Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Пологи без страху

Турбуєтеся про майбутні пологи? Прості способи допоможуть впоратися з хвилюванням.

Спосіб 1

Лякає невідомість. Чим більше ви дізнаєтеся, як пологи починаються, проходять і якими відчуттями супроводжуються, тим впевненіше будете себе почувати. На щастя, зараз немає недоліку в спеціальній літературі. Наприклад, можна почитати «Пологи без страху» Грентлі Дік-Ріда або «Готуємося до пологів» Вільяма і Марти Сірс.

Найповнішу інформацію ви отримаєте на курсах з підготовки до пологів. На заняттях майбутнім мамам і татам розповідають про психологічних і фізіологічних особливостях вагітності, про етапи і біомеханіки пологової діяльності. При бажанні ви зможете подивитися відеозаписи реальних пологів, щоб отримати наочне уявлення, як вони проходять.

Спосіб 2

Найчастіше страх перед пологами пов’язаний зі страхом перед болем. Майбутні мами настільки бояться родової болю, що заздалегідь просять лікаря зробити їм знеболення. Проте вони забувають, що це неминуча складова пологів. Навіть більше – ваш головний союзник в процесі пологів. Адже по інтенсивності болю можна зрозуміти, на якому етапі знаходиться родова діяльність. Чим сутички сильніше, а перерви між ними коротше, тим ближче момент появи малюка на світ.

Головне завдання під час вагітності – налаштуватися, що під час пологів не треба боротися з болем, а прийняти її, пережити сутички, щоб заощадити сили для потуг. На курсах з підготовки до пологів вас навчать правильному диханню, методам релаксації і роботі з голосом.

Організований звук дуже ефективний для полегшення родового болю і гармонізації пологової діяльності. Зате нестямні крики, так само як і мовчання зі стиснутими зубами, навпаки, заважають розкриттю шийки матки і забирають багато сил у породіллі.

Спосіб 3

Ви будете почувати себе набагато спокійніше, якщо заздалегідь вирішите, в якому пологовому будинку хочете народжувати. Поїдьте туди, подивіться, які умови пропонуються, який підхід до ведення пологів практикується. Можливо, вам захочеться приїхати не один раз, щоб звикнути до обстановки. Ідеальний варіант – завчасно вибрати лікаря, який прийматиме пологи. Обговоріть з ним усі подробиці, висловіть свої побажання, задайте питання, що цікавлять.

Спосіб 4

Якщо ви боїтеся, що пологи почнуться раніше терміну, тримайте напоготові «тривожний валізка», який знадобиться в пологовому будинку (список необхідних речей можете попросити у породіллю подруги або у лікаря). Не забудьте про документи: паспорт, обмінна карта, родовий сертифікат, контракт з пологовим будинком (якщо є).

Вирішіть, на чому будете добиратися: чи буде потрібно викликати «швидку» чи в будь-який час вас зможе відвезти чоловік. Щоб не потрапити в пробку, потрібно продумати шляхи об’їзду. Будьте морально готові до нестандартних ситуацій. Наприклад, у вас можуть відійти води або початися перейми в громадському місці. У цьому немає нічого страшного, тому що до самих пологів пройде ще кілька годин, особливо якщо вам має народжувати вперше.

У будь-якому випадку Ви встигнете дістатися до будинку або дочекатися, поки за вами хтось приїде. Головне в такій ситуації – не панікувати. Подбайте про те, щоб на рахунку мобільного телефону завжди було достатньо коштів.

Спосіб 5

Майбутній мамі легше справитися з хвилюванням і страхами, якщо її підтримують близькі люди і перш за все чоловік. Заздалегідь обговоріть, який саме допомоги від чоловіка ви чекаєте під час пологів: привести в роддом, полегшувати сутички масажем спини або допомагати аж до народження малюка, та ще й перерізати пуповину.

Яка б роль ні відводилася майбутньому татові, краще, якщо курси для вагітних ви будете відвідувати разом з ним. Тоді чоловік виявиться у всеозброєнні і зможе зорієнтуватися в будь-яких ситуаціях. Якщо плануєте народжувати разом, то підготовка тата просто обов’язкова. Слід заздалегідь з’ясувати, чи пустять чоловіка на пологи, і в разі потреби, укласти контракт з пологовим будинком.

Не забувайте, що навіть улюблений чоловік не вміє читати ваші думки. Тому не соромтеся говорити про свої переживання і страхи, просити у нього підтримки.

Спосіб 6

Думки матеріальні. Значить, настрій на пологи повинен бути тільки позитивним. Спілкуйтеся з народили подругами і не дозволяйте нікому розповідати вам страшні історії про пологи і «нестерпного болю» (особливо люблять лякати представниці старшого покоління, що отримали негативний досвід у радянських пологових будинках).

Можна в подробицях уявляти собі, який гарний і здоровий малюк скоро у вас з’явиться, як ви зможете притискати його до себе, цілувати і годувати грудьми. Отримати позитивні емоції і знайти позитивний настрій допоможе арт-терапія і різні методи творчого самовираження (під час вагітності у жінок часто підвищується творча активність).

У багатьох школах для вагітних є майстерні по рукоділлю, заняття співом, студії малювання, ліплення і т.д. Популярними стають майстер-класи з різних хобі: від вишивання і в’язання до декупажу та скрапбукінгу.

Гармонію можна знайти в медитації, молитві. Якщо страхи стали нав’язливими і ви не справляєтеся з ними самостійно, не соромтеся звернутися до психолога.

Спосіб 7

Пологи – процес природний. Поки ви ходите до лікаря, здаєте необхідні аналізи, відвідуєте курси для майбутніх мам, стежте за харчуванням, ваш організм сам готується до пологів.

Істотні зміни в ендокринній, кровоносної, серцево-судинної, кістково-м’язової системах забезпечують природний родовий процес. Розм’якшуються з’єднання між кістками тазу, родові шляхи стають більш еластичними, серце і легені підготовлені до підвищеного навантаження і посиленому споживанню кисню під час пологів, ендорфіни полегшують біль і допомагають малюкові пережити родовий стрес.

Але найбільше змін відбувається в центральній нервовій системі, особливо в головному мозку. Процес пологів управляється глибинними структурами. Тому до моменту пологів важливо відкинути всі зайві думки, турботи, переживання і повністю довіритися своєму організму, в якому закладений досконалий родової механізм.

http://deti.mail.ru/beremennosty_i_rody/rody/poleznaja_informacija/semy_pravil_rody_bez_straha/?page=2

Comments are closed.