Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Стимуляція пологів

Стимуляція пологів.

Стимуляція пологів – це штучне викликання пологів на будь-якому терміні вагітності. Крім того, за допомогою стимуляції лікарі активізують скоротливу діяльність матки під час пологів, якщо це необхідно. До стимуляції пологів лікарі вдаються тільки в разі необхідності. Стимуляція проводиться дуже обережно. Лікарі намагаються досягти результату: 1 сутичка в 3-5 хвилин, не більше. Під час цієї процедури лікарі стежать за станом мами і дитини. Якщо після стимуляції проходить 2-3 години, а результату немає або є протипоказання до стимуляції, то проводять кесаревий перетин. Проблеми з переймами і розкриттям шийки матки найчастіше зустрічаються у жінок з порушеннями менструального циклу, з ендокринними проблемами, із запаленнями. Перед тим як зробити стимуляцію пологів, лікарі повинні зважити всі “за” і “проти”.

Випадки, при яких застосовується стимуляція:

1. Збій в процесі пологів;
2. Навколоплідні води відійшли, а перейм немає;
3. Не розкривається шийка матки;
4. Слабкі, рідкісні, короткі, нестабільні, нерегулярні перейми довгий час;
5. Сутички раптом припиняються;
6. Матка занадто розтягнута через багатоводдя, крупної дитини або двійні;
7. Якщо жінка втомилася і повністю знесилена від сутичок.

Стимуляцію не проводять, якщо:

1. розмір голови малюка не відповідають розміру тазу мами;
2. дитина почуває себе погано за показаннями кардіомонітор;
3. неправильне розташування дитини;
4. проблеми зі здоров’ям матері (наприклад, шов на матці або гіпертонія).

Як відбувається стимуляція:

Спочатку породіллі дають заспокійливі, щоб вона відпочила.
Вводять препарати, що підтримують матку і вітаміни для сил.
Якщо не відійшли води, лікар розкриває плодовий міхур. Це прискорює сутички. Така процедура називається Амніотомія. Цей спосіб стимуляції вважається найбільш безпечним. Однак можуть виникнути ускладнення. Наприклад, випадання пуповини, що призведе до кисневого голодування дитини. На поверхні плодового міхура є кровоносні судини. Якщо розрізати один з них може початися сильна кровотеча, яке небезпечне для життя дитини.
Можуть ввести в шийного каналу спеціальний гель, який готує шийку матки до пологів, вкорочує її і розм’якшує. Відбувається це, завдяки що міститься в гелі простагландинам.
Якщо води відійшли, а перейм немає і шийка матки не готова до пологів замість гелю, Вам дадуть спеціальні таблетки.
У самому крайньому випадку, якщо дитина відчуває себе добре, а процес пологів не почався, незважаючи на всі заходи, внутрішньовенно через крапельницю мамі вводять гормон окситоцин. Це дуже сильний засіб, з ним потрібно бути дуже обережним. Він стимулює скорочення м’язових волокон. Кожній жінці підбирається індивідуальна доза і швидкість введення. Лікарі намагаються вводити мінімальну дозу (не більше 40 крапель на хвилину і під контролем серцебиття плоду). Окситоцин не впливає на стан шийки матки, тому посилюється родова біль. Цей препарат використовують у поєднанні зі спазмолітиками, які розслаблюють м’язи матки. Препарат може призвести до активного скорочення матки і недостатнього постачанні її киснем, а як наслідок, і дитини. Окситоцин не використовують при: неможливість народження дитини через природні родові шляхи, неправильному положенні плода, підвищеній чутливості до препарату, передлежанні плаценти, наявності рубців на матці і т.д.

Природна стимуляція пологів:

Бути спокійною, не нервувати, не боятися.
Правильне дихання.
Можливість рухатися в пологах. Так як поза на спині збільшує час пологів.
Стимуляція сосків. Це сприятиме виробленню окситоцину. Це гормон, стимулюючий родову діяльність

http://www.rozheniza.ru/stimul.html

Comments are closed.