Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Пологи у воді: «за» і «проти»

Пологи у воді: «за» і «проти».

Пологи у воді відрізняються від традиційних тим, що породілля періодично занурюється у ванну, джакузі або басейн з теплою водою. І обов’язково знаходиться у воді в сам момент пологів, щоб дитина вийшов не в повітряне, а у водне середовище.

вода

Безсумнівно, є позитивні і негативні моменти таких пологів. І ти будеш добре підготовлена, якщо ознайомишся з усіма аргументами.

«За»

Вода благотворно впливає на жіночий організм в момент сутичок, полегшує біль. Коли породілля знаходиться в глибокому басейні, вона майже не відчуває свого тіла, так як вода підтримує її. М’язи стегон, спини, живота і родових шляхів розслабляються.

Занурення діє як постійний масаж всього тіла, стимулюючий рецептори шкіри. У результаті такого впливу нервова система завантажується приємними відчуттями і перекриває шлях больовим сигналам.

Вода робить піхву більш пружним, що зменшує ризик розривів.

Зручно брати будь-які пози, тому можна підібрати таку, в якій сутички заподіють найменший дискомфорт.

У воді знижується високий кров’яний тиск, викликаний занепокоєнням. Легше концентруватися на процесі народження, «відсунувши» всі занепокоєння і страхи на задній план.

За описами породіль, у воді багатьом подобалося відчуття чистоти. З дитину відразу змивається вся кров і слиз.

Ну і нарешті, можна буде похвалитися знайомим, що ти народила незвично.
З’явилися питання?
Запитай експерта

«Проти»

Вести водні пологи для лікаря набагато складніше, ніж «традиційні».

Пологи часто затягуються, якщо зануритися в басейн занадто рано (до відкриття шийки на 6-8 см). Сутички бувають рідше. Хоча весь процес відбувається менш болісно і більш плавно, жінка втомлюється.

Вода швидко остигає, а в теплій воді через 3 – 4 години починає активно розмножуватися кишкова паличка. Тому кожні 2,5 – 3 години потрібно повністю міняти воду.

Будь готова до того, що доведеться обійтися без застосування медикаментів.

Є ризик того, що дитина наковтається води. Легені немовляти влаштовані так, що при народженні вони обов’язково повинні розкритися. Таку можливість дає перший вдих новонародженого. Якщо ж він відбудеться під водою, життя малюка може опинитися в небезпеці.

У теплій воді порушуються процеси тепловіддачі. Навіть несуттєве для матері тривале підвищення температури тіла (до 37 С) може виявитися небезпечним для дитини.

Існує ризик виникнення рідкісного, небезпечного ускладнення – водної емболії (попадання води з басейну в кров породіллі). Тому лікарі рекомендують залишати басейн до народження посліду.

У разі виникнення післяпологового кровотечі важко швидко надати медичну допомогу.

Твоє рішення

Рішення, чи народжувати у воді, має бути обдуманим і зваженим, майбутня матуся повинна добре підготуватися фізично і інформаційно.
Можна народжувати у воду при доброму здоров’ї, нормальному перебігу вагітності, з лікарем, готовим надати всю необхідну допомогу.

Протипоказані пологи у воді жінкам з вузьким тазом, що страждають хронічними захворюваннями (цукровий діабет, хворобами серцево-судинної системи), при передлежанні плаценти. Поза води повинні бути завершені пологи при патології шийки матки, ризик розвитку гіпоксії плода, великому плоді.

Природно, рішення де, як і з ким народжувати, залишається тільки за тобою. Але пам’ятай: якщо ти вибрала «водний спосіб», краще робити це в пологовому будинку або клініці. Досвідчені фахівці при необхідності нададуть належну медичну допомогу.

http://svitmam.ua/library/beremennost/posts/262

Comments are closed.