Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Пологи без болю

ПОЛОГИ БЕЗ БОЛЮ

У майбутніх мам є багато ефективних способів полегшити родовий біль без допомоги медикаментів

Гормони радості і задоволення

Уявлення, що пологи – болісний процес, неймовірно стійко, і зазвичай ніхто не сумнівається, що може бути інакше. Часто вся надія покладається на сучасну медицину, озброєну великою кількістю знеболюючих препаратів. Здавалося б, прощайте, біль і страх, коли існує стільки способів позбавити жінку від фізичних страждань під час пологів. На жаль, все не так просто. У медикаментозного знеболення є безліч негативних наслідків для мами і малюка. Ось чому в рекомендаціях Всесвітньої організації охорони здоров’я сказано, що під час пологів слід уникати застосування болезаспокійливих і анестезуючих препаратів без строгих медичних свідчень. Так невже жінка, що народжує приречена на неминучі страждання? Зовсім ні.

Виявляється, природа забезпечила нас необхідними для пологів знеболюючими засобами. Організм жінки виділяє під час пологів велика кількість гормонів радості і задоволення – ендорфінів, які здатні знижувати неприємні фізичні відчуття, допомагають розслабитися, рятують від болю і дарують почуття емоційного підйому.

Однак механізм вироблення ендорфінів дуже крихкий, він залежить від загального емоційного стану жінки в процесі пологів. Наприклад, почуття неспокою або застосування медикаментів може пригнічувати вироблення цього природного знеболюючого.

Фізіологічний сенс будь-якого болю полягає в тому, щоб дати організму інформацію про порушення природних процесів. Пологи самі по собі не є чимось руйнівним для організму матері, це абсолютно природний процес. Звичайно, вашій матці необхідно проробити величезну роботу, інтенсивно скорочуючись протягом багатьох годин. Але якщо ви думаєте, що родовий біль виникає безпосередньо через цих скорочень, то помиляєтеся. М’язи матки мають дуже небагато больових рецепторів. Найчастіше почуття болю виникає в м’язах, що оточують матку, і локалізується в області низу живота або попереку. Реальною причиною родового болю є м’язова напруга, що заважає нормальним фізіологічним змінам, що відбуваються в організмі під час пологів. Ви не в силах управляти скороченнями матки, але зате маєте можливість контролювати навколишні її м’язи – свідомо розслабляти їх. Цей простий прийом здатний позбавити вас від больових відчуттів.

Розслабляємо тіло і свідомість.

Якщо ви відчуваєте страх перед пологами, тривогу і занепокоєння, м’язова напруга зростає. З’являється замкнуте коло: страх викликає напругу м’язів, напруга викликає біль, біль викликає страх. Щоб позбутися болю, потрібно навчитися розслаблятися. Але весь секрет у тому, що розслаблення м’язів вашого тіла неможливо без розслабленого стану вашої свідомості.

Будь техніка розслаблення починається з вибору підходящого місця і створення особливої ​​атмосфери. Те ж саме справедливо по відношенню до пологів. Постарайтеся заздалегідь визначитися з місцем пологів, відвідати його, познайомитися з лікарем, щоб мати реальне уявлення про те, де і з ким вам належить народжувати. Тоді ви будете почувати себе спокійніше і впевненіше.

Потренуйтеся в мистецтві розслаблення, наприклад, так: покладіть перед собою велику подушку, встаньте на коліна, максимально широко, але не допускаючи хворобливих відчуттів, розведіть коліна в сторони, зіпріться на подушку грудьми, поклавши під голову руки, повільно і глибоко вдихніть, розслабляючись на видиху. По черзі концентруйте увагу на розслабленні різних частин тіла, обличчя, шиї, плечей, спини, живота, рук і ніг. Подумки говорите собі приблизно наступне: “Моє тіло абсолютно розслаблено, воно легке і невагоме і нібито розчинилося в просторі. Мені спокійно і радісно.” Тоді і при пологах вашу свідомість і тіло легше ввійдуть у потрібний стан. Для посилення ефекту розслаблення можна використовувати спокійну музику, приглушене світло, аромати ефірних олій – лаванди, меліси або розмарину (якщо ви заздалегідь познайомитеся з лікарем, який буде приймати у вас пологи, то ефірні масла і маленький магнітофон, можливо, вдасться взяти з собою в передпологову палату).

