Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Як зачати і народити здорову дитину?

Як зачати і народити здорову дитину?

Ще до зачаття дитини важливо пройти підготовку до вагітності. Багато молоді подружні пари нехтують цим правилом і вважають, що планування сім’ї не настільки значуща процедура, природа головніший, і вона допоможе. Але на жаль, це помилкова думка, природа не в змозі впоратися з деякими несприятливими наслідками стресів і навантажень, які впливають на майбутню дитину. Особливо це відноситися до жителів мегаполісів. Проживання у великих містах призводить до постійних стресів, гіподинамії, перевантажень серцево-судинної і нервової системи, незбалансованого харчування. А ці фактори позначаються не тільки на здоров’я дорослої людини, але і на його потомство.

Сучасний ритм життя часто не дозволяє належним чином ставитися до свого здоров’я. Багато не звертають уваги на нездужання до тих пір, поки воно не ставати зовсім очевидним. А це знак того, що в собі ми «носимо», у прихованій чи хронічній формі, багато захворювань, які в подальшому вплинуть на здоров’я дитини.

Обстеження до вагітності

З вищесказаного можна зробити висновки, що ще до планування вагітності важливо усунути всілякі фактори ризику для майбутньої дитини, і це стосується не тільки майбутньої мами, але і потенційного батька.

Щоб зачаття і вагітність протікали належним чином, без будь-яких ускладнень важливо пройти медичне обстеження.

Першим лікарем, до якого повинна звернутися жінка – це гінеколог, і бажано, щоб це був лікар, у якого ви спостерігаєтеся постійно. Гінеколог зможе розповісти про можливі проблеми із зачаттям, або вагітністю, спираючись на дані оглядів. Якщо ви розкажіть докторові, що плануєте завести дитину, вам запропонують відвідати кабінет планування сім’ї. Туди необхідно прейті разом з майбутнім татом, щоб прослухати лекції та заповнити необхідні анкети. Це допоможе оцінити стан здоров’я і спадкові чинники майбутніх батьків.

У деяких випадках знадобиться консультації інших фахівців: окуліста, кардіолога, невропатолога, терапевта.

Ще одним додатковим обстеженням в наш час, є ультразвукове обстеження (УЗД), його найкраще проходити після менструації (у першій фазі менструального циклу).

Спосіб життя при вагітності

У планування вагітності входить не тільки різні обстеження для виявлення групи ризику, але необхідно провести профілактику для їх виключення. Це потрібно почати робити як мінімум за 2 місяці до передбачуваного зачаття.

На цей час варто постаратися уникати нервових стресів, фізичних перевтоми, застерегти себе від можливих простудних або інших випадкових захворювань. Варто відмовитися від куріння і алкоголю, лікарських препаратів.

Включіть в свій раціон більше фруктів і овочів, звертайте увагу на продукти багаті білком (риба, м’ясо) і кальцієм (сир, кисломолочні продукти).

Що стосується шкідливих продуктів: солодкого, борошняних страв, кава, газовані напої, солоності, копченості, то їх потрібно звести до мінімуму. Такі продукти сприяю набору ваги, а зайва вага несприятливо позначається на вагітності.

Відмінно підготувати себе до вагітності та пологах допоможуть спеціальні комплекси вправ і процедур. Якщо є у вашому місті басейн, то варто зайнятися плаванням. Зараз існує безліч різних груп для заняття аквааеробікою, яка допоможуть підготувати різні групи м’язів (спини, живота, таза) до майбутньої вагітності. А ось, що стосується відкритих водойм, то ризикувати не варто, в більшості з них є ризик підхопити інфекцію.

Підіб’ємо підсумки

Щоб зачаття і вагітність проходили добре, і в майбутньому ваша дитина народилася здоровою, дотримуйтесь розумну обережність. Почніть правильно харчуватися, поєднуйте активність з відпочинком, налаштуйтеся на позитивний лад, проконсультуйтеся з необхідними фахівцями, і тоді вашому майбутньому потомству нічого не загрожує.

http://www.medbulvar.ru

Comments are closed.