Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як завагітніти?

Як завагітніти

Ви думаєте, що знаєте, як відбувається зачаття: чоловік зустрічає жінку, вони займаються коханням, а через 9 місяців народжується малюк! Але чи знаєте ви точно, звідки беруться сперматозоїди та яйцеклітини? Або як вони зустрічаються і створюють нове життя? Прочитайте про дивовижні біологічних процесах, що лежать в основі зачаття.
Що відбувається всередині жіночого тіла?

Вихід яйцеклітини.
Можливість завагітніти залежить від яєчників. Вони мають овальну форму, невеликий розмір і розташовані з боків від матки. У яєчниках знаходяться яйцеклітини, які формуються до народження жінки. У яєчниках кожної новонародженої дівчинки міститься до 450 тисяч яйцеклітин. Велика кількість яйцеклітин майже відразу ж гине. Кількість залишилися поступово скорочується в міру дорослішання дівчинки. За весь дітородний період з яєчників виходить близько 400 яйцеклітин. Цей процес починається з вашим першим менструальним циклом і закінчується з настанням менопаузи у віці 45-50 років.

Кожен місяць, зазвичай приблизно в середині менструального циклу, у яєчнику починають дозрівати від однієї до трьох яйцеклітин. Потім найбільш зріла яйцеклітина звільняється і швидко проникає в найближчу фаллопієвих труб через отвір у формі тюльпана. Від яєчників до матки ведуть дві фаллопієві труби, довжиною близько 10 см кожна. Цей вихід яйцеклітини називається овуляцією. Точний час овуляції залежить від тривалості вашого менструального циклу. При циклі в 28 днів овуляція відбувається в період між 12-им і п’ятнадцятим днями. Першим днем ​​нового циклу вважається перший день менструації. Тривалість вашого циклу, дозрівання яйцеклітин і час овуляції знаходяться під контролем різних гормонів, що діють разом. Прочитайте статтю про менструальний цикл, дізнайтеся більше про гормони. У середньому, яйцеклітина життєздатна і може бути запліднена протягом 12-24 годин після виходу з яєчника. Щоб відбулося зачаття, їй потрібно зустрітися зі сперматозоїдом якомога швидше. Якщо Ваша яйцеклітина зможе зустрітися зі здоровим сперматозоїдом на шляху до матки, вони можуть з’єднатися і почати створювати нове життя. Коли цього не трапляється, яйцеклітина руйнується в матці. Якщо зачаття не відбулося, яєчник припиняє виробляти гормони естроген і прогестерон, які підтримують вагітність. Слідом за падінням рівня цих гормонів, потовщена вистилання стінок матки відторгається від стінок і виходить назовні разом із зруйнованою яйцеклітиною під час менструації.
Що відбувається всередині чоловічого тіла?

Шлях сперматозоїда.
У той час як в тілі жінки протягом місяця неспішно дозріває єдина яйцеклітина, в тілі чоловіка майже безперервно утворюються мільйони мікроскопічних сперматозоїдів. Єдиною метою існування сперматозоїда є прагнення вперед і проникнення в яйцеклітину. Якщо жінки вже народжуються з необхідною кількістю яйцеклітин на все життя, то в чоловічому організмі сперма починає вироблятися лише з настанням статевого дозрівання. На весь процес створення сперматозоїда потрібно від 64 до 72 днів. Враховуючи той факт, що сперматозоїд живе в тілі чоловіка в середньому всього кілька тижнів, а з кожною еякуляцією виділяється близько 300 мільйонів сперматозоїдів, можна уявити собі, наскільки інтенсивно працює фабрика сперми в організмі чоловіка.

За вироблення сперми відповідає чоловічий гормон тестостерон.

Сперма утворюється в яєчках. Вони являють собою дві залози, які знаходяться в мошонці під статевим членом. Яєчка розташовані зовні, так як вони дуже чутливі до температури. Для вироблення здорової сперми температура яєчок має бути приблизно на 4 градуси нижче нормальної температури тіла. Новий сперматозоїд зберігається в спіральної трубочці довжиною близько 12 м, яка називається придаток яєчка або епідідіміса. Перед еякуляцією сперматозоїд рухається вгору і змішується з рідкою частиною сперми.

Незважаючи на те, що в процесі еякуляції виділяється величезна кількість сперматозоїдів, тільки один з них здатний запліднити яйцеклітину. Стать майбутньої дитини залежить від типу сперматозоїда, який першим проникне в яйцеклітину. Якщо це буде сперматозоїд з X-хромосомою, народиться дівчинка, якщо з Y-хромосомою – хлопчик. Існує багато міфів, як зачати хлопчика або дівчинку. Деякі з них мають під собою наукові підстави, але в цілому стать дитини визначається випадково.
Що відбувається під час сексу
Окрім задоволення ваші тіла відчувають напругу, яка в кінці знімається оргазмом. Цей диво приємний процес також має важливу біологічну функцію. У чоловіків під час оргазму відбувається викид насіння в піхву. Сперма рухається до шийки матки з приблизною швидкістю 18 км / ч. Еякуляція дає сперматозоїду хороший старт на шляху до яйцеклітини. Але і жіночий оргазм теж має велике значення для зачаття. Деякі дослідження довели, що хвилеподібні скорочення, допомагають сперматозоїду просунутися далі в шийку матки. Тому розслабтеся і отримаєте максимальне задоволення. Це тільки збільшить ваші шанси зачати дитину.

