Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon ПРЕЗЕРВАТИВИ – безпечний секс

ПРЕЗЕРВАТИВИ МОЖУТЬ ЗРОБИТИ секс більш безпечним, АЛЕ НЕ НА 100%

Коли я читаю в школах лекції з профілактики СНІДу, то дізнаюся, що багато молодих людей думає, що презерватив надійно захистить їх від СНІДу. Так, це правда, що презерватив істотно знижує ризик передачі ВІЛ. Але він не є 100% надійним. У майбутньому ми побачимо велику кількість розчарованих молодих людей, які вважали, що з презервативом вони були в безпеці, але які все-таки заразилися. Це жорстока істина, що презервативи не роблять секс 100% безпечним. Презервативам користувалися вже в найдавнішої історії. Ними користувалися давні китайці і римляни, але по закінченню 4000 років їх надійність досі піддається сумніву. Чому? Вони:
можуть бути поганої якості або старими
можуть прорватися або лопнути
можуть бути неправильно використані
пори матеріалу, з якого вони виготовлені, можуть виявитися занадто великими

Навіть самі якісні презервативи не гарантують повну надійність. Всім відомо, що жінка може завагітніти, незважаючи на те, що її чоловік використовує презерватив. Статистичні дослідження, які проводилися протягом одного року, показали, що з 6% до 15% жінок забеременеют, незважаючи на те, що їхні партнери користувалися протягом усього року презервативом.

Однією з причин є те, що чоловічий сперматозоїд настільки маленький, що іноді може проникнути через занадто великі пори неякісного презерватива. Але вірус ВІЛ в 450 разів менше чоловічого сперматозоїда. Він може бути перенесений сперматозоїдом або рідиною в жіночих геніталіях через пори в презервативі. Тому зростає кількість людей, які заразилися ВІЛ від своїх партнерів, хоча вони користувалися презервативом. У лютому 1987р. в науковому журналі New Scientist (“Новий вчений”) були опубліковані результати обстеження пар, в яких один з партнерів був ВІЛ позитивний. Це дослідження показало, що через 3 роки заразилося вірусом ВІЛ 25% їх партнерів, незважаючи на те, що вони користувалися презервативами.

Якщо ти регулярно займаєшся сексом з ВІЛ зараженою людиною, і ви користуєтеся презервативом, ви граєте в кості. Уяви собі, що кожного разу, коли у тебе виходять дві шістки, презерватив не спрацював. Арифметична небезпека провалу презерватива ще більше. Ти б довірив презервативу своє життя? Ти можеш сказати, що твій партер не заражена. Але звідки в тебе така впевненість? Хіба це можна дізнатися за її зовнішнім виглядом? Або ти думаєш, що всі люди говорять істину?

Одне дослідження в медичному журналі The Scandinavian Journal of Social Medicine (1992) ці висновки підтвердило. Дослідження 2000 статевих актів, які були між 80 гетеросексуальними і 14 гомосексуальними парами, показало, що презервативи лопнули або знялися в 11,3% всіх статевих актів. Презервативи, безсумнівно, врятували тисячі життів від зараження і смерті. Я згоден з лікарями, які говорять, що якщо презервативом правильно користуватися, він може істотно знизити ризик зараження. Але очевидно, що він не дає стовідсоткового захисту!

Деякі виробники презервативів у своїй рекламі кажуть, що їх презервативи надійні на 97%. Але кому ти будеш довіряти? Людям, які тобі хочуть їх продати або тим, хто намагається врятувати тебе від зараження? Наукові дослідження знову і знову доводять, що навіть найкращі презервативи не можуть забезпечити 100% надійності від небажаної вагітності. І як щодо захисту від ВІЛ? Жінка може завагітніти тільки чотири або п’ять днів на місяць, коли у неї овуляція, але вірус ВІЛ може бути переданий будь-якого дня, коли стався статевий акт. Вірус ВІЛ є у багато небезпечніше несподіваною вагітності.

Презервативи можуть понизити небезпеку, але не повністю виключити її. Вони можуть зробити секс менш небезпечним, але не абсолютно безпечним. Проблема полягає в тому, що деякі люди чують тільки те, що хочуть. Вони хочуть чути “безпечний секс”, тому що вони не готові змінити свій вільний життєвий стиль і тому не чують попередження. Навіть багато “фахівці” в області сексу і здоров’я закривають очі на можливість провалу презерватива, і по телебаченню, і в молодіжних журналах поширюють інформацію, що презерватив є найкращим рішенням. Часто аргументується, що сьогоднішня молодь настільки розпущена, що будь-яка спроба пропонувати щось інше ними буде проігноровано. Але це брехня! Я зустрічаю так багато молодих людей, у яких хороші моральні цінності і ясний погляд на сексуальність. І одностороння пропаганда презервативів тільки піддає сумніву їхні моральні цінності.

Освіта та профілактика в області СНІДу пов’язані з величезною відповідальністю, і не має нічого спільного з пропагандою презервативів. Запам’ятай, що презервативи можуть зробити секс більш безпечним, але все одно ризик залишається. Ти в безпеці від СНІДу тоді, коли вірний своєму єдиному партнеру, який не є ВІЛ позитивним, який також тобі вірний, і якщо ніхто з вас не колеться. Один партнер на все життя, вірність і відданість – це найкраща порада, як убезпечити себе від ВІЛ. Усі інші рішення вже є компромісом.

В Уганді 15% населення заражене ВІЛ. Реакція угандского уряду однозначна: “Секс безпечний тільки між партнерами, які були до шлюбу незайманими, які укладуть шлюб і залишаться вірними один одному”. Наскільки ясне і правдиве послання своєму народові! Цноту до шлюбу і подружня вірність – це життєвий стиль, який сьогодні обирає багато молодих людей, не тільки через небезпеку зараження ВІЛ, але і за багатьма іншим хорошим причин. Проте більшість не бажає йди з цього шляху. Це частково пов’язано з “промиванням мізків” через фільми по телебаченню, музику і розпущену рекламу. Але який з цих шляхів обереш ти? Коштувати тобі через вільного сексу ризикувати своїм життям?