Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Запори після пологів

Запори після пологів

Часто під час вагітності жінки страждають від різних розладів кишечника, особливо запорів, які при народженні дитини зазвичай зникають. Але буває й так, що запори після пологів не проходять.
Чому це відбувається?
У перші місяці після пологів це може бути пов’язано з тиском матки на кишечник, яка повернеться до своїх звичайних розмірів тільки через 6-8 тижнів. Причиною можуть бути розтягнуті і ослаблені м’язи черевного преса і промежини, зміщення кишечника через вагітність (потрібен час, щоб він повернувся на своє місце), порушення перистальтики, неправильне харчування, подовжений товстий кишечник. Також запори після пологів можуть виникати через болі під час напруження, пов’язаної з гемороєм, швами від кесаревого розтину, епізіотомії, розривів, або психологічного напруження.
Як лікувати?
Для початку потрібно зрозуміти, який формою запору ви страждаєте, оскільки від цього буде залежати ефективність лікування. Це може бути атонічний тип – коли м’язи кишечника ослаблені (кал схожий на циліндр, спочатку великий і щільний, потім більш маленький і рідкий, можливо зі слизом або кров’ю), або спастичний (в основному схожий на овечий кал, маленькими кулястими грудками) – коли м’язи, навпаки, затиснуті. З’ясувавши, який у вас тип, можна братися за лікування.
Лікування закрепів після пологів може бути дієтичним, психотерапевтичним або медикаментозним. Якщо ви годуєте грудьми, то підбирати дієту буде потрібно з урахуванням можливих алергічних реакцій дитини, а прийом медикаментозних препаратів в основному буде заборонений.
Вам на допомогу прийдуть:
1. каші (гречка, перловка, пшенка, вівсянка), мюслі, овочі (морква, гарбуз, буряк, шпинат, кабачок, листовий салат, брокколі), рослинні масла, фрукти (абрикоси, яблука, черешня, диня), компоти з сухофруктів , кисломолочні продукти;
2. різні трав’яні збори, відвари ягід (обов’язково порадитися з лікарем, можливі алергічні реакції);
3. спорт (йога, пілатес, аква-аеробіка, калланетика, стречінг);
4. різні способи розслаблення (ароматерапія, приємну музику, розслаблююча ванна і т.д.).

Однак у кожному разі самостійно лікувати запори після пологів не можна. Обов’язково порадьтеся з лікарем.
І пам’ятайте, при тривалому і частому прийомі різних проносних засобів, у вас може розвинутися звикання, що не тільки не призведе до поліпшення, а й посилить ситуацію.

 

 

http://www.baby.ru

Comments are closed.