Багато пар цікавляться, чи існують спеціальні пози для зачаття. Точно не відомо, однак, деякі фахівці стверджують, що оптимальними позами є:

місіонерська позиція, коли чоловік зверху,
колінно-ліктьова, коли чоловік знаходиться позаду жінки.

Обидві ці пози сприяють кращому проникненню. Найголовніше – це займатися коханням із задоволенням і досить часто, щоб життєздатні сперматозоїди були присутні в репродуктивній системі жінки в період овуляції. Не у всіх жінок овуляція відбувається в середині менструального циклу або в один і той же період в кожному циклі. Тому, щоб підвищити шанси на успіх, займайтеся любов’ю, принаймні, через день.
Ви розслабляєтеся, а сперматозоїд починає діяти
Тому схрестіть пальці і сподівайтеся на щасливе зачаття. Деякі експерти радять жінці лежати після статевого акту на спині з подушкою під сідницями не менше 20-30 хвилин, щоб під впливом сили тяжіння сперма просунулася до місця оплодотворенія.Пока ви і ваша друга половина відпочиваєте в обіймах один одного, у ваших тілах відбувається величезна робота . Мільйони сперматозоїдів почали пошук вашої яйцеклітини. Ця подорож не з легких. На своєму шляху сперматозоїд може зустріти кілька перешкод:

Кислотність піхви. Вона може бути згубна для сперми.
Шийкова слиз. Вона може бути непереборною перешкодою, виключаючи пару днів, коли ви найбільш здатні до зачаття. У цей період слиз чарівним чином змінює свою консистенцію і дозволяє декільком найсильнішим «плавцям» рухатися далі.

Попереду сперматозоїда ще довгий шлях. Йому доведеться подолати майже 18 см від шийки через матку до фаллопієвих труб. Уявіть, що це за подорож, якщо він рухається з приблизною швидкістю 2,5 см кожні 15 хвилин. Найшвидші можуть досягти яйцеклітини за 45 хвилин. У неквапливих може піти до 12 годин. Якщо сперматозоїд відразу не зустрічається з яйцеклітиною в фаллопієвій трубі, він може там перебувати від 12 до 24 годин. Якщо овуляція відбудеться в цей період, у вас є шанс завагітніти.

Сперматозоїди гинуть в таких кількостях, що тільки кілька десятків наближаються до яйцеклітини. Деякі потрапляють у пастку, губляться, прямуючи до іншої фаллопієвої труби, або гинуть в дорозі. Але і для щасливчиків, що опинилися поряд з яйцеклітиною, гонка не завершена. Вони повинні старанно працювати, щоб проникнути через оболонку всередину яйцеклітини раніше за інших. Коли самий завзятий сперматозоїд проривається всередину, яйцеклітина миттєво змінюється таким чином, що інші вже не можуть в неї проникнути. Щось схоже на захисний шар починає оберігати яйцеклітину від інших сперматозоїдів, коли перший вже знаходиться всередині.
Початок справжніх чудес
Яйцеклітина буде запліднена протягом 24 годин з моменту її виходу. Генетичний матеріал сперматозоїда змішується з генетичним матеріалом яйцеклітини. Утворюється нова клітина, яка починає стрімко ділитися. Фактично ви не вагітні до того моменту, поки цей згусток клітин, цей ембріон, не здолає залишок шляху по фаллопієвій трубі до матки і не прикріпиться до її стінки.

У тому випадку, якщо ембріон закріплюється не в матці, а, наприклад, в фаллопієвій трубі, розвивається позаматкова вагітність. Позаматкова вагітність нежиттєздатна. Ембріон видаляється хірургічним шляхом, щоб уникнути розриву фаллопієвій труби. Фінальний відрізок шляху від фаллопієвій труби до матки може зайняти ще близько 6 днів. Але до того моменту, коли у вас відбудеться затримка менструації і ви запідозрите можливу вагітність, пройде ще пара тижнів. Якщо у вас буде затримка, або ви звернете увагу на інші ознаки вагітності, ви можете використовувати домашній тест на вагітність, щоб розвіяти свої сумніви. Якщо зачаття відбулося, прийміть вітання – ви на початку нового дивного подорожі!

http://www.babycenter.ru

Comments are closed.