показник всіх можливостей в даній ситуації. Головне – мета, сильне бажання, виконання необхідних правил і … відбувається процес зачаття швидше, ніж Ви очікували.

Він + Вона = як відбувається зачаття.
Дивно, як мало треба для появи на світ таких милих, маленьких і улюблених хлопчиків і дівчаток. Всього лише, з’єднання двох клітин – однієї чоловічої – під назвою сперматозоїда, а інший жіночої – яйцеклітина. Якщо їх побачення відбулося, вони зустрілися і злилися в єдине ціле, на світ з’являється плодове яйце або зигота.
Поява на світ яйцеклітини відбувається в жіночому організмі щомісяця.

Існуючий в головному мозку гіпофіз, починає надавати гормональний вплив на яєчник і в ньому дозріває фолікул, всередині якого зростає яйцеклітина. На ріст фолікула впливають жіночі гормони естрогени виділяються стінками фолікула. Під їх впливом фолікул досягає «зрілості», у цей момент він нагадує за своїми розмірами вишню, і лопаючись, випускає на світ яйцеклітину. Цей процес відбувається в середині менструального циклу і називається овуляцією. Так починає свій шлях яйцеклітина, яка потрапляючи в маткові труби, за допомогою їх ворсинок дбайливо і впевнено рухається назустріч сперматозоїду. Її доступність до запліднення зберігається протягом 24 годин.

Що стосується сперматозоїдів, їх формування триває протягом 75 днів в яєчках (чоловічі статеві залози). І як тільки чоловік вступає в статевий контакт з жінкою, в її піхву надходить доза сперми, рівна 3-5 мілілітрам, з кількістю сперматозоїдів до 500 мільйонів. І тут починається боротьба, можна сказати атака для досягнення мети – яйцеклітини. Відразу, частина сперматозоїдів осідає всередині шийки матки, змішуючись з шеечной слизом. А далі, шлях сперматозоїда можна назвати «біг з перешкодами» на довгу дистанцію, по часу займає 2-2,5 години. Починаючи стартом – піхву, далі – шийка матки, потім порожнину матки і нарешті фініш – маткова труба. Але найцікавіше, що в яйцеклітину не так то просто потрапити, навколо неї є своєрідний бар’єр з клітин променистого вінця. Тому, доводиться діяти не одному, а більше 100 тис. сперматозоїдам, щоб відбулася довгоочікувана зустріч з яйцеклітиною, але з них тільки один отримає «перепустку».

У наступні 12 годин, після того, що сталося запліднення, із з’єднанням жіночого і чоловічого ядра настає той чарівний момент, який вчені мріють зняти – зародження життя або зачаття дитини. Частки секунди і на світ з’являється життя, нехай тільки ще у вигляді одноклітинного ембріона. По мірі його запліднення вона починає свій рух до порожнини матки. За час своєї подорожі, його клітини діляться. Через 12-ть днів ембріон вже остаточно «поселяється» в оболонці матки.

Плідний грунт і зачаття.
Щоб відбулося зачаття дитини, особливо здорового, треба не просто вступити в статевий контакт з коханим чоловіком, а уважно поставитися до свого організму і його підготовки до цього процесу. Для початку, дізнатися про свій стан здоров’я у таких лікарів, як гінеколог, стоматолог, терапевт. Обстеження відкриє очі на «проблемні місця» організму, що вимагають більш ретельного підходу і уваги.

Встановити для себе план здорового способу життя. Тобто, планування відпочинку, особливо на природі, здорового повноцінного сну. Психологи радять перейти на розмірений спосіб життя, наприклад зайнятися в’язанням, читанням дитячих книжок, слуханням класичної, органної музики. Раніше, жінки, в такий період займалися декоративно-прикладним мистецтвом (вишивали хрестиком, плели мережива, шили дитячі речі)

Також, не зайве, переглянути свій раціон харчування, адже для дозрівання яйцеклітини дуже важливі продукти містять вітамін С, Е, фолієву кислоту, йод та ін
Постаратися позбутися шкідливих звичок – куріння, вживання алкоголю, навіть в мінімальних дозах, переїдання, малорухливий спосіб життя, телевізор та ін
Виключити, по можливості, побутову хімію. Згадайте, наші бабусі мили посуд содою або гірчицею, чистили сковорідки піском, вижарівалі їх сіллю … Існує безліч народних екологічно-чистих способів утримувати своє житло і оточуючі нас предмети в чистоті і порядку без шкоди для здоров’я.

Приділити увагу своєму здоров’ю і виключити фармацевтичні засоби. Якщо так сталося, що Ви застудилися, найкраще – малина, калина, мед, лимони та інші природно-природні засоби.

Зачаття – процес, до якого прагнуть двоє і від них вимагається дійсно серйозний підхід та відповідальність, так як від цього залежить поява на світ здорового малюка, ще одного життя!

http://www.tvoybaby.org

Comments are closed.