Гра уяви і музика хвиль.

Вода – найефективніший спосіб зняття болю в пологах. Ми говоримо зараз не про водні пологах, а тільки про те, що під час сутичок вода допомагає розслабитися: адже коли вагітна занурюється у воду, вона майже не відчуває свого тіла, так як вода підтримує її кістки і м’язи, а це вивільняє енергію для роботи матки. Якщо ви проводите першу частину пологів вдома, то можете при сильних переймах занурюватися в теплу ванну: вода “обманює” механізм сприйняття болю, а занурення діє як постійний масаж усього тіла (знадобилися б тисячі пальців, щоб натиснути на всі рецептори на поверхні тіла, які стимулюються при зануренні у ванну). У деяких пологових будинках дозволяють приймати душ – скористайтеся цим, щоб зняти напругу.

Взагалі головне завдання в пологах – розкритися. Це має на увазі не тільки розкриття матки, але і “відкритий стан душі” – довіра до всього що відбувається і любов до своєї дитини. Покличте на допомогу уяву, уявіть, що ваша промежину розкривається подібно бутону квітки, з серцевини якого з’являється ваш малюк. Довіртеся почуттю, що це красиво і легко. Культивуйте позитивне ставлення до пологів, наприклад, за допомогою такого настрою: “Я довіряю своєму тілу легко і без болю народити малюка”. Пам’ятайте, що переживання дитини в пологах набагато сильніше, ніж ваші. Якщо в якийсь момент ви відчули безвихідність і відчай, значить ті ж почуття, але набагато сильніше, переживає ваш малюк. Постарайтеся в цей складний момент підбадьорити його, а не вважати джерелом своїх мук. Уявіть малюка сильним, здоровим, поговоріть з ним, покличте швидше народитися. Іноді цей простий спосіб полегшує неприємні відчуття, дає нові сили для продовження пологів.

Якщо ви готові віддатися волі фантазії, спробуйте вправу “упакують свій біль”: уявіть біль великим клубком солодкої вати і скачайте її в маленький клубочок; загорніть його в папір, прив’яжіть до повітряній кульці і уявіть, як біль відлітає від вас на ньому далеко-далеко .

Вся справа в правильній позі.

У рекомендаціях ВООЗ сказано, що кожна жінка повинна вільно вирішувати, яке положення їй прийняти під час пологів. Вдало обрана поза знімає велику частину хворобливих відчуттів.

Більшість жінок воліють під час сутичок ходити, сидіти навпочіпки або стояти, спершись на спинку ліжка, стіл або підвіконня.
Можна здійснювати погойдують рухи стегнами, немов пританцьовуючи. Такий танець сприяє розслабленню промежини, знімає неприємні відчуття, допомагає розкриттю шийки матки.
Можливо, ідеальною для вас виявиться поза “рачки” або сидячи на стільці з широко розведеними ногами.
Якщо ви втомилися і вирішили прилягти, найкраща поза – лежачи на боці з подушками під грудьми і між ніг.
Змініть ставлення до болю.

Постарайтеся переглянути своє ставлення до родової болі. Поставтеся до неї не як до неминучого випробування, а як до хорошого порадника. Адже саме чувсв болю підкаже вам, коли потрібно розслабитися, поміняти положення, щоб знайти максимально зручну позу проходження дитини по родових шляхах.

Для того, щоб правильно реагувати на больові сигнали і вміти з ними справлятися, потрібні знання про перебіг пологів, про характер родових переживань, про можливі варіанти поведінки. Найефективніший спосіб підготовки – спеціальні заняття для вагітних жінок та їхніх чоловіків. Ви підготуєте себе до майбутніх фізичним і психологічним навантаженням, вивчіть прийоми розслаблення і природного знеболювання. А головне – повірите в можливість народити без страждань.

http://www.bereg.ru/deti/aist/rod.shtml

Comments are closed.