Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Післяпологова депресія.

Післяпологова депресія.

Поява малюка на світ – це, безумовно, щастя для будь-якої мами на світі. А якщо це її перша дитина, то відчуття і почуття молодої мами просто не описати словами. Однак під час вагітності і безпосередньо після пологів жінка дуже сильно виснажена фізично і морально. Як наслідок – післяродова депресія. Хто ж у ній винен, і що робити?
Післяпологова депресія: хто винен?

Найчастіше фахівці звинувачують у всьому гормони, саме їх вважають головними винуватцями спустошеного душевного стану.

Але крім них можна виділяти і безліч інших чинників, що спровокували післяпологову депресію: лікарняна обстановка, безсонні ночі, переживання з приводу майбутніх пологів. Безпосередньо після народження малюка післяродова депресія може тільки розвинутися: постійний контроль над дитиною, болі в грудях, знову ж таки, безсонні ночі в зв’язку з прокидання дитини, домашні клопоти. На жаль, найчастіше молода мама поодинці просто не може впоратися з усіма проблема. Вона потребує допомоги, як душевної, так і фізичної.

Післяпологову депресію повністю перемогти неможливо. Але завжди є сенс дещо розбавити її багатьма позитивними речами. Нехай негативні думки розбиваються об позитив і позитивні емоції.

Післяпологова депресія: що робити?

Ось що потрібно зробити, щоб полегшити перебіг післяпологової депресії:

Спілкування з тими, хто опинився в схожій ситуації. Можливо, вони дадуть якийсь корисний рада, хтось поділиться своїм досвідом. Адже не секрет, що найчастіше людей об’єднує якийсь загальний інтерес або проблема. В даному випадку – післяродовий відновлювальний період. Якщо поруч немає таких людей, то, як варіант, зареєструватися на тематичному сайті. Спілкуватися на форумі, присвяченому вагітності і відновленню після неї.

Частіше потрібно відпочивати. В яку вільну хвилину думати не про чищення в будинку і іншим турботам, а про відпочинок. Як тільки малюк засинає, лягайте спати і ви: здоровий сон повністю відновить ваші сили.

Домашні клопоти на той час, коли йде відновлення після пологів, можна трохи розподілити між членами сім’ї. Наприклад, обід готуєте ви тільки в тому випадку, коли повні сил і енергії. Те ж саме стосується і прогулянок з малям. Завжди можна попросити про допомогу чоловіка, маму, свекруху та інших ближніх родичів. Ніколи не обтяжуйте себе примусовими турботами, післяродова депресія може в такому випадку тільки посилитися.

Зовнішній вигляд. Косметика в цей відновний період повинна бути дещо іншою, так само, як і гардероб. Зараз є безліч спеціальних магазинів для молодих мам. До слова, вони так і називаються: там можна підібрати одяг, який буде повністю приховувати недоліки вашої фігури, пов’язані з народженням дитини. Макіяж можна наносити трохи яскравіше і щільніше, ніж раніше. На вулицю завжди виходити в належному вигляді. Все це потрібно для того, щоб жінка відчула якусь розкутість, упевненість у тому, що вона як і раніше красива. Даний факт дуже сильно впливає саме на психологію.

Насолоджуйтесь в післяпологовий період життям, звертайте увагу на всі позитивні моменти: посмішку малюка, його перші кроки, світанок, захід, компліменти оточуючих. Це допоможе вам швидше позбутися від післяпологової депресії.

http://www.libertyday.ru/567

Comments are closed.