Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Дев’ять видів поз пологів

Дев’ять видів поз пологів.
Класична поза в пологових будинках – лежачи на спині – дуже зручна для лікарів: весь самий процес добре видно і лікареві не приходиться згинатися в три погибелі щоб дізнатися, як саме і на скільки розкрита шийка матки і як саме проходить дитя по родових шляхах. Та саме така поза є найболючішою для мами і малюка. Річ в тому , що родові шляхи трішки при підняті вперед і малюкові приходиться рухатися вверх, щоб вибратися на світ, коли мама лежить на спині. Деякі з вертикальних поз добре займати в самому початку схваток, інші підійдуть коли почнуться потуги.
«1 мій друг стіл.»
Станьте і зіпріться руками на стіл, розслабивши поясницю, таз і бедра. В такому положенні дитя легко просуватиметься по родовим шляхам. Знижуються больові відчуття в області спини. А чоловіку, якщо він є поряд, зручно робити масаж поясниці. Таке положення ідеально підходить для початку схваток, воно підготовить шийку матки до відкриття.
«2 штовхання стіни.»
Упріться долонями в стіну і починайте її від себе відштовхувати. Напружуючи руки не забувайте розслабити поясницю і м’язи тазового дна. Ця поза добре знімає напруження з м’язів спини і тазового дна. Підходить для початку родів.
«3 призначена для матки.»
Вклякніть на коліна, розставивши їх. Полегеньку опускаючи сідниці на підлогу між п’ятками. Якщо таке положення буде для вас не зручним, то підкладіть пару подушок під сідниці і бедра. Така поза знімає напруження в паху, розслабляє м’язи тазового дна і спини, також розширює тазовий прохід. Підходить для першого періоду пологів.
«4 мій м’ячик.»
Сядьте на родільний стільчик, або на м’яч. Завдяки цій позі послаблюються больові відчуття, оскільки зменшується тиск на позвоночник. Таку позу пропонують в період розкриття шийки матки. Сидячи на м’ячі можна робити кругові рухи бедрами. Це допоможе зняти напруження з м’язів спини, замітно прискорюється розкриття. У вас немає м’яча. З таким успіхом можна сісти чоловіку на широко розведені коліна.
«5 кішка.»
Станьте на дві ноги і руки немов кішка. Розведіть ноги, розслабтеся, опустіть верхню частину тіла на подушку або на м’яч. Можна стояти на колінах і опиратися на випрямлені руки. Слідкуючи затим, щоби ваші плечі буди вище сідниць, тоді сила тяжіння допоможе дитині швидше просуватися до виходу. Якщо вам не зручно то змініть трішки позу. Поставте одну ногу на ступню, зігнувши її в коліні. Порухайте тазом вперед і назад. Зазвичай таку позу використовують коли в перехідному періоді пологів, коли жінка що народжує уже відчуває позиви до потуг. Послаблюються болі в спині, так як матка не давить на позвоночник. Зменшується вірогідність розривів, головка дуже м’яко тисне на проміжності, потроху розтискаючи тканину.
«6 вага.»
Стоячи обличчям до чоловіка, зіпріться на нього. Також можна повисіти у нього на шиї. Коліна зігніть і розведіть в сторони. Попробуйте, може вам буде зручніше стояти спиною до чоловіка, коли він підтримуватиме вас попід пахи. В таких позах знімається напруження з м’язів спини. Шийка матки в такому випадку розкривається якомога швидше, так як головка дитини сильно тисне на неї з середини. Під дією сили тяжіння дитина активніше просувається вперед.
«7 навприсідки.»
Попросіть чоловіка, щоб він сів за вами на край стільця і розвів ваші коліна так, щоб вони з’явилися у вас під пахами. Ви можете спиратися руками чи передпліччям об його бедра. Зручно також сісти навприсідки разом з чоловіком один навпроти одного. Візьміться за руки, опустіть стопи на підлогу і потягніть один одного за кисті рук, злегка віткидуючись корпусом назад. Ваші родові шляхи максимально розширюються і дитина при цьому швидко проходить по них до виходу. Легше тужитися. Акушерці буде зручно слідкувати за пологами. Така поза добре підходить при болях при болях в спині і при народженні дуже великого малюка.
«8 космонавт.»
Сядьте на ліжко або на стіл на якому ви народжуватимете в позу космонавта: ноги зігніть в колінах, плечима спирайтеся на спинку ліжка або подушку, стопами упирайтеся у матрац. В інтервалах між потугами відпочивайте, відкинувшись на зад. Вам зручно відпочивати між схватками, а акушерці зручно спостерігати за родами. Як тільки почнеться схватка, опустіть підборіддя до грудей, і обхопіть свої бедра знизу.
«9 на колінах.»
Ви стоїте на колінах, спираючись на плече чоловіка однією рукою, а іншою на плече акушерки. Коліна широко розведені. Можна нагнутися вперед, зберігаючи спину прямою, таким чином полегшуються потуги. Оскільки вас підтримують з обох сторін, ви менше змучитесь. Проміжності захищені від розривів: центр тяжіння трішки зміщений і головка дуже м’яко проходить по родових шляхах.